Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 12d. 22:40 , atnaujinta: 2015 kovo 13d. 01:12

Virš Maskvos skraidė kariniai sraigtasparniai, jie leidosi Kremliuje ir FSB aikštelėje

Karinis sraigtasparnis Maskvos centre
Youtube.com stopkadras / Karinis sraigtasparnis Maskvos centre

Maskvos centre ketvirtadienio vakarą skraidė kariniai sraigtasparniai. Kaip praneša Rusijos žiniasklaida, sostinėje vyko labai svarbūs ir daugeliui neįprasti dalykai. Tačiau tiksli priežastis nenurodoma. Tai pat neaišku, ar tiesiog kilo nedidelis incidentas, ar tai kaip nors susiję su faktu, kad V.Putinas jau kurį laiką nesirodo viešumoje. Didžiausi Rusijos portalai apskritai šį faktą nutyli.

Kaip skaitytojai praneša portalui vlasti.net, Maskvos centre – neįprastas karinių pajėgų pagyvėjimas. Virš sostinės centro ketvirtadienio vakarą skraidė karinių oro pajėgų spalvomis nudažyti sraigtasparniai, pažymėti raudonomis žvaigždėmis.

Papildyta 01.12 val. Kaip praneša Ukrainos tinklaraštininkas „Zloj Odesit“, didelis sujudimas prie FSB būstinės prasidėjo dar ketvirtadienio rytą. Jo teigimu, pirmieji sraigtasparniai ėmė leistis prie Situacijų kontrolės centro, tiesiog gatvėje. Po to pasirodė ir daugiau malūnsparnių.

„Jeigu Rusijos karinių oro pajėgų sraigtasparniai čia atlieka suplanuotus skrydžius į FSB vadovų susirinkimą, tai vis tiek lieka neaišku, ką Maskvos centre veikia puolamąja ginkluote aprūpinti Ka-52?  Turint omeny gandus apie V.Putino ligą, nežinia ko galima laukti“, – rašo tinklaraštininkas.

Vienintelis filmuotas liudijimas

Maskviečiai stebėjosi: gal tiesiai į Kremlių atskrido gynybos ministras? O gal filmą apie karą filmuoja.

VIDEO: Sraigtasparniai Maskvos centre

Iš pradžių periferinė Rusijos žiniasklaida pranešė, visai šalia Kremliaus nusileido vienas sraigtasparnis. Jį aviacijos žinovai identifikavo kaip Rusijos prezidento specialiųjų ryšių tarnybos spec. transporto priemonę.

Taip pat skaitykite: A.Ilarionovas: Kremliuje vyksta valdžios perversmas?

Dažniausiai tokiais sraigtasparniais naudojamasi kaip retransliatoriais, per kuriuos aukšti vadovai vadovauja greito reagavimo pajėgoms. Taip pat – priešraketinei ir priešlėktuvinei gynybai.

Vien prie Kremliaus suskaičiavo tris sraigtasparnius

Tačiau pamažu pastebėtų ir nufotografuotų sraigtasparnių skaičius ėmė didėti. Vis daugiau liudininkų matė, kaip vienas sraigtasparnis nusileido pačiame Kremliuje, o kitas šalimais – prie Nepaprastųjų situacijų valdymo centro. Trečiasis – Lubiankos g. 20 (ten įsikūrusi FSB būstinė).

Šis neįtikėtinas karinis paradas vyksta itin keistomis aplinkybėmis – visiškai neaišku, kur dingo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Tinkle „Twitter“ maskviečiai praneša, kad karinius sraigtasparnius pastebėjo ne tik Lubiankos g., bet ir Marijos Uljanovos, Prečistenkos krantinėje ir Kitaigorodo gatvėje.

Karinių sraigtasparnių gausmas orą virpina ir Pamaskvėje – Dmitrovo rajone. Liudininkų teigimu, kai kurie sraigtasparniai – koviniai, nors dauguma – transportiniai Mi-8.

V.Putino dingimas – mįslė

Šis neįtikėtinas karinis paradas vyko itin keistomis aplinkybėmis – visiškai neaišku, kur dingo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Iš pradžių žiniasklaida pranešė apie jo ligą (neva ištiko insultas). Vėliau Kremliaus atstovai paneigė šias kalbas, tačiau prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas nenurodė, kada Rusijos vadovas pasirodys viešumoje.

Bet kuriuo atveju, Rusijos prezidentas nuo praėjusios savaitės nebuvo pasirodęs viešai, o jo susitikimas su Baltarusijos ir Kazachstano vadovais, turėjęs įvykti kovo 13 d., buvo netikėtai atšauktas dėl V.Putino sveikatos problemų.

Blokuojamas internetas?

Dar viena įdomi detalė – tinkle „Twitter“ neįmanoma rasti žiniasklaidoje minimų populiariausų tinklaraštininkų įrašų apie šį įvykį. Rodomi tik 5-7 valandų senumo. Taigi galima spėti, kad specialiosios tarnybos blokuoja interneto tinklus. Tuo tarpu Ukrainos tinklaraštininkų publikuotus įrašus rasti visai nesunku.

Užuominos, kad V.Putinui ieško pamainos

Šie įvykiai iškart sukėlė spėlionių bangą, kad V.Putinas jau nėra Rusijos vadovas.

 
Įrašas, kurį paskelbė Vitaly Klim.
Tarkim tinklaraštininkas Vitalijus Klimas savo "Facebook" paskyroje tvirtina, kad, jo šaltinių duomenimis, valdžią dar kovo 11 d. perėmė D.Medvedevas.
Kariškių sraigtasparnis virš Maskvos
Kariškių sraigtasparnis virš Maskvos

Gaisras Kitaj Gorod prekybos centre su sraigtasparniais nesusijęs?

Lenkijos portalas TVN24 praneša, kad netoli Kremliaus esančiame „Kitaigorodo“ prekybos centre kilo didžiulis gaisras.

Galiausiai Nepaprastųjų situacijų ministerija pranešė, kad gaisras sėkmingai užgesintas, nukentėjusių nėra. Taigi galima spėti, kad su sraigtasparniais gatvėse šis įvykis nesusijęs.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min