Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 24d. 10:00 , atnaujinta: 2014 vasario 24d. 11:34

Viktoro Janukovyčiaus namuose rastuose dokumentuose: 12 mln. dolerių grynųjų, kambarių dekorui – 2,3 milijono, o kiek dar meilužei?

Žurnalistų aptiktas dokumentas
„Facebook“ nuotr. / Žurnalistų aptiktas dokumentas

Grynieji: 12 mln. dolerių. Valgomojo ir arbatos kambario dekoras: 2,3 mln. dolerių. Šerno skulptūra: 115 tūkst. dolerių. „Kyšis“: 4 tūkst. dolerių.

Tokios yra kai kurios išlaidos finansiniuose dokumentuose, rastuose prezidento Viktoro Janukovyčiaus paliktoje rezidencijoje, kurią, lyderiui pabėgus iš sostinės, užėmė protestuotojai.

Tūkstančiams ukrainiečių sekmadienį apžiūrinėjant prabangias V.Janukovyčiaus valdas netoli Kijevo, buvo rasta įrodymų apie didžiulį išlaidavimą. Tai šokiravo šalį, kurios ekonomika yra atsidūrusi prie nemokumo slenksčio.

Dokumentus narai traukė iš ežero

Viename išlaidų sąrašo puslapyje 47-uoju numeriu yra pažymėtas 32 580 grivinų (beveik 4 tūkst. dolerių) atsiskaitymas – „kyšis“ kažkokiame kainų siūlymo procese.

V.Janukovyčius iš Kijevo išvyko penktadienį vakare, opozicijos protestuotojams perėmus sostinės kontrolę ir nacionalinį parlamentą po kruvinų praėjusios savaitės susirėmimų su milicijos pajėgomis. Per tuos susirėmimus žuvo per 80 žmonių, o dar šimtai buvo sužeisti.

Kol lankytojai praradę žadą ir piktindamiesi apžiūrinėjo V.Janukovyčiaus rūmus, baseinus ir egzotiškus gyvūnus, žurnalistai naršė po dokumentų krūvas. Tie dokumentai, regis, rodo, kad lyderis maudėsi ekstravagantiškoje prabangoje, kai jo šalis prašė finansinės pagalbos ir iš Vakarų, ir iš Rusijos.

Daug finansinių ir kitų dokumentų buvo sudeginta, o kiti buvo sumesti į ežerą prieš tai, kai V.Janukovyčius iš savo akylai saugotos rezidencijos pabėgo į šalies rytuose esantį Charkovą, kur parama jam yra didžiausia. Narai sugebėjo daug dokumentų iš ežero ištraukti, ir aktyvistai juos išdėliojo, kad jie išdžiūtų. Dokumentų nuotraukas ir faksimiles galite pamatyti čia: http://www.compromat.ru/page_34301.htm.

Pinigų neskaičiavo

Dokumentų nuotraukas internete paskelbė garsus Ukrainos tiriamosios žurnalistikos atstovas Mustafa Nayemas iš svetainės „Ukrainska pravda“ ir interneto televizijos „Hromadske.tv“. Kiti gerbiami Ukrainos naujienų leidiniai taip pat pranešė apie šiuos dokumentus.

Tarp rastų dokumentų yra čekis 12-ai mln. dolerių grynaisiais. Kita sąskaita yra išrašyta 10-čiai mln. dolerių. Maždaug 80 tūkst. eurų buvo išleista užuolaidoms „riterių menėje“. Dar 1,1 mln. eurų – augalams. Medžio dekoras keliems kambariams kainavo 2,3 mln. dolerių.

115 tūkst. dolerių buvo išleista „bėgančio šerno“skulptūrai. V.Janukovyčius yra aistringas medžiotojas.

Viename išlaidų sąrašo puslapyje 47-uoju numeriu yra pažymėtas 32 580 grivinų (beveik 4 tūkst. dolerių) atsiskaitymas – „kyšis“ kažkokiame kainų siūlymo procese.

Šie dokumentai neabejotinai pakurstys protestuotojų pyktį.

Tiksli V.Janukovyčiaus, kuris paskutinį kartą jis buvo matytas Kryme, buvimo vieta vis dar tebėra nežinoma.

Ukrainiečiai apžiūrėti rezidencijos plūdo su vaikais

V.Janukovyčiaus privati rezidencija Mežygirjos parke – maždaug 140 ha mišku apaugusiose kalvose palei Dniepro upę – daugeliui ukrainiečių tapo korumpuotos administracijos simboliu. Prezidentas nesutikdavo atsakyti į klausimus apie tas valdas ir nurodydavo, kad gyvena kukliame name mažame sklype toje teritorijoje.

