Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vienos filharmonijos naujametinio koncerto transliacija 72 šalyse pripažinta klasikinės muzikos rekordu

Vienos filharmonijos orkestro Naujųjų metų koncertas, kuriam dirigavo 85 metų Georgesas Pretre'as, penktadienį pirmąkart buvo tiesiogiai transliuojamas 72 šalyse ir internete, pranešė organizatoriai.
Maestro Georges Pretre Vienos filharmonijoje
Maestro Georgesas Pretre'as Vienos filharmonijoje. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pasak jų, iki šiol didžiausią pasaulyje klasikinės muzikos transliaciją stebėjo beveik 50 mln. televizijos žiūrovų, tarp jų Australijoje, Kinijoje, Indijoje, Rusijoje ir Jungtinėse Valstijose.
Bilietai į tą koncertą tradiciškai buvo išgraibstyti dar prieš metus.

G.Pretre'as, kuris tokiam koncertui taip pat dirigavo 2008 metais, į renginio programą įtraukė naujų kūrinių, tokių kaip uvertiūra iš Williamo Shakespeare'o komedijos „Vindzoro šmaikštuolės“, pagerbdamas prieš 200 metų gimusį kompozitorių Otto Nicolai, Vienos filharmonijos įkūrėją.

Dirigentas taip pat atidavė duoklę savo gimtajai Prancūzijai, įtraukęs uvertiūrą iš Jacqueso Offenbacho operos „Reino fėjos“. Pagal tradiciją, koncerto pabaigoje buvo atliekamas Johanno Strausso  vyresniojo „Radeckio maršas“.

Didingoje koncertų salėje „Musikverein“, kuri buvo papuošta 30 tūkst. gėlių žiedų, atvežtų iš Italijos miesto San Remo, klausytojai ir atlikėjai po koncerto plojo stovėdami ištisas tris minutes.
G.Pretre'as – iki šiol vienintelis prancūzas, dirigavęs šį tradicinį Naujųjų metų koncertą, kuris pirmą kartą buvo surengtas 1939 metais, pagerbiant Straussų šeimos kompozitorius – Austrijos klasikinio valso kūrėjus.

Vienos filharmonija penktadienį paskelbė, kad kitam naujametiniame koncertui pirmą kartą diriguos 49 metų Austrijos dirigentas Franzas Welseris-Moestas.

Vienos filharmonija tikisi daug uždirbti iš CD ir DVD plokštelių, kurios bus išleistos atitinkamai sausio 7 ir 14 dienomis. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius