Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 11d. 11:57

Vladimiras Putinas išbarė vienintelį gubernatorių iš liberalų stovyklos, nes šis atostogavo

Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas, besirengiantis sugrįžti į Kremlių vykstant masiniams protestams, viešai išbarė prezidento Dmitrijaus Medvedevo statytinį, žinomą savo liberaliomis pažiūromis.

Gubernatorius atmetė ministro pirmininko pretenzijas, priskirdamas jų atsiradimą prie maišaties vyriausybėje.

Pirmąją darbo dieną po švenčių V.Putinas kalbėjosi su gubernatoriais per vaizdo ryšį ir buvo nepatenkintas, kad vietoj Kirovo srities gubernatoriaus Nikitos Belycho ekrane pasirodė jo pavaduotojas.

„O kur gi Belychas – gubernatorius?“ – paklausė premjeras Kirovo pareigūno ir, išgirdęs atsakymą, kad atostogauja, supyko.

„Štai matote, dar iš atostogų nesugrįžo. Šiandien kuri diena pas mus? 10-oji, darbo diena. Jūs pasiųskite jam signaliuką. Tegu baigia atostogas, grįžta į darbą. Viskas, metai prasidėjo, laikas visiems dirbti“.

V.Putinas čia nesustojo, pereidamas prie kitų temų jis dar du kartus prisiminė Kirovo gubernatoriaus atostogas.

Buvęs liberalios partijos – Dešiniųjų jėgų sąjungos narys N.Belychas, kurį Medvedevas paskyrė gubernatoriumi praėjus pusei metų, kai pradėjo vykdyti savo įgaliojimus, yra vienintelis regionas, turintis kovos su valdančiąja „Vieningąja Rusija“ patyrimą.

Gruodžio rinkimuose V.Putino partija gavo jo srityje vieną prasčiausių rezultatų šalyje – 34 proc., kai visoje šalyje Centrinė rinkimų komisija suskaičiavo 49 procentus.

Po rinkimų nepasitenkinimas „Vieningosios Rusijos“, gavusios daugiau kaip pusę mandatų naujame parlamente, pergale išsiliejo į gatves. Protesto akcijose dalyvavo keliasdešimt tūkstančių žmonių, reikalavusių, kad būtų surengti nauji, sąžiningų rinkimai ir atsistatydintų V.Putinas, kurio populiarumas pastaraisiais mėnesiais mažėjo. Vienu klastojimų požymių protestuotojai nurodo tai, kad valdančiosios partijos rezultatai vienuose regionuose buvo kelis kartus didesni už procentus gretimose teritorijose.

V.Putino pretenzijos neturi politinės potekstės, mano N.Belychas.

Vieša pyla gubernatoriui prasidėjo nuo to, kad premjeras, pažiūrėjęs į vietos laikraštį, prakalbo apie smarkų karšto vandens tarifų augimą Kirove.

„Iš karto 40 procentų ėmė ir „išpūtė“. Kodėl? Ar regiono vadovybė tokių dalykų iš visos nestebėjo ? Visiškai nežiūrite? Kodėl tokie šuoliai“, – sakė jis.

N.Belychas, kalbėdamasis su „Reuters“ pavadino V.Putino pretenzijas nepagrįstomis. Pasak jo, tarifų augimo nebuvo, o didelės sąskaitos atsirado dėl šilumos tiekimo bendrovės klaidos, kurią ji ištaisė dar gruodį.

Gubernatorius sakė, kad savo atostogas suderino su D.Medvedevu dar iki to, kai buvo paskirtas pasitarimas su gubernatoriais. N.Belychas, pasak jo, „išvažiavo su savo vaikais kelioms dienoms,į Stokholmą – į Karlsono ir Pepės Ilgakojinės tėvynę“.

„Pretenzijų dėl atostogų aš iš viso nepriimu, – netiesiogiai paprieštaravo jis V.Putinui. – Aš manau, kad esu labiausiai neatostogaujantis gubernatorius Rusijos Federacijoje, nes dabar turiu 140 nepanaudotų atostogų dienų. Aš nuo sausio 2 iki 6 dienos buvau darbe. Aš pasiėmiau 5 dienų atostogas, kad su vaikais, su kuriais gyvenu atskirai (jie – Permėje, aš- Kirove) praleisčiau atostogas drauge“.

V.Putino pretenzijos neturi politinės potekstės, mano N.Belychas.

„Visais klausimais žmonės dažniausiai ieško ar sąmokslo teorijos, ar netvarkos teorijos. Arba kažkokio žvėriško sumanymo, ar kas nors kažką banaliai aplaidžiai parengė. Aš manau, kad tai – antrasis variantas“, – sakė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min