Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 30d. 20:59

Vienuolikmetis Basharo al Assado sūnus „Facebook“ tinkle tyčiojosi iš JAV karių ir ragino Ameriką greičiau pulti Siriją?

Basharas al Assadas su žmona Asma
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Basharas al Assadas su žmona Asma

Panašu, kad vienuolikmetis Sirijos prezidento Basharo al Assado sūnus Hafezas „Facebook“ socialiniame tinkle JAV karius išvadino „bailiais su technologijomis“ ir negali sulaukti, kol JAV pradės karinius veiksmus, rašo „The New York Times“.

„The New York Times“ žurnalistas rašo, kad jeigu socialiniame tinkle pasirodžiusi žinutė yra sufabrikuota, tam reikėjo įdėti nemažai pastangų. Reikėjo arba sukurti kelias dešimtis netikrų profilių, kurie tariamai priklauso kitiems aukštų Sirijos pareigūnų vaikams, arba taip meistriškai suklastoti vieną profilį, kad juo patikėtų ir kiti vaikai – net vienuolikmečio pusbroliai.

„Gal jie ir turi geriausią kariuomenę pasaulyje, gal – geriausius lėktuvus, laivus, tanku, bet kareivius? Niekas neturi tokių kareivių, kokius mes turime Sirijoje“, – rašoma žinutėje ir toliau tyčiojamasi iš JAV karių, kurie vadinami bailiais su technika.

„Aš taaaiiiip noriu, kad jie pultų, nes noriu, kad jie padarytų šitą milžinišką klaidą ir pradėtų tai, ko pabaigos net neįsivaizduoja, – socialiniame tinkle rašo Hafezas. – Jie nepažįsta mūsų šalies taip, kaip mes – niekas nepažįsta. Galų gale pergalė bus mūsų, nesvarbu, kiek laiko prireiks.“

Žurnalisto gautuose ekrano atvaizduose matyti, kad berniuko žinutė patiko aukštų B.al Assado vyriausybės narių vaikams ir anūkams – pavyzdžiui, trims buvusio gynybos ministro patarėjo Assefo Shawkato, kuris buvo nužudytas 2012 metų liepą, vaikams. A.Shawkatas buvo vedęs B.al Assado seserį.

Basharo al Assado sūnaus žinutė
Basharo al Assado sūnaus žinutė

Trijų vaikų – sūnaus Basello ir dukrų Anisseh bei Boushra – profiliai „Facebook“ tinkle laikomi autentiškais. Tai JAV žurnalistui patvirtino žiniasklaidos atstovas Damaske, kuris yra ir pats kalbėjęs su minėtais vaikais.

„Facebook“ iliustr./Basharo al Assado sūnaus įrašas
„Facebook“ iliustr./Basharo al Assado sūnaus įrašas

„The New York Times“ žurnalistas pažymi, kad net jeigu ir žinutę iš tikrųjų parašė ne B.al Assado sūnus, ji puikiai iliustruoja Sirijos prezidento šalininkų požiūrį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min