Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 17d. 10:36 , atnaujinta: 2015 gruodžio 17d. 14:17

Vladimiras Putinas metinėje konferencijoje dūsavo dėl ekonomikos, šaipėsi iš Turkijos ir pripažino, kad Ukrainoje veikė Rusijos agentai

Vladimiras Putinas atsakinėjo į žurnalistų klausimus 11-oje kasmetinėje konferencijoje, kurioje aptartos esminės Rusijos problemos. Pagrindinėmis temomis tapo sudėtinga šalies ekonominė situacija, nesutarimai su Turkija bei aiškaus tikslo neturinti karinė akcija Sirijoje.

Konferencijos pradžioje Vladimiras Putinas pabrėžė, kad beveik visos svarbiausios temos jau buvo paliestos jo praėjusios savaitės kalboje, tad nežinąs, ką reikėtų dar aptarti. Jis iškart pasiūlė pereiti prie klausimų.

Atsakydamas į pirmąjį klausimą apie ekonomikos prognozes ir jų išsipildymą, Rusijos lyderis pradėjo kalbą trumpu anekdotu, kuris nesulaukė auditorijos reakcijos, o  po to pabrėžė, kad ankstesnis planas buvo sudarytas, turinti galvoje, kad naftos kaina sieks 100 dolerių už barelį. Jo teigimu, dabar valstybei reikia prisiderinti prie pakitusių aplinkybių.

„Krizės pikas jau praėjo“, – tikino V.Putinas, aiškindamas, kad tai suprato ir investuotojai, pamažu susigrąžinantys pasitikėjimą Rusijos rinka.

„Mes vystome savo oro uostų sistemą, sulaukėme 2,5 proc. daugiau keleivių nei praėjusiais metais. Vidaus rinkoje skrydžių buvo daugiau nei 60 proc.“, – aiškino Rusijos vadovas.

Pasak jo, tikimasi, kad Rusijos ekonomika atsigaus ir 2016 metais planuojamas 0,7 proc. augimas, o 2017 metais – 1,9 proc. bendro vidaus produkto augimas.

„Aš palaikau centrinio banko ir vyriausybės politiką, užtikrinant makroekonominį stabilumą“, – dėstė Rusijos lyderis, kurį žurnalistai spaudė į kampą dėl sudėtingos šalies ekonominės situacijos. Jis pabrėžė, kad jokių didelių permainų vyriausybėje nereiktų tikėtis.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas

V.Putinas ypač entuziastingai kalbėjo apie šalies pensininkus, pridurdamas, kad daro viską, jog nereikėtų ilginti pensinio amžiaus. „Pensininkai – patikimiausia socialinė grupė“, – aiškino Rusijos vadovas.

Prabilo apie tam tikrų vietų laižymą JAV

„Mes manome, kad Turkijos veiksmai nebuvo draugiški. Tai buvo priešiškas veiksmas“, – aiškino V.Putinas, atsakydamas į Turkijos žurnalisto klausimą apie numušto Su-24 sukeltas pasekmes. „Ko jie siekė šiuo smūgiu? Jie manė, kad mes imsime ir pabėgsime?“, – kalbėjo jis, pridurdamas, kad dvišalėse kalbose su Turkijos atstovais iki tol girdėjo tik noro bendradarbiauti deklaraciją.

Jis leido suprasti, kad šio konflikto kurstymas gali būti ir trečiųjų šalių interesas. Pasak V.Putino, nei NATO, nei Briuselis nepadėjo šio incidento sprendime.

„Atrodo, kad Turkija norėjo palaižyti kažkurią vietą JAV, numušdama mūsų lėktuvą“, – rėžė V.Putinas, pridurdamas, kad dabar sutarimas ir santykių normalizavimas sunkiai įsivaizduojamas.

Kalbėdamas apie Sirija, Kremliaus vadovas pareiškė, kad tikisi politinio sprendimo. Pasak jo, reikalingi rinkimai ir nauja konstitucija, tačiau turi įvykti palengva. „Rusijos armija padeda Sirijos armijai atstatyti tvarką“, – teigė V.Putinas.

