Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos generalinis prokuroras paskelbė V.Janukovyčiaus paiešką, įtarus jį dėl masinių žudynių

Viktoras Janukovyčius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Viktoras Janukovyčius
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
A A

Paskelbta Viktoro Janukovyčiaus paieška, pateikus įtarimus pagal Baudžiamojo Kodekso straipsnį apie tyčinį nužudymą, pareiškė generalinio prokuroro pareigas antradienį pradėjęs eiti Olehas Machnickis.

„Galiu pranešti, kad pranešta apie įtarimus buvusiam prezidentui Viktorui Janukovyčiui. Paskelbta jo paieška. Straipsnis – masinės žmonių žudynės, 115 straipsnis, (tyčinis nužudymas) sunkinančiomis aplinkybėmis“, – sakė O.Machnickis žurnalistams Kijeve.

Jis pabrėžė, kad paiešką atlieka Ukrainos saugumo tarnybos ir Vidaus reikalų misterijos operatyviniai padaliniai

Paklaustas, ar paskelbta buvusio generalinio prokuroro Viktoro Pšonkos ir VRM vadovo Vitalijaus Zacharčenkos paieška, O.Machnickis atsakė: „Iškelta byla dėl nužudymų, joje figūruoja apie 50 asmenų, dabartiniu metu; galbūt bus ir daugiau“.

Informacijos neturėjo

Anksčiau buvo skelbta, kad oficialios informacijos dėl V.Janukovyčiaus paieškos negavo nė viena teisėsaugos žinyba. Be to, nė viena jų nepanoro prisiimti atsakomybės dėl jo paieškų.

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) ryšių su visuomene skyriaus vadovo pavaduotojas Ivanas Babajevas teigė, kad šiuo klausimu neužsiima, ir nukreipė skambinti į Generalinę prokuratūrą. Tuo metu Generalinės prokuratūros spaudos tarnybos vadovė Margarita Velkova tuo pasipiktino: „Tai pareiškė Arsenas Avakovas, atsakingas už VRM, o aš turiu tai pakomentuoti? Neturiu jokios oficialios informacijos. Patikrinau paieškų bazėje, ar yra tokia pavardė, tačiau jos ten nėra.“

Tai pareiškė Arsenas Avakovas, atsakingas už VRM, o aš turiu tai pakomentuoti? Neturiu jokios oficialios informacijos. Patikrinau paieškų bazėje, ar yra tokia pavardė, tačiau jos ten nėra, – piktinosi Generalinės prokuratūros spaudos tarnybos vadovė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad nėra aišku, kokios „teisenos rėmuose buvo paskelbta V.Janukovyčiaus paieška“. „Ką reiškia dėl masinio nužudymo? Galima daryti politinius pareiškimus, tačiau į bendrą ikiteisminių tyrimų registrą tai įvedama kitaip“, – aiškino ji ir pridūrė, kad tam, jog būtų paskelbta asmens paieška, jam turi būti pareikšti kaltinimai.

Valstybinė pasienio apsaugos taryba taip pat negavo jokių oficialių nurodymų, kad V.Janukovyčiui ar kitiems buvusiems valstybės pareigūnams būtų draudžiama palikti šalies teritoriją.

„Valstybinė pasienio apsaugos tarnyba gauna oficialius dokumentus. Po jų jie ar kiti asmenys pradedami kontroliuoti. Vis dėlto kol kas tokių pareiškimų būta tik internete. Mes esame žemesnioji grandis šioje piramidėje. Jeigu Generalinė prokuratūra, Ukrainos saugumo tarnyba ar VRM įvardys pavardes, mes atitinkamai reaguosime“, – kalbėjo Valstybinės pasienio apsaugos tarnybos viršininko padėjėjas Serhijus Astachovas.

Patys teisti neskuba ir siūlo V.Janukovyčių atiduoti Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui

Antradienį popiet pranešta, kad bylą V.Janukovyčiui iškelti ir paskelbti jo paiešką dar tik rengiasi Kijevo Pečioros rajono rajoninis teismas.

Aukščiausiosios Rados pirmininko pavaduotojas Ruslanas Košulynskis antradienį pranešė, kad teismas jau sprendžia klausimą dėl V.Janukovyčiaus paieškos paskelbimo.

R.Košulynskio teigimu, jau antradienį prokuratūrai ketinama perduoti oficialius dokumentus dėl baudžiamosios bylos V.Janukovyčiui iškėlimo. Tai esą pažadėjo generalinis prokuroras Olehas Mahnyckis.

Po šių pareiškimų Aukščiausioji Rada balsavo už tai, kad pabėgęs prezidentas V.Janukovyčius būtų teisiamas už nusikaltimus žmogiškumui Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme (TBT), kai bus sučiuptas. Kartu su juo reikalaujama teisti ir kitus buvusius aukščiausius Ukrainos pareigūnus, kurie galėjo prisidėti prie kruvinų protestų malšinimų Kijeve, kur žuvo apie 100 žmonių.

Ana German: V.Janukovyčius yra Ukrainoje

V.Janukovyčiaus patarėja Ana German antradienį naujienų agentūrai „Ukrinform“ pareiškė, kad nušalintasis prezidentas niekur iš Ukrainos neišvyko, bet nepranešė, kur jis yra.

