Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 18d. 11:51

Vladimiras Putinas pažadėjo vadovauti šaliai iki logiškos pabaigos

D.Medvedevas ir V.Putinas partijos suvažiavime
AFP/„Scanpix“ nuotr. / D.Medvedevas ir V.Putinas partijos suvažiavime

Vladimiras Putinas sugrįžta į Kremlių užbaigti to, ką pradėjo, iki logiškos pabaigos, ir mano, kad tandemo vainikuojamos politinės konstrukcijos stabilumas yra Rusijos žengimo į priekį garantija.

Tai ministras pirmininkas sakė interviu valstybinei televizijai.

Be jo, įspėjo V.Putinas, „greituoju sudaigstyta“ dabartinė Rusija gali nusiristi į neseniai buvusią praeitį, kurią jis čia pat niūriai apibūdino.

Jis patikino, kad nesiekia valdžios, o vadovauja tik todėl, kad nuolat jaučia „kartais tylią, bet aiškiai suformuluotą“ gyventojų paramą.

„Aš niekada nesiekiau šių pareigų. Kažkada net abejojau, ar verta tuo užsiimti“, – atsakė V.Putinas į klausimą apie priežastis sugrįžti į prezidentus, pasikeitus vietomis su Dmitrijumi Medvedevu.

„Tačiau, jeigu aš ko nors imuosi, stengiuosi tai užbaigti iki logiškos pabaigos, arba bent jau pasiekti geriausią to reikalo rezultatą“, – sakė jis.

Trijų federalinių kanalų vadovai plačiai anonsuotame interviu geriausiu laiku citavo klausimuose V.Putino kritikų, nuogąstaujančių dėl sąstingio ir vadinančių tandemo rokiruotę sąžiningų rinkimų surogatu, žodžius.

V.Putinas atsakė, jog paprasti žmonės nori, kad jis sugrįžtų į Kremlių, ir jie visada turi pasirinkimą.

„Iš paprastų, ne specialiai parinktų žmonių, su kuriais dažnai susitinku įvairiuose šalies regionuose, aš girdžiu, jog daugelis žmonių norėtų, kad įvykiai vyktų būtent taip. Bet yra, kaip jūs sakėte, mūsų kritikų, kurie teigia, kad jeigu jūsų nuolankus tarnas eis į rinkimus, rinkimų iš viso nebus. Tai jiems turbūt nebus, o paprastas pilietis visada turi pasirinkimą“, – sakė V.Putinas.

„Rinkimai sprendžia viską!“, – pareiškė prezidentas, kalbėdamas apie D.Medvedevą – prezidentą – būtuoju laiku.

„Mes darome tai drauge – kad būtų aišku. Bet, žinoma, Dmitrijus Anatoljevičius buvo prezidentas, ir paskutinis žodis šiais klausimais, žinoma, visada buvo jo. Aš į tai su pagarba žiūriu“.

Stabili išeitis iš krizės

Atsakydamas į kaltinimus dėl valdžios monopolizavimo V.Putinas pavadino stabilumą raidos be kataklizmų sąlyga. Jis sakė, jog yra patenkintas savo darbu, ir kaip pavyzdį nurodė Frankliną Rooseveltą, keturis kartus išrinktą JAV prezidentu Didžiosios depresijos ir Antrojo pasaulinio karo metais, ir valdžiusį iki mirties.

Vladimiras Putinas įsitikinęs, kad šalies raida bus dinamiška, o sovietmečio sąstingis Rusijai negresia

„Kai šalyje yra sudėtingos, sunkios sąlygos, kai ji stengiasi išsiropšti iš krizės, stojasi ant kojų, šie stabilumo dalykai, taip pat ir politinėje srityje, itin svarbūs“, – sakė V.Putinas.

„Žinoma, mums reikia stabilios plėtotės laikotarpio. Mums reikia sustiprinti savo politinės sistemos ir demokratinių institutų pagrindus, sudaryti sąlygas žengimui į priekį ir ekonomikos diversifikavimui pagal naujus, pažangius principus, reikia sudaryti sąlygas gyventojų gyvenimo lygiui kilti – štai tai ir darysime“, – sakė V.Putinas. 

Prieš dvi dienas iki jo jaunesnysis partneris tandeme D.Medvedevas „labai atvirai“, kaip pats sakė, apibūdino opiausių Rusijos problemų sprendimo būdą dviem žodžiais: „neatiduoti valdžios“. Anksčiau abu sau skyrė pradėtam darbui užbaigti dar 10–20 metų.

V.Putinas atsakė kritikams, pranašaujantiems Rusijos subyrėjimą jam valdant, įspėjimu, kad bus priešingai – viskas subyrės be jo.

„Dėl to, kad blogiau jau nebus – na, jūs man atleiskite... Aš pasigėdyčiau. Pakanka žengti du ar tris neteisingus žingsnius, ir viskas, kas buvo anksčiau, gali užgriūti mus taip greitai, kad mes net apsidairyti nespėsime. Pas mus viskas padaryta greitai, ir politikoje, ir ekonomikoje“, – sakė V.Putinas.

Jis įsitikinęs, kad šalies raida bus dinamiška, o sovietmečio sąstingis Rusijai negresia, nes abu vadovai kupini jėgų ir žino, ką daryti.

„Sovietmečiu buvo daug teigiamų dalykų. Bet aš kažkaip neprisimenu, kad pokario sovietinė vadovybė, sovietiniai lyderiai būtų taip intensyviai dirbę kaip aš ar dabartinis prezidentas Dmitrijus Medvedevas. Kažkodėl neprisimenu. Galbūt ir būtų judinęsi, bet nesuprato kaip. Ir galbūt nebuvo valios“, – sakė 59 metų V.Putinas ir pripažino, kad jėgų jam teikia žmonių parama.

„Aš labai dėkingas mūsų žmonėms, mūsų piliečiams už šią paramą. Galbūt ne visada aiškiai išreikštą, kartais tylią. Bet visiškai aiškiai suformuluotą. Aš ją jaučiu, ir aš už tai esu labai dėkingas“, – sakė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min