Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 14d. 13:59 , Atnaujinta: 2014 rugpjūčio 14d. 15:01

Vladimiras Putinas veidmainiškai dievagojosi dėl karo Ukrainoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas situaciją Ukrainoje pavadino kruvinu chaosu ir brolžudišku konfliktu, praneša naujienų svetainė lenta.ru, remdamasi ITAR–TASS.

V.Putinas, susitikime Jaltoje su Rusijos Valstybės Dūmos deputatais, pareiškė, kad Maskva dės visas pastangas tam, kad būtų nutrauktas konfliktas Ukrainoje.

„Šalis nugrimzdo į kruviną chaosą, į brolžudišką konfliktą“, – pareiškė Rusijos vadovas ir pridūrė, kad kiekvieną dieną situacija tampa vis labiau dramatiška.

„Ukrainos pietryčiuose įvyko didžiulio masto humanitarinė katastrofa“, – teigė V.Putinas ir patikino, kad Maskva įdėmiai seka įvykius kaimyninėje šalyje.

„Darysime viską, kas priklauso nuo mūsų, tam, kad šis konfliktas būtų nutrauktas kaip įmanoma greičiau, tam, kad Ukrainoje nustotų lietis kraujas“, – Rusijos deputatams tvirtino V.Putinas.

15:01 val. V.Putinas: Krymas gali padėti išgydyti Rusijos XX amžiaus žaizdas

Okupuotas Krymas gali atlikti unikalų taikinamąjį vaidmenį Rusijai ir padėti užgydyti žaizdas, paliktas 1917 metų bolševikų revoliucijos ir 1918 – 1922 metų pilietinio karo, ketvirtadienį pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Krymas gali atlikti unikalų vienijantį vaidmenį Rusijai, tapti savotišku istoriniu raudonųjų ir baltųjų susitaikymo šaltiniu, kad galutinai užgydytume žaizdas, kurias mūsų liaudžiai padarė dramatiškas skilimas XX amžiuje“, – sakė V.Putinas per susitikimą su Valstybės Dūmos frakcijų atstovais Jaltos kurorte Maskvos aneksuotame Krymo pusiasalyje.

V.Putinas teigė gaunantis daug laiškų iš tų emigrantų, palikusių Rusiją po pilietinio karo, palikuonių, išsibarsčiusių po visą pasaulį.

Prezidentas priminė, kad Krymo pusiasalis tapo karinės konfrontacijos arena tarp „raudonųjų“ bolševikų ir jų priešininkų „baltųjų“ ir kad per šį regioną į užsienį emigravo per 150 tūkst. Rusijos piliečių.

V.Putinas teigė gaunantis daug laiškų iš tų emigrantų, palikusių Rusiją po pilietinio karo, palikuonių, išsibarsčiusių po visą pasaulį.

„Tuose laiškuose – palaikymo ir tikėjimo Rusija žodžiai, išgyvenimai dėl mūsų šalies ateities, dėl Krymo ir Sevastopolio. Tie žmonės išsaugojo meilę tėvynei per kelias kartas – be abejo, tai verta pagarbos“, – sakė jis.

14.31 val. Sankcijos Vakarams – už Rusijos niekinimą

Kalbėdamas apie Vakarams paskelbtas sankcijas V.Putinas aiškino, kad Rusija neturi užsisklęsti nuo išorinio pasaulio ir nutraukti ryšius su partneriais, tačiau neleis su ja elgtis paniekinamai.

„Turime ramiai, oriai ir veiksmingai didinti savo šalies gerovę, neatsiribodami nuo išorinio pasaulio, nenutraukdami ryšių su partneriais ir neleisdami su mumis elgtis paniekinamai bei globėjiškai“, – sakė V.Putinas, kuris praėjusią savaitę paskelbė uždraudžiantis kai kurių maisto produktų importą iš valstybių, kurios yra Rusijai paskelbusios sankcijas.

„Turime konsoliduotis ir mobilizuotis – tačiau ne karams, kokiems nors konfliktams arba priešpriešoms su kuo nors, o uoliam darbui Rusijos vardu ir Rusijos labui“, – pridūrė jis.

Rusijos lyderis atvyko į okupuotą Krymo pusiasalį rugpjūčio 13 d. Tai jau antrasis V.Putino vizitas į Krymą po aneksijos. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:07
02:04
01:51

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min