Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viktoro Janukovyčiaus ieškoma jo buvusiame feode rytų Ukrainoje

Viktoras Janukovyčius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Viktoras Janukovyčius
Šaltinis: BNS
0
A A

Skystas dūmelis rūksta iš kamino aptvertame nušalintojo prezidento Viktoro Janukovyčiaus gyvenamajame komplekse Donecke rytų Ukrainoje, bet garsiausio šalies bėglio niekur nesimato.

Paslaptis dėl nušalintojo prezidento buvimo vietos šalies dėmesį kausto nuo penktadienio, kai jis pabėgo iš sostinės – po savaitę trukusių kruvinų susirėmimų tarp protestuotojų ir saugumo pajėgų. Daugelis mano, kad jis slepiasi kažkur rytų Ukrainoje, kur dauguma gyventojų kalba rusiškai.

„Esu tikras, kad jo nerasime. Tiek daug žmonių tiek dienų jo ieško“, – sakė vietos ugniagesys Vitalijus, kuris lydėjo AFP reporterius.

Minėta prabangių vilų grupė keli kilometrai už pramoninio Donecko miesto atrodo visai negyvenama, jei neminėti to dūmelio iš kamino.

Doneckas, kuriame gyvena 1 mln. gyventojų, yra Donbaso kasyklų regiono širdyje, kur V.Janukovyčius 1950 metais gimė.

„Jei ką nors žinočiau, pasakyčiau ir gaučiau didžiulį atlygį“, – sakė Vitalijus.

Doneckas, kuriame gyvena 1 mln. gyventojų, yra Donbaso kasyklų regiono širdyje, kur V.Janukovyčius 1950 metais gimė.

Neįmanoma patekti į įspūdingas jo valdas šalia Donecko, Rainio gatvės 65-uoju numeriu pažymėtoje vietoje, apjuostas pušų ir aukštos plytų bei cemento sienos su metaliniu barjeru viršuje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donetske tebestovi Vladimiro Lenino paminklas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donecke tebestovi Vladimiro Lenino paminklas

Niekas neatsako į skambutį prie įspūdingų rudų durų. Sargo namelis tamsintais stiklais taip pat atrodo tuščias.

Tylą, gaubiančią šią prabangos salą tyrų viduryje, nutraukia tik šuns lojimas.

Buvęs prezidentas yra ieškomas dėl „masinio žudymo“ po praėjusios savaitės smurto Kijeve, pareikalavusio beveik 100 gyvybių. Tas smurtas nulėmė jo nušalinimą ir visos jo vyriausybės žlugimą.

„Manau, kad jis yra Donecke ir slapstosi“, – didžiulėje Lenino aikštėje, kur antradienį kelios dešimtys demonstrantų protestavo prieš revoliuciją, sakė studentas Markas.

Antradienį parlamentas pritarė rezoliucijai, kuria raginama apkaltinti jį nusikaltimais žmoniškumui ir teisti Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme (TBT) Hagoje.

Nuo to laiko, kai V.Janukovyčius tos kruvinos savaitės pabaigoje pabėgo iš prezidentūros rūmų Kijeve, sklinda neįtikėtini gandai.

Jo sąjungininkams paliekant jį po to brutalaus protestuotojų vaikymo, V.Janukovyčius buvo matytas tik per trumpą pareiškimą televizijai, kuriame įvykius šalyje pasmerkė kaip „valstybės perversmą“ ir palygino protestuotojus su „neonaciais“.

Vidaus reikalų ministro pareigas einantis Arsenas Avakovas „Facebook“ parašė, kad V.Janukovyčius šeštadienį bandė pabėgti iš šalies, iš Donecko oro uosto, o kitą dieną su apsaugininkų komanda ir ginklų arsenalu pabėgo į Krymą.

Tačiau daugelis žmonių Donecke mano, kad jis vis dar kažkur čia.

„Manau, kad jis yra Donecke ir slapstosi“, – didžiulėje Lenino aikštėje, kur antradienį kelios dešimtys demonstrantų protestavo prieš revoliuciją, sakė studentas Markas.

Kiti teigia, kad jis yra Krymo uostamiestyje Sevastopolyje, kur dislokuotas Rusijos Juodosios jūros laivynas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sevastopolis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Sevastopolis

O galbūt jis jau pabėgo iš šalies? Niekas nieko tiksliai nežino.

Viena tikra: Donecke – jo buvusiame feode, kurį jis kaip gubernatorius valdė 1997–2002 metais, – liko mažai jo sąjungininkų.

22 metų studentas Dmitrijus tvyrančias nuotaikas apibendrino taip: „Jo pabėgimas iš Kijevo buvo išdavystės aktas. Jis apleido savo žmones.“

Rusijos Juodosios jūros laivynas nekomentuoja gandų apie V.Janukovyčiaus buvimo vietą

Rusijos Juodosios jūros laivyno, kurio bazė yra Krymo uostamiestyje Sevastopolyje, štabas trečiadienį atsisakė komentuoti žiniasklaidos pranešimus apie nuversto Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus buvimo vietą.

„Gandų nekomentuojame“, – vienas aukšto rango Juodosios jūros laivyno atstovas sakė naujienų agentūrai „Interfax“.

Anksčiau žiniasklaida buvo paskelbusi, kad V.Janukovyčius galbūt slapstosi kuriame nors iš Rusijos jūrų pajėgų dalinių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min