Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Viešai dėl nužudymo prisipažinęs BBC žurnalistas kaltinamas „policijos laiko švaistymu“

Didžiosios Britanijos televizijos veteranui, kuris vienoje dokumentikos laidoje pareiškė nužudęs savo buvusį meilužį, sirgusį AIDS, bus pateikti kaltinimai dėl nereikalingo policijos gaišinimo, praneša žiniasklaida.
Ray'us Goslingas
Ray Goslingas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Britų visuomeninio transliuotojo BBC laidų vedėjas Ray Goslingas vasarį buvo suimtas dėl įtariamo nužudymo, kai televizija parodė jo viešą prisipažinimą, kuris sulaukė didelio atgarsio šalyje, kur verda karšti debatai dėl savižudybės su pagalba.

Vėliau R.Goslingas buvo paleistas už užstatą.

71 metų žurnalistas pareiškė uždusinęs artimą draugą, kuriam buvo nustatyta „ankstyvoji AIDS stadija“ ir kuris gulėjo ligoninėje sunkiai sirgdamas. Tai esą įvyko praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje.

Tačiau britų dienraštis „The Times“, remdamasis šiai bylai artimais šaltiniais, penktadienį pranešė, kad per kelis mėnesius trukusį tyrimą policija nerado jokių įrodymų, patvirtinančių, jog buvo įvykdyta tokia žmogžudystė.

Prokuratūros vadovas Keiras Starmeris patvirtino sprendimą pateikti R.Goslingui kaltinimus dėl nereikalingo policijos gaišinimo, nurodė „The Times“. Už šį nusižengimą gresia iki šešių mėnesių laisvės atėmimas.

„Pareigūnai veltui sugaišo šimtus valandų, tirdami pono Goslingo pareiškimą, ir nesugebėjo rasti jokios jį patvirtinančios informacijos, – „The Times“ citavo neįvardytą šaltinį, kuris pabrėžė, jog žurnalistas nebendradarbiavo su tyrėjais.

„Jie (pareigūnai) turi svarbesnių reikalų nei aiškintis tokio pobūdžio pareiškimus“, – pridūrė šaltinis.

Minėtoje televizijos laidoje R.Goslingas pasakojo atėmęs meilužiui gyvybę pagal jųdviejų susitarimą.

„Vieną tvankią popietę ligoninėje gydytojas pasakė: „Nieko nebegalime padaryti“, o jis (buvęs R.Goslingo partneris) kentė siaubingus skausmus, – pasakojo žurnalistas žiūrovams. – Pasakiau gydytojui: „Trumpam palikite mane“, jis išėjo. Paėmiau pagalvę ir dusinau, kol jis mirė.“

Didžiojoje Britanijoje karštai diskutuojama dėl pagalbos nusižudyti nepagydomiems ligoniams. Tokia eutanazijos forma tebėra neteisėta, tačiau dėl šių atvejų retai imamasi teisinio persekiojimo.

Savižudybės su pagalba problema ypač didelio dėmesio sulaukė dėl kelių plačiai pagarsėjusių incidentų. Daug diskutuota dėl dviejų atvejų, kai motinos nužudė savo sunkiai sergančius vaikus: viena iš jų buvo nuteista kalėti, o kita – ne.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius