Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiras Putinas pripažino, kad Rusija prieš Krymo okupaciją blokavo Ukrainos karius

Vladimiras Putinas „Valdajaus“ forume Sočyje
Scanpix/ITAR TASS nuotr. / Vladimiras Putinas „Valdajaus“ forume Sočyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kalbėdamas „Valdajaus“ klubo diskusijoje Sočyje, penktadienį tikino, kad Maskva nenusigręžė nuo Europos, ir apkaltino JAV neva remiant islamistus, kovojančius prieš Rusiją. Kalbėdamas apie Vakarų šalių įvestas sankcijas Rusijai V.Putinas vis dėlto išdrįso pripažinti, kad sankcijos šalį veikia, rašo naujienų svetainė lenta.ru. Sočyje V.Putinas taip pat pripažino, kad Rusijos kariai, o ne vietos gyventojų „savigynos būriai“ blokavo Ukrainos karius jų bazėse Kryme prieš įvykstant neteisėtam „referendumui“ pusiasalyje.

18:41 val. V.Putinas pripažino, kad Rusija blokavo Ukrainos karius Kryme

Sočyje vykstančiame „Valdajaus“ forume V.Putinas pripažino, kad Rusija blokavo dalį Ukrainos karių, buvusių Kryme tam, kad būtų užtikrintas „referendumo“ pusiasalyje saugumas. Neteisėtas „referendumas“, kurio rezultatų nepripažįsta tarptautinė bendruomenė, Kryme įvyko kovo mėnesį. 

Anksčiau Maskva bandė įtikinti, kad Ukrainos karius karinėse bazėse Kryme blokavo neva iš vietos gyventojų sudaryti „savigynos būriai“. 

„Neslėpsiu: mes panaudojome savo karines pajėgas tam, kad blokuotume Kryme esančius Ukrainos karinius dalinius“, – Sočyje teigė V.Putinas. 

V.Putinas taip pat pripažino, kad buvusiam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui Rusijos specialiosios tarnybos padėjo pradžioje pabėgti į Krymą, o po to jis buvo išgabentas į Rusiją. 

„Mes visi esame suaugę žmonės ir suprantame, kad su automatais žmonių į rinkimus nenuvarysi. Žmonės ėjo į rinkimus kaip į šventę ir tai visi žino“, – demagogiją apie „referendumą“ Kryme skleidė V.Putinas. 

V.Putinas taip pat pripažino, kad buvusiam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui Rusijos specialiosios tarnybos padėjo pradžioje pabėgti į Krymą, o po to jis buvo išgabentas į Rusiją. 

Vladimiras Putinas piktinosi JAV dominavimu

„Šiandien mes girdime pareiškimus, kad Rusija nusigręžė nuo Europos, ieško kitų verslo partnerių, ypač Azijoje. Tai visiškai netiesa“, – sakė Rusijos prezidentas, o kalbėdamas apie sankcijas pridūrė: „Sankcijos, žinoma, mums trukdo.“

Kalbėdamas apie karą Ukrainoje, V.Putinas ir toliau atvirai melavo, jog Maskva neva yra niekuo dėta dėl susiklosčiusios situacijos Donbase.

„Noriu atkreipti jūsų dėmesį, ponios ir ponai, ne mes tai pradėjome“, – veidmainiškai pareiškė V.Putinas.

Neįtikinamai karo Ukrainoje fone nuskambėjo ir V.Putino pareiškimas, kad Rusija neturi imperinių ambicijų: „Teiginiai, kad Rusija bando atkurti imperiją ir kėsinasi į savo kaimynių suverenumą, yra nepagrįsti. Rusija pati nereikalauja jokios specialios, išimtinės vietos pasaulyje, noriu tai pabrėžti.“

Rusijos lyderis piktinosi ir JAV dominavimu pasaulyje po Šaltojo karo pabaigos.

„Atrodo, kad Šaltojo karo laimėtojai nusprendė pertvarkyti pasaulį pagal save“, – pareiškė V.Putinas ir net apkaltino JAV remiant prieš Rusiją veikiančius islamistus.

„Sistema, susiklosčiusi po Antrojo pasaulinio karo, iširo“, – teigė V.Putinas ir pridūrė, kad dėl to kaltas Vašingtonas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min