Atsakydamas į Rusijos žurnalisto klausimą „ar užteks šaliai pinigų karinei operacijai Sirijoje?“, V.Putinas teigė, kad tai nėra rimta finansinės našta, pridurdamas, kad ne Rusija sukėlė šį karą.

V.Putinas: „Mes niekada nesakėme, kad Ukrainoje nėra mūsų karinės sferos atstovų“

Atsakydamas į Ukrainos žurnalisto Romano Cimboliuko klausimą dėl šioje šalyje veikiančių Rusijos karių, V.Putinas netikėtai pareiškė, kad Rusija niekada neteigė, kad ten nėra Rusijos karių.

„Mes niekada nesakėme, kad Ukrainoje nėra žmonių, atliekančių tam tikras karinės sferos užduotis“, – teigė jis, pridurdamas, kad apie kalinamų asmenų mainus bus galima kalbėti tik tada, kai bus sugrąžinami visi žmonės.

Pasak V.Putino, pilotės Nadijos Savčenko galimą grįžimą į Ukrainą stabdo tai, kad jai Rusijoje pateikti kriminaliniai kaltinimai.

Rusijos lyderis dar kartą patikino, kad jo šalis suinteresuota taika Rytų Ukrainoje, tačiau taip ir nepaaiškino, kokie kariniai atstovai veikia Ukrainos teritorijoje.

Aptardamas dvišalius santykius, jis teigė, kad atsižvelgiant į nesutarimus, blogės ir ekonominiai Rusijos-Ukrainos santykiai.

Kalbėdamas apie Rusijos-Gruzijos santykius, V.Putinas pareiškė, kad juos sugadino buvęs šalies vadovas Michailas Saakašvilis. 

Pasak jo, tai, kad M.Saakašvilis dabar dirba Odesos gubernatoriumi yra „spjūvis į veidą Ukrainos žmonėms“. Tiesa, jis užsiminė, kad Rusija ketina peržiūrėti vizų režimo Gruzijai klausimą.

Pasiūlė skirti Nobelio premiją Seppui Blatteriui

„Russia Today“ žurnalisto paklaustas, kokie bus jo santykiai su naujuoju JAV prezidentu, V.Putinas pareiškė, kad kol kas dar neaišku, kas juo taps, tačiau bet kokiu atveju Kremlius tikisi konstruktyvaus bendravimo, santykių šiltėjimo.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taip pat pareiškė, kad JAV prezidento posto siekiantis milijardierius Donaldas Trumpas, respublikonų kampanijos favoritas, yra ryški ir talentinga asmenybė.

„Jis – labai ryškus žmogus, be jokių abejonių, talentingas, – V.Putinas sakė per savo metinę spaudos konferenciją Maskvoje. – Ne mūsų darbas vertinti jo privalumus – tai JAV rinkėjų darbas – bet jis yra absoliutus prezidentinių lenktynių lyderis.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./FIFA prezidentas Seppas Blatteris ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./FIFA prezidentas Seppas Blatteris ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

„Mes jiems nenurodome, ką rinkti, kaip kalbėti. Tikimės panašaus santykio ir iš kitos pusės“, – amerikiečiams įgėlė V.Putinas.

„Paskutinis vizitas buvo pozityvus žingsnis“, – aiškino Rusijos lyderis, turėdamas galvoje JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry vizitą Maskvoje.

Kalbėdamas apie FIFA krečiantį korupcijos skandalą V.Putinas pareiškė, kad reikia sulaukti tyrimo išvadų. Tiesa, jis pabrėžė, kad buvęs šios organizacijos vadovas Seppas Blatteris yra labai gerbtinas žmogus, kuris daug davė futbolui. „Štai tokiems žmonėms reikia teikti Nobelio premiją“, – rėžė Rusijos vadovas.

V.Putinas dar kartą pasmerkė dopingo vartojimą, tačiau pridūrė, kad tai nėra tik Rusijos problema ir Rusija tiesiog verčiama priimti bendrą kaltę.

Žurnalistė iš Kurgano panaudojo savo klausimui skirtą laiką tam, kad išgirtų V.Putino sudėjimą. „Kaip moteris turiu pastebėti, kad turite labai atletišką sudėjimą, esate puikios formos, esate pavyzdys mūsų berniukams“, – teigė ji. V.Putinas į tai atsakė: „Ir be dopingo“.

Atsisakė kalbėti apie dukras

V.Putinas atsisakė kalbėti apie žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad jo dukros turi sukaupę milžiniškus turtus. Pasak jo, jos nėra verslininkės ir jis neketina kalbėti apie asmeninio gyvenimo detales.

Jis pridūrė, kad dukros gyvena ir dirba Rusijoje bei moka net po kelias užsienio kalbas.

Rusijos žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad V.Putino dukra Katerina vadovauja daugeliui projektų Maskvos valstybiniame universitete, kurie vertinami mažiausiai keliais šimtais milijonų dolerių. Būtent ji turi galimybę valdyti 1,7 mlrd. dolerių kainuojantį universiteto miestelio pertvarkymo projektą.

Su šiuo projektu siejama ir „kukliojo“ V.Putino vyresnioji dukra Marija, kuri šiame universitete studijavo mediciną.

Boriso Nemcovo tyrimas vis dar vyksta

Paklaustas apie Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymą ir bylos tyrimą V.Putinas akivaizdžiai subjuro. „Pažinojau jį asmeniškai. Jis pats pasirinko tokį kelią“, – sakė jis.

„Jis pasirinko politinės konfrontacijos, asmeninės konfrontacijos kelią, bet tai nereiškia, kad už tai reikia žmogų nužudyti“, – gindamasis nuo netiesioginių kaltinimų aiškino Rusijos lyderis.

Pasak jo, joks bendradarbiavimas su Čečėnijos atstovais nevyksta, byla vis dar tiriama ir jos rezultatai priklauso nuo teisėsaugos darbo.

Kalbėdamas apie draudimą užsieniečiams įsivaikinti vaikus Rusijoje, jis teigė, kad užsieniečiai niekada neįsivaikins neįgalaus ar auklėjimo problemų turinčio vaiko, tad tokia politika tęsis.

Užsiregistravo 1390 žurnalistų

Naujienų agentūra TASS pranešė, kad spaudos konferencijoje dalyvauti užsiregistravo 1390 žurnalistų. Tikėtasi, kad joje pasirodys ir praėjusiais metais skandalingais klausimais pasižymėjusi televizijos kanalo „Dožd“ žurnalistė Ksenija Sobčak.

Vladimiras Putinas šią metinių konferencijų tradiciją pradėjo 2001 metais, bandydamas susidoroti su gausybe interviu prašymų. Pats Rusijos lyderis nusprendžia, kada turi baigti vidurdienį Maskvos laiku prasidedantis klausimų maratonas. Dažniausiai konferencijos trunka mažiausiai tris valandas.

Konferencijoje dalyvavo ir Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistė, laidos „Teisė žinoti“ vedėja Rita Miliūtė. 

Panašu, kad dešimt metų praleidau veltui ir visiškai nepasiruošiau V.Putino konferencijai.

Posted by Rita Miliute on Thursday, December 17, 2015

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Po viaduko griūties Italijos vyriausybė ieško kaltų, išgyvenusieji dėkoja Dievui

Interviu Sportas

„Žalgirio“ treneris pripažino: „pigūs“ įvarčiai krito dėl įtampos

Sportas

„Sevilla“ treneris – apie pasikeitusį vaizdą Vilniuje ir dirbtinės vejos pavojus

Aktualu

Pravieniškėse kalintis vyras – apie kratas: „Brangiu maistu artimus laisvėje maitinsime?“

TOP6: ką skaityti ir kuo svarbios paveikslėlių knygos vaikams – pasakoja ekspertai

Vardai

Maksimas Galkinas sausakimšoje Palangos salėje šaipėsi iš D.Grybauskaitės ir kaltinimų Rusijai

Sportas

Futbolo fiesta pagal ispanus: „Sevilla“ Vilniuje užgriuvo „Žalgirį“ penkiais įvarčiais

