Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 3d. 17:35

Viso kūno skeneriai Hitrou oro uoste pasirodys „netrukus“

Naujasis skeneris žmogaus kūną rodo be drabužių
AFP/Scanpix montažas / Naujasis skeneris žmogaus kūną rodo be drabužių.
Didžiosios Britanijos oro uostų operatorė BAA teigia, kad drabužius „permatantys“ skeneriai Londono Hitrou oro uoste atsiras „netrukus“.

Saugumo stiprinimu didžiausiame Londono oro uoste susirūpinta po praėjusią savaitę įvykusio incidento iš Amsterdamo į Detroitą skridusiame lėktuve, kai tik per atsitiktinumą išvengta nelaimės. Paaiškėjo, kad teroristas sugebėjo įsinešti į lėktuvą sprogmenų, tačiau jam nepavyko jų detonuoti.

„Dabar, kai Vyriausybė suteikė leidimą, mes pristatysime viso kūno skenerius kaip įmanoma greičiau“, – sakė BAA atstovas spaudai.

Anot jo, šie skeneriai padės išvengti tokių incidentų, pranešė „Sky News“. „Kompanijos požiūris yra toks, kad saugumą turi užtikrinti kartu technologijos, žvalgyba ir keleivių apžiūra, kadangi terorizmo aviacijoje grėsmė yra nenuspėjama ir nuolat keičiasi“, – sakė jis.

Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas teigė, kad minėta nepavykusi ataka atskleidė „naujos rūšies grėsmę“. Anot jo, būtina kuo skubiau į tai reaguoti.

„Visų pirma, oro uostuose žmonės vis dažniau bus tikrinami viso kūno skeneriais. Be to, bus tikrinama, ar žmonių kroviniuose nėra sprogmenų pėdsakų. Bus daugiau tikrinimų skrydžiuose su persėdimu“, – sakė G.Brownas. Jis pripažino, kad nėra šimtaprocentinės garantijos, kad viso kūno skeneriai veiks be priekaištų ir užfiksuos visas grėsmes, tačiau būtina „judėti pirmyn“.

„Mes nustatėme, kad yra naujos rūšies sprogmenys, kurių negali atpažinti dabartiniai aparatai. Mes privalome judėti pirmyn. Svarbiausia mūsų pareiga yra šios šalies piliečių saugumas“, – pabrėžė Didžiosios Britanijos premjeras.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

02:37
01:14:11
00:36

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min