Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 07, 19:01

Vietname dėl COVID-19 testų skandalo areštuoti sveikatos apsaugos ministras, Hanojaus meras

Vietnamo policija areštavo sveikatos apsaugos ministrą ir Hanojaus merą, siejamus su COVID-19 testų skandalu, antradienį pranešė Visuomenės saugumo ministerija.
Vietnamas
Vietnamas / „Scanpix“/AP nuotr.

Komunistinė šalis stiprina vajų prieš korupciją po skandalo dėl pareigūnų papirkinėjimo, kad ligoninėms būtų tiekiami smarkiai pabranginti COVID-19 testų rinkiniai.

Visuomenės saugumo ministerija antradienį vakare išdavė arešto orderį sveikatos apsaugos ministrui Nguyen Thanh Longui, dėl kaltinimų „pažeidus valstybės turto valdymo ir naudojimo taisykles“ ir taip padarius nuostolių tuo metu, kai jis dirbo mokslo ir technologijų ministru, sakoma ministerijos interneto svetainėje paskelbtame pareiškime.

Arešto orderis taip pat išduotas Hanojaus merui Chu Ngoc Anhui, už „piktnaudžiavimą padėtimi ir įgaliojimais vykdant oficialias pareigas“.

„Patvirtinus Aukščiausiajai Liaudies Prokuratūrai, Visuomenės saugumo ministerija įgyvendino sprendimus ir įsakymus“, – sakoma pareiškime.

Pirmadienį abu minimi pareigūnai buvo pašalinti iš Komunistų partijos, o iš savo darbų jie buvo atleisti anksčiau antradienį.

Pastaraisiais mėnesiais buvo areštuoti ir keli kiti ligų kontrolės centrų pareigūnai, dėl jų dalyvavimo gaminant ir naudojant „Viet A“ COVID-19 testų rinkinius.

„Viet A“ generaliniam direktoriui Phan Quoc Vietui gresia kaltinimai papirkus sveikatos apsaugos pareigūnus, kad kompanija galėtų parduoti savo testus ligoninėms ir provincijų ligų kontrolės centrams kainomis, gerokai viršijančiomis gamybos kaštus. Taip buvo susižerti 172 mln. dolerių (161,3 mln. eurų). 34 mln. dolerių šių pinigų vėl buvo skirta kyšiams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min