Žurnalistų tyrimai susiejo tas valdas ir aplink jas esančius pastatus su V.Janukovyčiaus artimiausia aplinka.

V.Janukovyčiui išvykus iš Kijevo, valdas perėmė opozicijos savigynos grupės, kurios atvėrė jas lankytojams ir dislokavo aktyvistus palaikyti tvarkos ir užkirsti kelio galimam plėšimui ar žalai.

V.Janukovyčiaus gyvenimo būdas neišėjo iš galvų tūkstančiams žmonių, sekmadienį susirinkusių Kijevo Nepriklausomybės aikštėje.

Ukrainiečiai, kurių daugelis atsivedė vaikus, skubėjo apžiūrinėti parkų ir pamatytą prabangą, įskaitant V.Janukovyčiaus privatų golfo lauką, kiaulių fermą ir nedidelį zoologijos sodą su stručiais ir povais, vertino su nuostaba ir pasibjaurėjimu.

Kai kurie ragino paversti šią vietą ligonine, sanatorija ar net Korupcijos muziejumi.

Ukrainos Aukščiausioji Rada – parlamentas, kurį dabar kontroliuoja opozicija – sekmadienį nubalsavo už tai, kad tos valdos būtų perduotos valstybės nuosavybėn.

V.Janukovyčiaus gyvenimo būdas neišėjo iš galvų tūkstančiams žmonių, sekmadienį susirinkusių Kijevo Nepriklausomybės aikštėje. Į Maidaną žmonės susirinko pagerbti per neramumus žuvusių demonstrantų atminimo.

Jaryna Mosur, kuri Vakarų Ukrainoje paliko du vaikus ir atvažiavo dalyvauti protestuose, stovėjo aikštėje apsigaubusi Ukrainos vėliava, kai juodai vilkintis ortodoksų kunigas nuo scenos vadovavo maldai.

Ji sakė, kad pasipiktino tuo turtu, kurį pamatė V.Janukovyčiaus valdose.

„Mes visi šokiruoti, bet jis už visa tai brangiai sumokės“, – sakė J.Mosur.

Prašė įvesti nepaprastąją padėtį

Atstatydintas Ukrainos generalinis prokuroras Viktoras Pšonka prašė, kad prezidentas Viktoras Janukovyčius šalyje įvestų nepaprastąją padėtį.

Tai įrodančių dokumentų aptiko žurnalistai, – skelbia naujienų agentūra „Unian“. Dokumentai rasti V.Pšonkos archyve.

Dokumente oficialiai prašoma, kad šalyje būtų įvesta nepaprastoji padėtis.

Dokumentus galite peržiūrėti čia.

Prabilo apie meilužę

V.Janukovyčius jau daugelį metų slepia neoficialią žmoną – Liubovę Poležaj, – savo „Facebook“ paskyroje paskelbė „Ukrainskaja pravda“ žurnalistas Sergejus Leščenko. Moteris kilusi  iš Jekakijevo. Kaip skelbia Pravda.com.ua. L.Poželaj, pasak žurnalisto, yra V.Janukovyčiaus virėjos sesuo, apie kurią buvo sužinota, tiriant V.Janukovyčiaus skrydžio į Davosą bendrakeleivių sudėtį.

L.Poležaj, jos sesuo Nadežda Marinceva ir V.Janukovyčius jau daug metų kartu. V.Janukovyčius vedęs jau 40 metų, bet jo žmona gyvena atskirai.

Jų nuotraukų rasite paspaudę čia.

Pamėgę prabangą buvo ir bendražygiai

Kiek anksčiau skelbta, kad V.Janukovyčiaus bendražygiai buvo pamėgę neeilinę prabangą. Pasprukusio generalinio prokuroro V.Pšonkos vila turtais gal net pranoksta nušalintojo prezidento. 

Nuotr. iš „YouTube“/Viktoro Pšonkos vila
Nuotr. iš „YouTube“/Viktoro Pšonkos vila

Prie ežero esančioje viloje – daugybė prabangios technikos, antikvarinių dirbinių, auksu žėruojančių spalvų, aukso, ikonų. Komentatoriai jau diskutuoja, kad generalinio prokuroro vila yra tobulas kičo pavyzdys. Tai, kaip atrodo vila, galite pamatyti vaizdo įraše.

VIDEO: V.Pšonkos vila
 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min