Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viktoras Janukovyčius su savo sėbrais pagrobė 77,2 mlrd. grivinų

Viktoras Janukovyčius spaudos konferencijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Viktoras Janukovyčius spaudos konferencijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos valstybinio finansinio monitoringo komitetas paskelbė, kad buvęs šalies prezidentas ir kiti ankstesnės Vyriausybės nariai per pinigų plovimą ir korupciją savo kišenes papildė 77,2 mlrd. Ukrainos grivinų (16 mlrd. litų), skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Komitetas šiemet nuo kovo 1 iki balandžio 1 d. tyrė buvusios šalies valdžios ir jų šeimos narių veiksmus, susijusius su korupcija, pinigų pasisavinimu, netinkamu viešosios nuosavybės ir finansų panaudojimu.

„Kovą atlikto tyrimo metu teisėsaugos organai gavo 126 dokumentus, kurie įrodo, kad galėjo būti legalizuoti nusikalstamu būdu gauti 77,2 mlrd. grivinų“, – teigiama pranešime. 

Kovą atlikto tyrimo metu teisėsaugos organai gavo 126 dokumentus, kurie įrodo, kad galėjo būti legalizuoti nusikalstamu būdu gauti 77,2 mlrd. grivinų

Kovo mėnesį buvo užblokuotos 67 žmonių sąskaitos, kuriose laikoma bendra suma – 2,2 mlrd. grivinų, lėšos buvo laikomos ir grivinomis, ir eurais, rusiškais rubliais. Bankuose šie asmenys laikė ir tauriųjų metalų. Taip pat šie asmenys turėjo įvairių akcijų. 

Be to, užblokuotos 7 juridinių asmenų sąskaitos, kuriose laikyta 630,9 mlrd. grivinų.

Įtariamieji pinigų plovimu yra ir organizacijų, kaltinamų masinėmis žmogžudystėmis Kijeve ir separatizmu, nariai.

„Unian“ praneša, kad tyrimas vykdytas ne tik dėl Ukrainoje gyvenančių asmenų neteisėtų veiksmų – užklausos buvo išsiųsto į 136 valstybes visame pasaulyje. Jų prašoma blokuoti  įtariamųjų sąskaitas ir įšaldyti kitą turtą.

Pabrėžiama, kad šio tyrimo metu vyko iki šiol nematytas glaudus bendradarbiavimas su partneriais užsienio valstybėse – ypač su JAV ir Didžiosios Britanijos pareigūnais.

Anksčiau jau skelbta, kad Ukrainos darbdavių organizacijos duomenimis, verslininkai buvusiai Ukrainos valdžiai buvo priversti duoti 160 mlrd. grivinų (33 mlrd. litų) kyšių per metus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min