„Jis Ukrainoje. Aš tai žinau. Aš visada turėjau būdų sužinoti, kur jis yra“, – pareiškė A.German, atsisakiusi nurodyti V.Janukovyčiaus buvimo vietą. Tiesa, ji patikslino, kad su V.Janukovyčiumi nesikalbėjo jau kelias dienas.

„Prieš kelias dienas, kai jis buvo Charkove, aš jam nusiunčiau kreipimosi tekstą ir prašiau, kad jį viešai perskaitytų, tačiau prezidentas pasirinko kitą kreipimąsi. Man gaila, kad manęs nebuvo šalia. Aš nebūčiau jam leidusi ištarti kai kurių žodžių, kuriuos jis pasakė. Po to mes su juo nesikalbėjome“, – pasakojo A.German.

„Teisingosios Rusijos“ lyderis V. Janukovyčių vadina išdaviku

Rusijos centro kairiosios partijos „Teisingoji Rusija“ parlamentinės frakcijos vadovas Sergejus Mironovas antradienį pareiškė, kad nuverstas Ukrainos prezidentas V.Janukovyčius yra savo tautos „išdavikas“, taip pat pasisakė už kaimyninės valstybės teritorinį vientisumą.

„Tai, kad ponas buvęs Ukrainos prezidentas Janukovyčius yra Ukrainos, ukrainiečių tautos išdavikas, mano nuomone, niekam nekelia abejonių“, – S.Mironovas sakė žurnalistams.

Jis vadino anekdotiniu paskutinius viešus V.Janukovyčiaus pasisakymus, kurie „pademonstravo visišką jo bejėgiškumą, neryžtingumą, išeičių iš padėties neturėjimą“.

Tai, kad ponas buvęs Ukrainos prezidentas Janukovyčius yra Ukrainos, ukrainiečių tautos išdavikas, mano nuomone, niekam nekelia abejonių, – S.Mironovas sakė žurnalistams.

„Nežinai, kaip elgtis – neužimk posto ir nedaryk sau gėdos, nes kai buvo reali galimybė nutraukti kraujo liejimą, sustabdyti Ukrainos slydimą pilietinio karo link, Ukrainos išdraskymą ir valstybingumo suirimą – jis to nepadarė“, – teigė S.Mironovas ir pridūrė, kad istorija tokių klaidų neatleidžia.

Rusija privalo apginti Ukrainoje gyvenančius rusus

Komentuodamas Ukrainos parlamento sprendimą gegužės 25 dieną surengti pirmalaikius prezidento rinkimus, Rusijos politikas išsakė viltį, kad tos šalies visuomenei pavyks suformuoti teisėtą vyriausybę.

Jis taip pat ragino neužmiršti, kad Ukrainoje, kaip rodo oficiali statistika, gyvena 7 mln. etninių rusų.

„Esu absoliučiai įsitikinęs, kad mes, Rusijos Federacija, jokiu būdu neturime užmiršti, kad atsakome už savo tėvynainius ir negalime leisti, kad kas nors tyčiotųsi iš mūsų šventovių, o juo labiau grasintų Rusijos Federacijos piliečių ir Ukrainoje gyvenančių rusų gyvybėms“, – perspėjo S.Mironovas.

Pasak jo, Rusijos parlamentas padarys viską, kas įmanoma, kad apgintų Ukrainoje gyvenančius rusus. „Teisingosios Rusijos“ lyderis taip pat išsakė viltį, jog Ukraina nesubyrės ir kad ta šalis išliks demokratiška bei draugiška Rusijai valstybe.

Vėliau vykusiame Valstybės Dūmos posėdyje S.Mironovas siūlė vyriausybei suteikti darbą Rusijoje iš Ukrainos pabėgusiems milicijos specialiųjų pajėgų „Berkut“, kurios dalyvavo kruvinuose susirėmimuose su opozicijos protestuotojais Kijeve, nariams.

„Kreipkimės į šalies vadovybę – tegul visiems pageidaujantiems „Berkut“ nariams suteikia darbą Rusijoje, o vėliau – pilietybę“, – sakė jis.

S.Mironovas taip pat palaikė ultranacionalistinės partijos LDPR lyderio Vladimiro Žirinovskio iniciatyvą, jog Rusijos pilietybė turėtų būti suteikta visiems Ukrainoje gyvenantiems rusams.

„Teisingosios Rusijos“ lyderis siūlė išplėsti šią iniciatyvą ir sudaryti galimybę įgyti Rusijos pilietybę visiems to pageidaujantiems Ukrainos piliečiams.

Jis pridūrė, kad V.Janukovyčius, kuris „žiūrėjo pro savo langą, kaip žudo beginklius „Berkut“ narius“, yra „išdavikas – menkas, niekingas žmogus“.

„Susimąstykite apie to žmogaus frazę: „Sustabdyčiau kraujo liejimą, bet nežinau kaip“. Nežinai – neužimk tokio posto“, – piktinosi S.Mironovas.

„Reikia liautis mindžikuoti – apginkime savo nacionalinius interesus ir mūsų tėvynainių gyvybes Ukrainoje“, – ragino jis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min