Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Vladimiras Putinas įsitikinęs, kad NATO PRG nukreipta prieš Rusiją

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas dokumentiniame filme „Šaltoji politika“ pareiškė, kad, jo nuomone, priešraketinės gynybos sistema (PRG), kurią JAV ir NATO kuria Europoje, yra nukreipta prieš Rusiją, praneša BBC.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Šiuo metu priešraketinė gynyba, be abejo, nukreipta į tai, kad neutralizuotų Rusijos raketinį branduolinį potencialą, nes radarai, kurie statomi netoli mūsų sienų, ir priešraketinės sistemos sieks mūsų teritoriją iki Uralo, mūsų antžeminių branduolinių pajėgų bazavimo vietas“, – pareiškė V.Putinas filme „Šaltoji politika“, kuris buvo parodytas ketvirtadienio vakarą „Pirmajame kanale“.

„Šiandien nėra grėsmės nei iš Irano, nei iš Šiaurės Korėjos“, – mano premjeras.

Drauge jis pažymėjo, jog NATO rašytinių garantijų, kad PRG nenukreipta prieš Rusiją, nesuteikia.

V.Putinas taip pat pabrėžė, kad Rusija yra vienintelė šalis, išskyrus JAV, turinti „branduolinę triadą“ – antžeminę, jūrų ir oro.

Jo duomenimis, Rusijos turimų branduolinių raketų skaičius, jų galingumas ir gabenimo priemonės yra maždaug tokios pat kaip Amerikos.

NATO tikisi sudaryti susitarimą dėl PRG su Rusija iki gegužės susitikimo Čikagoje

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas tikisi, kad NATO ir Rusijos susitarimas dėl PRG sistemos bus sudarytas iki gegužę vyksiančio NATO viršūnių susitikimo Čikagoje.

Spaudos konferencijoje ketvirtadienio vakarą pasibaigus NATO šalių gynybos ministrų pasitarimų Aljanso būstinėje Briuselyje pirmajai dienai, A.Foghas Rasmussenas pažymėjo, kad ši tema bus aptariama vėliau per darbo vakarienę. Tačiau nieko nauja šia tema jis kol kas pranešti negali.

„Kai dėl bendradarbiavimo su Rusija priešraketinės gynybos srityje, tai aš kol kas negaliu pranešti nieko nauja“, – pareiškė NATO generalinis sekretorius, pabrėždamas, kad derybos tęsiamos.

„Tačiau mes galime pasiekti susitarimą su Rusija dėl PRG iki NATO susitikimo Čikagoje. Mes negalime garantuoti, bet to tikimės“, – sakė jis.

Rusija prieštarauja, kad būtų kuriama atskira NATO PRG sistema, nes, Maskvos nuomone, tai pažeis jėgų pusiausvyrą regione ir susilpnins Rusijos branduolinio atgrasymo potencialą.

NATO PRG sistema, kurios dislokavimą numatoma visiškai užbaigti iki 2020 metų, turės objektų Ispanijoje, taip pat Lenkijoje ir Rumunijoje.

2010 metų lapkritį per susitikimą Lisabonoje prezidentas Dmitrijus Medvedevas pasiūlė Aljansui sukurti sekcijomis suskirstytą PRG, kurioje NATO ir Rusijos sistemos turėtų bendrą centrą ir atsakytų kiekviena už savo sektorių. Tuo tarpu NATO laikosi pozicijos, kad NATO ir Rusijos PRG turi veikti atskirai, bet bendradarbiauti ir keistis informacija.

Derybos dėl to, kaip bendradarbiaus NATO ir Rusija PRG srityje, tebevyksta.

Rusijos vadovybė pareiškė, jog jeigu susitarti nepavyks, Rusija gali imtis atsakomųjų priemonių ir dislokuoti savo raketas „Iskander“ Kaliningrado srityje, įsiterpusioje tarp dviejų NATO narių – Lenkijos ir Lietuvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius