Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusų bombonešiai virš Baltijos jūros pakėlė į orą NATO naikintuvus Lietuvoje

Bombonešis „Tu-22M“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Bombonešis Tu-22M
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį ryte virš Baltijos jūros užfiksuoti Rusijos viršgarsiniai bombonešiai Tu-22M, skelbia tvnet.lv, kuri remiasi naujienų agentūra LETA.

Bombonešiai buvo pastebėti neutralioje erdvėje virš Baltijos jūros, todėl iš NATO bazės Lietuvoje rusų lėktuvo identifikavimui pakilo naikintuvai.

Latvijos gynybos ministras Artis Pabriksas pareiškė, kad siekiama gauti kuo daugiau informacijos apie karinius mokymus, kuriuos Rusija šiomis dienomis vykdo zonoje tarp Lenkijos ir Baltijos šalių.

„Jeigu mes negausime informacijos apie tikslius šių mokymų tikslus, Latvijos gyventojai gali susidaryti įspūdį, kad strateginiai Rusijos mokymai ir referendumas Latvijoje tarpusavyje susiję“, – sakė ministras. Vasario 18 dieną Latvijoje vyks referendumas dėl rusų kalbos pripažinimo antrąja valstybine kalba.

A.Pabriksas taip pat sakė, kad kreiptasi į Latvijos diplomatus, jog šie išsiaiškintų visą informaciją apie mokymus.

Atnaujinta 13.55 val.: Krašto apsaugos ministerijos 15min.lt atsiųstame atsakyme ministerija patvirtina, kad šiandien ryte buvo pakelti du NATO oro policijos misiją atliekantys vokiečių naikintuvai, kurie identifikavo ir palydėjo du Rusijos TU-22M orlaivius, skrendančius virš Baltijos jūros.

Apie šį skrydį KAM informaciją turėjo, Rusijos orlaivių skrydis vyko pagal planą.

Atnaujinta 14.10 val. Rusijos strateginiai bombonešiai virš Baltijos jūros skraido ne pirmą kartą. Praėjusiais metais jie pasirodė du kartus: balandį ir spalį. Nors bombonešiai skrido virš neutralių vandenų, abu šiuos kartus į orą buvo pakelti NATO naikintuvai. Jie palydėjo rusų bombonešius ir grįžo į bazę.

Latvijos gynybos ministras A.Pabrikas rudenį kalbėjo, kad 2007 metais tuometinis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad Rusija atnaujins strateginių bombonešių skrydžius.

„Šie skrydžiai atsinaujino virš Baltijos jūros. To nebuvo nuo šaltojo karo pabaigos“, – BNS sakė A.Pabrikas.

Jis pažymėjo, kad šio įvykio nereikėtų laikyti grėsme Latvijai, ir žmonės gali jaustis saugūs, nes Latvijos oro erdvė nebuvo pažeista.

„Tai nedviprasmiškas politinis signalas šalims – NATO narėms, jėgos demonstravimas“, – įsitikinęs A.Pabrikas.

Atnaujinta 15.17 val. Latvijos gynybos ministras A.Pabrikas sakė BNS, kad Latvija turi žinių, jog Rusija rengia regione tarp Baltijos šalių ir Lenkijos rimtus strateginius karinius mokymus.

Oficialiai Ryga apie karinius mokymus neinformuota. Ir nors Rusija ir neturi būtinai informuoti Latvijos apie savo veiksmus, „esant geros kaimynystės santykiams, mes norime, kad mus informuotų“, pažymėjo jis.

Atsižvelgdama į šeštadienį vyksiantį Latvijoje referendumą dėl rusų kalbos pripažinimo antrąja valstybine Gynybos ministerija nori gauti tikslesnės informacijos apie vykstančius šiomis dienomis regione tarp Baltijos šalių ir Lenkijos didelio masto Rusijos karinių oro pajėgų pratybas.

„Mums kyla legitiminis tarptautinis susidomėjimas, ir mes prašome diplomatiniais kanalais išsiaiškinti, ar gali Rusija pagal bendradarbiavimą su NATO suteikti dėl to papildomos išsamesnės informacijos, kad neįvyktų nesusipratimų“, – sakė A.Pabrikas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rusija Latvija
Parašykite atsiliepimą apie 15min