24sek

Į „Ryto“ areną sunkiai kelią radęs legionierius džiaugėsi vilniečių anglų kalba

Sportas

Vėl per žingsnį nuo svajonės atsidūręs V.Čeburinas: „Tai – ne atsitiktinumas, o stabilumas“

Aktualu

Per pusantros dienos lietuvis Danijoje sulaikytas tris kartus: pareigūnai nežino, ko imtis

Vardai

Johnny Deppas kaltina buvusią žmoną Amber Heard pasituštinus jų lovoje: „Tai buvo jos kerštas“

Aktualu

Pajūrio gelbėtojai: žmonės lenda į jūrą, nežiūrėdami vėliavos spalvos

Gazas

50 metų vienoje darbovietėje išdirbęs vairuotojas: „Aplink Žemę ne kartą apsukau“

Sportas

„Sūduva“ eliminavo Latvijos čempionus ir istoriją bandys rašyti prieš Glazgo „Celtic“

Vardai

Kodėl iš neblaivaus E.Dragūno nebuvo konfiskuotas „Lamborghini“: advokatės komentaras

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: itališkai marinuota antis su serbentų džemu. Kaip antieną suminkštinti ir įkvėpinti

Vardai

Išsekinta vėžio mirė soulo legenda Aretha Franklin

Gyvenimas

7 dalykai, kurių vyrams tikrai reikia iš moterų

Mokslas.IT

Mokslininkai sukūrė unikalią ir egzotiškomis savybėmis pasižyminčią medžiagą hemateną

Mokslas.IT

8 itin protingų žmonių bruožai – gal nė nežinote, kad turite labai aukštą intelektą?

Naujienos

Aktualu

Po viaduko griūties Italijos vyriausybė ieško kaltų, išgyvenusieji dėkoja Dievui

Interviu Sportas

„Žalgirio“ treneris pripažino: „pigūs“ įvarčiai krito dėl įtampos

Sportas

„Sevilla“ treneris – apie pasikeitusį vaizdą Vilniuje ir dirbtinės vejos pavojus

Aktualu

Pravieniškėse kalintis vyras – apie kratas: „Brangiu maistu artimus laisvėje maitinsime?“

TOP6: ką skaityti ir kuo svarbios paveikslėlių knygos vaikams – pasakoja ekspertai

Vardai

Maksimas Galkinas sausakimšoje Palangos salėje šaipėsi iš D.Grybauskaitės ir kaltinimų Rusijai

Sportas

Futbolo fiesta pagal ispanus: „Sevilla“ Vilniuje užgriuvo „Žalgirį“ penkiais įvarčiais

24sek

Į „Ryto“ areną sunkiai kelią radęs legionierius džiaugėsi vilniečių anglų kalba

Sportas

Vėl per žingsnį nuo svajonės atsidūręs V.Čeburinas: „Tai – ne atsitiktinumas, o stabilumas“

Aktualu

Per pusantros dienos lietuvis Danijoje sulaikytas tris kartus: pareigūnai nežino, ko imtis

Vardai

Johnny Deppas kaltina buvusią žmoną Amber Heard pasituštinus jų lovoje: „Tai buvo jos kerštas“

Aktualu

Pajūrio gelbėtojai: žmonės lenda į jūrą, nežiūrėdami vėliavos spalvos

Gazas

50 metų vienoje darbovietėje išdirbęs vairuotojas: „Aplink Žemę ne kartą apsukau“

Sportas

„Sūduva“ eliminavo Latvijos čempionus ir istoriją bandys rašyti prieš Glazgo „Celtic“

Vardai

Kodėl iš neblaivaus E.Dragūno nebuvo konfiskuotas „Lamborghini“: advokatės komentaras

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: itališkai marinuota antis su serbentų džemu. Kaip antieną suminkštinti ir įkvėpinti

Vardai

Išsekinta vėžio mirė soulo legenda Aretha Franklin

Gyvenimas

7 dalykai, kurių vyrams tikrai reikia iš moterų

Mokslas.IT

Mokslininkai sukūrė unikalią ir egzotiškomis savybėmis pasižyminčią medžiagą hemateną

Mokslas.IT

8 itin protingų žmonių bruožai – gal nė nežinote, kad turite labai aukštą intelektą?

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie 15min