Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visą Kanadą sukrėtęs žudikas tikindavo, kad jį sekioja šėtonas

Michaelas Zehaf-Bibeau
„Twitter“ nuotr. / Michaelas Zehaf-Bibeau
Šaltinis: 15min
0
A A

Religinį pabudimą išgyvenęs ir, tikėtina, nestabilios psichinės būsėnos žmogus, kuris teigė, kad ji persekioja šėtonas. Tokį antradienį Otavoje Kanados garbės karį nušovusio 32 metų Michaelo Zehafo Bibeau portretą pateikia vienas jo draugas, rašo naujienų svetainė theglobeandmail.com.

M.Z.Bibeau gimė 1982 m. Jo tėvas – Kvebeko verslininkas Bulgasemas Zehafas, kuris 2011 m. kovojo Libijoje, o motina Susan Bibeau dirba viename iš Kanados imigracijos ir pabėgėlių departamento padalinių. Užpuoliko tėvai išsiskyrė 1999 m.

Teigiama, kad pradžioje būsimasis teroristas nepasirodė turintis polinkį į smurtą ir simpatizuojantis ekstremistinei ideologijai.

S.Bibeau trečiadienį neatrašinėjo į jai siųstus elektroninius laiškus, o jos kolegos darbe taip pat atsisakė suteikti bet kokią informaciją žurnalistams. Su B.Zehafu susisiekti po kruvino išpuolio taip pat nepavyko.

Kanados garbės sargybos karį nušovęs vyriškis užaugo Rytų Kanados miestuose Otavoje ir Monrealyje. M.Z.Bibeau draugas Daveas Bathurstas teigė, kad užpuolikas vėliau leido laiką Libijoje, o po to išvyko į Vakarų Kanadą, kur tapo angliakasiu, taip pat dirbo įvairius nekvalifikuotus darbus.

D.Bathurstas susipažino su M.Z.Bibeau Barnabije (Britanijos Kolumbijos provincija) esančioje mečetėje 2011 m. Teigiama, kad pradžioje būsimasis teroristas nepasirodė turintis polinkį į smurtą ir simpatizuojantis ekstremistinei ideologijai. Vis dėlto, laikui bėgant D.Bathurstas pamatė tamsiąją naujojo draugo pusę.

„Kartą šnekėjomės virtuvėje. Jis pasakė, kad jį sekioja velnias“, – teigia D.Bathurstas ir pridūrė, kad M.Z.Bibeau dažnai pasakojimuose minėdavo arabišką terminą shaytan, apibūdinantį velnią ir demonus.

„Manau, kad jis buvo psichiškai nesveikas“, – tikina D.Bathurstas. Jis teigia, kad paskutinį sykį matė draugą besimeldžiantį netoli Vankuverio esančioje mečetėje prieš šešias savaites. Tuomet M.Z.Bibeau išreiškė norą greitu metu išvykti į Artimuosius Rytus.

„Jis norėjo grįžti į Libiją ir studijuoti“, – paskutinį susitikimą prisimena D.Bathurstas.

M.Z.Bibeau tikino norintis studijuoti arabų kalbą ir gilintis į islamą.

Vis dėlto, šiems vyriškio planams kelią užkirto Kanados pareigūnai. Po kurį laiką trukusio stebėjimo federaliniai pareigūnai iš jo atėmė kelionei būtinus dokumentus, nes įtarė, kad M.Z.Bibeau gali prisijungti prie ekstremistų grupuočių užsienyje.

D.Bathurstui nerimą kėlė draugo tėvo praeitis. 2011 m. buvo atskleista informacija, kad iš Monrealio kilęs B.Zehafas kovojo Libijos sukilėlių pusėje.

Kartą šnekėjomės virtuvėje. Jis pasakė, kad jį sekioja velnias, – teigia D.Bathurstas ir pridūrė, kad M.Z.Bibeau dažnai pasakojimuose minėdavo arabišką terminą shaytan, apibūdinantį velnią ir demonus.

Permainingas teroristo elgesys nepatiko ir kitiems tą pačią mečetę lankantiems žmonėms, kurie keletą sykių prašė jo nebeateiti į pamaldas.

Be to, 2011 m. M.Z.Bibeau buvo apkaltintas plėšikavimu, tačiau teismas jį išteisino.

D.Bathurstas teigia, kad kruviną išpuolį Otavoje atlikęs vyras pažinojo ir Vankuveryje gyvenusį Hasibullahą Yusufzai. Liepos mėnesį jis buvo nuteistas dėl to, kad planavo vykti į Siriją ir ten kovoti teroristų pusėje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min