Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 5d. 17:48

Vladimiras Putinas pavadino NATO instituciją šaltojo karo laikų atgyvena, galinčia atlikti ir teigiamą vaidmenį

Rinkimai Rusijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pavadinęs NATO „šaltojo karo“ atavizmu, pripažino, jog Šiaurės Atlanto aljansas gali „kartais“ atlikti ir teigiamą vaidmenį, bei palinkėjo aljansui greičiau tapti grynai politine organizacija.

„Kam ji (NATO) dar egzistuoja lig šiol – nesuprantama. Juk tai didele dalimi šaltojo karo laikų atavizmas“, – pareiškė jis Tadžikistane susitikęs su Rusijos 201-osios karinės bazės kariais.

Rusija norėtų, kad Šiaurės Atlanto aljansas neišeitų už savo nuostatuose apibrėžtų ribų, neplėstų savo veiklos sferos, netaptų pasauline organizacija, sakė V.Putinas.

Pasak jo, Maskva suinteresuota, kad NATO kuo greičiau transformuotųsi.

„Mūsų partneriai iš NATO sako, esą jie transformuojasi į politinę organizaciją. Pageidautina, kad greičiau jie transformuotųsi į grynai politinę organizaciją“. – kalbėjo Rusijos prezidentas.

V.Putinas patvirtino, kad Rusija su „pagrįstu nerimu“ suvokia ir suvoks NATO plėtotę.

„Jūs, kariškiai, puikiai suprantate, kad viena – kalbos, o kita – kažkokių smogiamųjų kompleksų ar priešraketinės gynybos sistemų buvimas netoli mūsų sienų. Tai kelia realias grėsmes mūsų teritorijai.

Žinoma, tokiu atveju, mes turėsime savo gynybinę politiką taip formuoti, kad šioms grėsmėms būtų užkirstas kelias“, – pabrėžė jis.

Be kita ko, V.Putinas sutiko, jog karinis vakarų aljansas gali būti ir naudingas.

„Tam tikru mastu, tam tikromis aplinkybėmis, jeigu būtų veikiama turint JT Saugumo Tarybos mandatą, NATO gali atlikti ir teigiamą vaidmenį. Mes plėtosime savo santykius su šia organizacija“, – pažymėjo Rusijos prezidentas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min