Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 28d. 06:50 , atnaujinta: 2014 sausio 28d. 19:34

Viktoras Janukovyčius patenkino M.Azarovo atsistatydinimo prašymą, Aukščiausioji Rada atšaukė drakoniškus įstatymus, varžančius protestus

Ukrainos Aukščiausioji Rada
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos Aukščiausioji Rada

Ukrainos ministras pirmininkas Mykola Azarovas atsistatydina. Jo pareiškimas paskelbtas oficialiame Vyriausybės tinklalapyje. M.Azarovo atsistatydinimo prašymą patenkino šalies prezidentas Viktoras Janukovyčius. Tuo metu antradienį Ukrainos Aukščiausioji Rada atšaukė protestus varžantį įstatymą.


Papildyta 17.22 val. Azarovas tikisi, kad jo ir Aukščiausiosios Rados sprendimai bus pagrindas siekti kompromiso krizei įveikti Ukrainoje

Aukščiausiosios Rados sprendimas atšaukti sausio 16 dieną priimtus įstatymus ir ministro pirmininko atsistatydinimas yra pakankamas pagrindas siekti kompromiso ir įveikti Ukrainos krizę, mano atsistatydinimo pareiškimą pateikęs premjeras Mykola Azarovas.

Kreipdamasis į Ukrainos piliečius atsistatydinęs premjeras pareiškė, kad jam „svarbiausia yra vienybė, mūsų šalies vientisumas ir sėkmingos jos plėtros galimybė“

„Brangūs tėvynainiai! Šiandien aš priėmiau sau labai sunkų, tačiau taip pat atsakingą sprendimą atsistatydinti iš ministro pirmininko posto. Šį sprendimą priėmiau todėl, kad norėjau užtikrinti galimybę visoms mūsų politinėms jėgoms pasiekti susitarimą, pasiekti kompromisą ir užbaigti tą prasidėjusią krizę. Tie sprendimai, kuriuos šiandien priėmė Aukščiausioji Rada, kartu su mano sprendimu yra pakankamas pagrindas kompromisui“, – sakoma oficialiame M.Azarovo pareiškime, kurio įrašas skelbiamas jo oficialioje svetainėje.

Kreipdamasis į Ukrainos piliečius atsistatydinęs premjeras pareiškė, kad jam „svarbiausia yra vienybė, mūsų šalies vientisumas ir sėkmingos jos plėtros galimybė“.

„Ambicijos – antraeilis dalykas“, – patikino jis.

„Esu širdingai dėkingas prezidentui ir Aukščiausiajai radai, kurie visus šiuos ketverius metus palaikė vyriausybės vykdomas sudėtingas reformas, sudėtingus pokyčius. Galiu atvirai pažiūrėti (į akis) mūsų piliečiams: pasaulinės ekonominės krizės sąlygomis šalis susitvarkė su daugeliu problemų, stovėjusių jos kelyje. Ačiū jums už dėmesį, ačiū už pasitikėjimą“, – sakė M.Azarovas.

Papildyta 16.10 val. Apie sprendimą atsistatydinti pranešė D.Medvedevui

Unian.net skelbia, kad apie savo sprendimą atsistatydinti Ukrainos premjeras Mykola Azarovas skambučiu informavo Rusijos premjerą Dmitrijų Medvedevą. Tuo metu News.liga.net praneša, kad Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius priėmė M.Azarovo atsistatydinimo prašymą.

Atitinkamas įsakas paskelbtas antradienį oficialiame prezidento tinklalapyje. V.Janukovyčius pavedė Ministrų kabinetui tęsti darbą, kol bus formuojama nauja vyriausybė. Įsakas įsigaliojo nuo jo paskelbimo dienos.

Papildyta 12.54 val. Ukrainos parlamentas atšaukė protestus varžančius įstatymus

Ukrainos Aukščiausioji Rada antradienį atšaukė drakonišką protestus varžantį įstatymą, sukėlusį opozicijos įtūžį, o šiuo žingsniu siekiama užbaigti jau du mėnesius besitęsiančią krizę.

Opozicijos deputatai pradėjo ploti po balsavimo, per kurį sprendimą atšaukti minėtą teisės aktą palaikė 361 įstatymų leidėjas, o du balsavo prieš.

Šiuo įstatymus, kuriais buvo uždraustos praktiškai visos protestų formos, Aukščiausioji Rada, dominuojama prezidento Viktoro Janukovyčiaus Regionų partijos, priėmė kiek anksčiau šį mėnesį.

Tačiau pirmadienį prezidentas pažadėjo, kad jie bus atšaukti. Tai jis pareiškė po derybų su protestuotojų lyderiais, kurie šių teisės aktų atšaukimą įvardijo kaip vieną iš pagrindinių savo reikalavimų.

