TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje ruošiama politikų armija, kuri gins Vladimiro Putino sprendimus

Suvažiavimo akimirka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Suvažiavimo akimirka
Šaltinis: 15min
9
A A

Rugsėjo mėnesį vyksiantys Rusijos Dūmos rinkimai jau išjudina šios šalies politines jėgas. Valdančiosios „Vieningosios Rusijos“ atstovai pradedami ruošti sudėtingiems rinkėjų ir žurnalistų klausimams, skelbia Laisvosios Europos radijas.

Kremliaus politinę liniją atstovaujanti partija jau sukūrė vaizdines instrukcijas, kuriose mokoma, kaip reikėtų kalbėti, jei viešojoje erdvėje bus keliami nepatogūs Vladimiro Putino sprendimų ar ekonominės situacijos šalyje klausimai.

Šie vaizdo įrašai pasiekiami tik „Vieningosios Rusijos“ partijos nariams, kurie turi interneto puslapio prisijungimo informaciją, tačiau jų turinį paviešino naujienų portalas rbc.ru.

Pasak liudininkų, „Vieningosios Rusijos“ kandidatams siūloma pabrėžti praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžios nebaudžiamumą Rusijoje, kuris tariamai buvo įveiktas, kai 2000 metais į valdžią atėjo V.Putinas.

„Rusija tuomet buvo ne tik ant kelių, bet ir ant bedugnės krašto“, – sakoma rbc.ru paviešintame partijos instruktažo naratyve.

Įspėja dėl opozicinių jėgų aktyvumo

Antrasis punktas skelbia, kad kandidatai turėtų pabrėžti, jog šalyje nėra kito tikro lyderio. Instruktaže teigiama, kad JAV nori perimti viso pasaulio kontrolę, tad ir Rusijoje (kaip anksčiau kitose Rytų Europos šalyse) bandoma įgyvendinti „oranžinę revoliuciją“.

„Vieningosios Rusijos“ nariai įspėjami, kad opoziciniai judėjimai gali bandyti kelti separatistines idėjas Kaukaze, Sibire ar Tolimuosiuose Rytuose.

Skelbiama, kad vaizdo įrašuose pranešėjas yra Kremliaus propagandos ruporu vadinamas „Sputnik“ naujienų agentūros vadovas Dmitrijus Kiseliovas, kuris pabrėžia, kad Rusija yra tikra „žodžio laisvės lyderė“.

Instruktaže partijos nariams D.Kiseliovas perspėjo, kad suvaržymai žurnalistikai ir žodžio laisvei veda prie tokios situacijos, „kokia šiuo metu yra Ukrainoje“.

europalibera.org nuotr./Dmitrijus Kiseliovas
europalibera.org nuotr./Dmitrijus Kiseliovas

Nutyli ekonomines problemas

Vaizdo klipuose stengiamasi daug nekalbėti apie ekonomiką, tačiau išvardinama dalis V.Putino patarėjo ekonomikos klausimais Sergejaus Glazjevo patarimų.

Pasak „Vieningosios Rusijos“ atstovo Dūmoje Viačeslavo Nikonovo, jų partija vis dar nėra suformavusi savo ekonominės programos. Partijos nariams patariama aiškinti, kad jie į valdžią eina pakeisti tų biurokratų, kurie padarė klaidas, lėmusias ekonomikos nuosmukį.

Dūmos deputatė Irina Jarovaja ragina kitus kandidatus pabrėžti, kad didžiausi nusikaltimai ir nesutarimai šalies parlamente vyko tada, kai „Vieningoji Rusija“ dar net nebuvo suformuota.

Portalo rbc.ru teigimu, į būsimų kandidatų gretas, kuriems prieinamas šis instruktažas, užsiregistravo 11 000 asmenų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Suvažiavimo akimirka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Suvažiavimo akimirka

Valdžia – Kremliaus veikėjų rankose

„Vieningoji Rusija“ šiuo metu turi net 238 vietas 450 vietų Valstybės Dūmoje. Trys vadinamosios opozicijos jėgos beveik visada balsavimuose palaiko Kremliui palankios partijos poziciją. Netiesioginiu jos lyderiu vadinamas pats V.Putinas.

Partija taip pat yra laimėjusi net 2840 vietų iš 3787 galimų regionų valdžios rinkimuose. Beveik visus Rusijos regionus valdo būtent Kremliui palankios partijos atstovai, kurie daugeliu atveju yra ir to regiono partijos skyrių pirmininkai.

Partijos vadovu vis dar išlieka šalies premjeras, V.Putinui lojalus Dmitrijus Medvedevas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min