Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 10d. 16:47

Vladimiras Putinas parašė gąsdinančius laiškus Europos šalių lyderiams: dėl Ukrainos skolų patys galite likti be dujų

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Europos šalių vadovams išsiuntė laišką dėl Ukrainos skolų už „Gazprom“ tiekiamas dujas. Rusija per Ukrainą dujas tranzitu tiekia visai Europai, tad jei Kijevas ir toliau nemokės už dujas, jų tiekimas gali sutrikti. Situacija, V.Putino teigimu, kritiška, tad ją būtina kuo greičiau spręsti. Tai „RIA Novosti“ patvirtino Rusijos prezidento spaudos atstovas Dmitrijus Peskovas, kurį cituoja Unian.com.

„Iš tiesų toks V.Putino pasirašytas laiškas diplomatiniais kanalais buvo išsiųstas Rytų ir Vakarų Europos šalių vadovams. Kopija nukeliavo ir į Briuselį“, – teigė D.Peskovas.

Jo teigimu, V.Putinas išsakė „didelį susirūpinimą dėl kritiškos situacijos, kuri susiklostė dėl Ukrainos įsiskolinimų, o su tuo susijęs ir rusiškų dujų tiekimas“.

D.Peskovas teigiamai atsakė į klausimą, ar laiške siūlomi kokie nors situacijos sureguliavimo būdai. „Taip, bet mes kol kas neatskleidžiame jų“, – sakė jis.

„Pasiūlymai yra tokie, kad būtina priimti skubius sprendimus, kadangi delsti nebegalima“, – teigė D.Peskovas.

Trečiadienį Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedas siūlė iš Ukrainos reikalauti avansinio mokėjimo už dujas, o jo negavus, nutraukti dujų tiekimą. V.Putinas iš pradžių šiam pasiūlymui pritarė, bet vėliau pasiūlė problemą išspręsti kitais būdais.

Rusijos dujų milžinė „Gazprom“ skelbia, kad Ukraina už dujas yra skolinga 2,2 mlrd. dolerių. Anksčiau pranešta, kad Ukraina į savo saugyklas nebepumpuoja rusiškų dujų. Maskva ir Kijevas pastaruoju metu nesutaria dėl dujų kainos.

Rusija, nuo Ukrainos atplėšusi ir aneksavusi Krymą, pareiškė, kad Kijevas nebegaus nuolaidų už dujas ir pareikalavo mokėti visą kainą. Ukraina su tuo nesutinka.

Trečiadienį Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedas siūlė iš Ukrainos reikalauti avansinio mokėjimo už dujas, o jo negavus, nutraukti dujų tiekimą. V.Putinas iš pradžių šiam pasiūlymui pritarė, bet vėliau pasiūlė kol kas netaikyti šios sankcijos ir pabandyti problemą išspręsti kitais būdais.

Toks V.Putino laiškas yra įspėjimas Europos šalių valstybėms, kurios perka dujas iš Rusijos.

„Gazprom“ jau buvo nutraukęs dujų tiekimą Ukrainai 2005/2006 ir 2008/2009 metų žiemomis. Tuomet dujų stygių pajuto ir Europos šalys, į kurias tiekiamos dujos ateina Ukrainos teritoriją kertančiais dujotiekiais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min