Įstatymai atvėrė kelią laikotarpiui iki penkerių metų įkalinti asmenis, kurie blokuoja visuomeninius pastatus, ir areštuoti protestuotojus, kurie pasirodo su kaukėmis ar šalmais.

Įstatymais taip pat buvo uždraustas „šmeižto“ skleidimas internete, o už jį numatyta iki vienų metų pataisos darbų – ši nuostata turėjo padėti pažaboti socialinę žiniasklaidą, kuriai tenka svarbus vaidmuo protestų judėjime.

Papildyta 10.36 val. Mykola Azarovas atsistatydina dėl taikaus konflikto sprendimo

„Siekdamas suteikti papildomų galimybių visuomeniniam ir politiniam kompromisui ir dėl taikaus konflikto sprendimo, aš padariau asmeninį sprendimą“, – teigiama M.Azarovo pranešime.

Premjeras pridūrė, kad valstybėje susiklosčiusi padėtis kelia grėsmę Ukrainos ekonomikai ir visuomenei.

Siekdamas suteikti papildomų galimybių visuomeniniam ir politiniam kompromisui ir dėl taikaus konflikto sprendimo, aš padariau asmeninį sprendimą, – teigiama M.Azarovo pranešime.

„Per šią priešpriešą vyriausybė darė viską, kad konfliktas būtų išspręstas taikiai. Darėme ir darome viską, kad nebūtų liejamas kraujas, eskaluojamas smurtas ir pažeidinėjamos piliečių teisės. Vyriausybė užtikrino ekonomikos ir socialinės apsaugos sistemos funkcionavimą ekstremaliomis sąlygomis“, – pabrėžė M.Azarovas.

„Visus šiuos sunkius metus dariau viską, kad Ukraina galėtų normaliai vystytis kaip demokratinė europinė valstybė, – rašo premjeras. – Priiminėjau sprendimus ir prisiimdavau atsakomybę Ukrainos liaudies vardan. Dėl to galiu sąžiningai žiūrėti į akis kiekvienam mūsų valstybės piliečiui, kiekvienam tėvynainiui.“

M.Azarovas taip pat padėkojo prezidentui Viktorui Janukovyčiui už jo rodytą pasitikėjimą.

„Esu dėkingas visiems liaudies deputatams, kurie visus šiuos metus palaikė itin sudėtingą vyriausybės darbą, modernizuojant ir reformuojant šalį“, – sakoma jo pranešime.

Mykola Azarovas
Mykola Azarovas

Protestuotojai, rengę antivyriausybines akcijas Kijeve ir kituose šalies miestuose, ne kartą reikalavo, kad M.Azarovo vyriausybė atsistatydintų.

Premjero poste M.Azarovas išbuvo nuo 2010 metų kovo mėnesio.

Kaip skelbia portalas Unian.net, Ukrainos parlamentas posėdyje daro pertrauką. Anot šalies parlamento pirmininko Vladimiro Rybako, darbas bus tęsiamas po pusvalandžio.

Opozicija: atsistatydinimas gali būti tik triukas

Neatmetu, kad tai tėra triukas. Iš valdžios galima laukti visko, – sakė P.Rozenko.

Tačiau opozicijos partijos UDAR („Smūgis“) atstovas Aukščiausiojoje Radoje Pavelas Rozenka spėja, kad premjero pareiškimas apie atsistatydinimą gali būti tik valdžios triukas siekiant, kad per antradienio posėdį nebūtų svarstomas vyriausybes vadovo pakeitimo klausimas, – rašo Unian.net.

„Neatmetu, kad tai tėra triukas. Iš valdžios galima laukti visko“, – sakė jis.

P.Rozenka teigia, kad dabar sprendimas dėl premjero – prezidento rankose, jis gali atmesti atsistatydinimą arba į premjerus pasiūlyti kitą kandidatą.

Jo teigimu, opozicija dar rimtai nesvarstė galimybės pradėti formuoti savo vyriausybę.

V.Klyčko apie premjero atsistatydinimą: tai – tik žingsnis į pergalę

Pasaulio bokso čempionas ir Opozicinės partijos UDAR („Smūgis“ – liet.) lyderis Vitalijus Klyčko antradienį pareiškė, kad Ukrainos premjero Mykolos Azarovo atsistatydinimas yra tik žingsnis į pergalę.

„Mes daug mėnesių sakėme, jog tai, kas vyksta gatvėje, – tai taip pat šios vyriausybės darbo rezultatas. Tai ne pergalė, tai žingsnis į pergalę“, – sakė jis žurnalistams.

„Šiandien svarstomas klausimas apie vyriausybės atsistatydinimą ir klausimas apie vyriausybės atsakomybę. Esu įsitikinęs, jog pareiškimas apie atsistatydinimą nėra šiaip sau. Jis žino, kad padarė viską tam, kad išsaugotų veidą“, – pridūrė jis.

Lemiama diena

Ukrainos Aukščiausioji Rada antradienį pradėjo nepaprastąjį posėdį, kuriame tikimasi priimti teisės aktų, turinčių padėti užbaigti šalį krečiančią krizę, jau pareikalavusią žmonių gyvybių. Deputatai sugiedojo šalies himną prieš sesiją, kurioje dalyvauja trys buvę Ukrainos prezidentai.

Numatoma, kad per šį posėdį bus atšauktas anksčiau šį mėnesį priimtas prieštaringai vertinamas įstatymas, varžantis teisę protestuoti, ir bus priimtos kitos reformos, nurodė parlamento televizija.

Rengiama masinė demonstracija

„Tiesos momentas“, – tokia antraštė portale Kp.ua slepia žinią, kad antradienį Ukrainos parlamentas renkasi į neeilinę sesiją dėl šalyje susidariusios padėties. Tuo metu Kijeve vėl rengiama masinė demonstracija.

Opozicijos lyderiai paragino protestuotojus antradienį Nepriklausomybės aikštėje susirinkti į naują mitingą, kuriame Rados atstovai bus raginami atšaukti sausio 16 d. įsigaliojusius įstatymus.

Tiesioginė transliacija iš Ukrainos:


Live streaming video by Ustream

Perspėjimas žurnalistams

Naktį iš pirmadienio į antradienį sulaikyti šeši Maidano protestuotojai Chmelnyckio srityje, praneša portalas News.liga.net.

Tuo metu Charkovo gubernatorius perspėjo žurnalistus. „Būkite pasirengę, kad kas nors sudaužys jūsų kamerą“, – kalbėjo jis.

JAV viceprezidentas ragina Ukrainos lyderį atitraukti milicijos pajėgas

JAV viceprezidentas Joe Bidenas pirmadienį paragino Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovyčių atitraukti milicijos pajėgas ir kartu su opozicija ieškoti priemonių, kurios leistų sumažint įtampą tarp vyriausybės ir protestuotojų.

Kalbėdamasis telefonu J.Bidenas „pabrėžė, kad neturėtų būti gaištamas laikas“, taip pat perspėjo, kad „nepaprastosios padėties paskelbimas arba kitų griežtų saugumo priemonių įvedimas dar labiau pablogintų padėtį ir sumažintų erdvę taikiam sprendiniui“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

J.Bidenas per pokalbį telefonu „išreiškė JAV palaikymą vykstančioms deryboms tarp vyriausybės ir opozicijos, siekiant išeiti iš dabartinės priešpriešos ir rasti taikų politinį šios krizės sprendimą“, – nurodė Baltieji rūmai.

Tačiau jis taip pat paragino vyriausybę atlikti „konkrečių žingsnių“ per parlamento posėdį antradienį, „kad būtų atsakyta į visokeriopą ir teisėtą Ukrainos žmonių susirūpinimą, įskaitant antidemokratinių įstatymų, priimtų sausio 16-ąją, atšaukimą“.

VIDEO: Charkovo gubernatorius perspėjo žurnalistus.

Ukrainos prezidentas sutiko anuliuoti prieš protestus nukreipus įstatymus

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius pirmadienį sutiko anuliuoti prieš protestus nukreipus įstatymus, bet pareiškė, kad suimti demonstrantai bus paleisti tik tuo atveju, jei bus pašalintos protestuotojų barikados.

Savo ruožtu, kaip pranešė prezidentūra po naujų derybų su opozicija, vienas opozicijos lyderių Arsenijus Jaceniukas formaliai atsisakė pasiūlymo užimti ministro pirmininko postą, kurį jam per šeštadienį vykusį ankstesnį derybų ratą pasiūlė V.Janukovyčius.

„Buvo priimtas politinis sprendimas anuliuoti sausio 16-osios dienos įstatymus, kurie sukėlė tiek daug diskusijų“, – sakoma pranešime, išplatintame neeilinės parlamento sesijos, kurioje bus svarstomi būdai užbaigti du mėnesius trunkančią krizę, išvakarėse.

„Jaceniukas atsisakė vadovauti Ukrainos vyriausybei“, – priduriama jame.

Vyriausybės pranešime nenurodyta, ar opozicijos lyderiai sutiko su amnestijos sąlygomis.

Visą pirmadienio įvykių Ukrainoje seką rasite čia.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Neįtikėtina idėja: Kauno marių užtvindytas senąsias Rumšiškes gaivins jų gyventojų palikuonys

Gyvenimas

Kaimynai iškvietė policiją, bet moteris smurtavusiam vyrui pretenzijų neturi. Kaip jai padėti?

Sportas

Vilniaus „Žalgiris“ per vargus iškopė į kitą Europos lygos atrankos etapą

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Vardai

Andrius Šedžius – apie jį sukrėtusios „Akropolio“ evakuacijos tyrimą: „Viskas daryta tik „dėl akių“

Vardai

Palangos „Žvaigždžių lenktynėse“ nugalėjo Dovydas iš „120“, bronzą iškovojo J.Leonavičiūtė

Kultūra

Thomo Manno festivalyje apdovanojant geriausią esė – diskusijos apie Dainų šventę

Aktualu

Politologės apie V.Putino grasinimus NATO: didesnio pavojaus Lietuvai nėra

Verslas

Žmonės neatgauna pinigų už neįvykusį koncertą, nes „Bilietai.lt“ dalį jų pasiliko sau

Praeities šešėliai apleistuose pastatuose Graikijoje

Sportas

Kipro vicečempionų barjeras – per aukštas: „Stumbras“ baigė kelionę Europoje

Vardai

Rusijos popžvaigždė Eminas po skyrybų su Azerbaidžano prezidento dukra vedė tituluotą gražuolę

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Aneta: „Gražindama aplinką išmokau gėlių kalbos“

Aktualu

Euroraktas – silpnaregiui Žilvinui tokio Lietuvoje dar neteko panaudoti

Aktualu

Rusai giriasi žodiniais susitarimais su D.Trumpu, bet JAV pareigūnai paaiškinimų neteikia

Sportas

Kelionė tęsiasi: prognozes paneigę „Trakai“ palaužė „Irtyš“

Pasaulis kišenėje

Imantas su tobulu dviratininko įdegiu jau pasirengė minti už Lietuvą 4200 kilometrų

Aktualu

Ukrainos teismas areštavo suimto „RIA Novosti“ žurnalisto K.Višinskio turtą

Kultūra

Įgyvendinant Tolygios kultūrinės raidos modelį, apskritims bus nustatomos finansavimo kvotos

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: 2 nesudėtingi itališki desertai su braškėmis

Naujienos

Aktualu

Neįtikėtina idėja: Kauno marių užtvindytas senąsias Rumšiškes gaivins jų gyventojų palikuonys

Gyvenimas

Kaimynai iškvietė policiją, bet moteris smurtavusiam vyrui pretenzijų neturi. Kaip jai padėti?

Sportas

Vilniaus „Žalgiris“ per vargus iškopė į kitą Europos lygos atrankos etapą

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Vardai

Andrius Šedžius – apie jį sukrėtusios „Akropolio“ evakuacijos tyrimą: „Viskas daryta tik „dėl akių“

Vardai

Palangos „Žvaigždžių lenktynėse“ nugalėjo Dovydas iš „120“, bronzą iškovojo J.Leonavičiūtė

Kultūra

Thomo Manno festivalyje apdovanojant geriausią esė – diskusijos apie Dainų šventę

Aktualu

Politologės apie V.Putino grasinimus NATO: didesnio pavojaus Lietuvai nėra

Verslas

Žmonės neatgauna pinigų už neįvykusį koncertą, nes „Bilietai.lt“ dalį jų pasiliko sau

Praeities šešėliai apleistuose pastatuose Graikijoje

Sportas

Kipro vicečempionų barjeras – per aukštas: „Stumbras“ baigė kelionę Europoje

Vardai

Rusijos popžvaigždė Eminas po skyrybų su Azerbaidžano prezidento dukra vedė tituluotą gražuolę

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Aneta: „Gražindama aplinką išmokau gėlių kalbos“

Aktualu

Euroraktas – silpnaregiui Žilvinui tokio Lietuvoje dar neteko panaudoti

Aktualu

Rusai giriasi žodiniais susitarimais su D.Trumpu, bet JAV pareigūnai paaiškinimų neteikia

Sportas

Kelionė tęsiasi: prognozes paneigę „Trakai“ palaužė „Irtyš“

Pasaulis kišenėje

Imantas su tobulu dviratininko įdegiu jau pasirengė minti už Lietuvą 4200 kilometrų

Aktualu

Ukrainos teismas areštavo suimto „RIA Novosti“ žurnalisto K.Višinskio turtą

Kultūra

Įgyvendinant Tolygios kultūrinės raidos modelį, apskritims bus nustatomos finansavimo kvotos

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: 2 nesudėtingi itališki desertai su braškėmis

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min