Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiras Putinas prie Rusijos vakarinių sienų siųs robotankus

Rusija į Kaliningradą žada siųsti naujus kovinius robotus
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Rusija į Kaliningradą žada siųsti naujus kovinius robotus
Šaltinis: 15min
7
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neseniai pajuokavo, kad valstybės sienos „nesibaigia niekur“. Šalies vakarinės kaimynės – Lenkija, Latvija, Lietuva, Estija – iš tokių pokštų tikrai nesijuokia. O dabar pranešama, kad Maskva į regioną žada atsiųsti naujų grėsmingų ginklų, skelbia „Daily Mail“.

Gynybos ministerija paskelbė, kad į Kaliningrado sritį, kuri ribojasi su Lenkija ir Lietuva, bus pasiųsti nuotoliniu būdu valdomi robotiniai tankai. Jie esą gali „nešti iš toli kontroliuojamas bombas ir naikinti priešo bunkerius, įtvirtinimus ir šarvuočius – be jokios rizikos karių gyvybei“.

Robotiniai tankai „Platforma-M“, anot ministerijos, gali sunaikinti taikinius šaudydami automatinėmis ir pusiau automatinėmis papliūpomis. Yra ir naktinis režimas, leidžiantis mašinai vykdyti žvalgybines užduotis.

Būtent tokia kol kas ir bus robotankų „Platforma-M“ paskirtis – mašinos užsiims žvalgyba, be to, saugos į Kaliningradą atsiųstus zenitinius kompleksus S-400 ir raketas „Iskander“.

VIDEO: Robotiniai tankai saugos raketas Kaliningrado srityje

Negana to, Rusijos kariuomenės ginkluotės arsenalą turėtų papildyti ir dar vienas naujas žaisliukas – kovinis robotas „Nerechta“. Ši mašina primena tanką ir galės būti naudojama tiek žvalgybai, tiek patruliavimui, tiek galimose kautynėse.

VIDEO: Naujas Rusijos kovinis robotas „Narechta“

Rusijos gynybos pramonės milžinas „Rostec“ pavasarį skelbė, kad nuotoliniu būdu valdomi robotankai aktyvią „tarnybą“ turėtų pradėti iki metų pabaigos. Tolimesniuose planuose – robotais pakeisti apie trečdalį visų šarvuočių ir tankų.

Raketas į Kaliningrado sritį V.Putinas nusprendė pasiųsti neva reaguodamas į „NATO artėjimą prie Rusijos sienų“. Baltijos šalyse ir Lenkijoje dėl Rusijos grėsmės kitais metais turėtų būti dislokuoti tūkstančiai sąjungininkų karių.

Komentarai: 7
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min