Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prisiminta alternatyvi Vladimiro Putino biografija: jo tikroji motina – gruzinė?

Vladimiras Putinas armėnų genocido 100-ųjų metinių minėjime.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vladimiro Putino atėjimo į valdžią 15-ųjų metinių proga vokiečių laikraštis „Dei Zeit“ priminė alternatyvią Rusijos prezidento biografijos versiją, kuri teigia, kad jis buvo įvaikintas, o jo biologinė motina iki šiol gyvena Gruzijoje.

Pagrindiniu to liudininku laikraštis įvardina Vakarų Europoje gyvenantį čečėną, kuris įvardijamas netikru vardu ir pavarde – Rustamu Daudovu.

Jis turi vaizdo įrašą, kuriame Gruzijos kaime Metechoje gyvenanti Vera Putina teigia esanti tikroji V.Putino motina.

2000 metais, prieš rinkimus, kuriuos V.Putinas laimėjo dar pirmajame ture, R.Daudovas planavo šį įrašą atiduoti žurnalistui Artiomui Borovikui.

Žurnalisto tėvas dėl šios aviakatastrofos kaltina Rusijos spectarnybas.

Tačiau tais pačiais metais žurnalistas kartu su čečėnų verslininku Zija Baževu žuvo lėktuvo avarijoje. „Dei Zeit“ rašo, jog žurnalisto tėvas dėl šios aviakatastrofos kaltina Rusijos spectarnybas.

Susidomėjęs žurnalistas rastas negyvas

R.Daudovas tikėjosi, kad šiai temai daug dėmesio parodys Turkijos spauda, o tada ją pasigaus ir Rusijos žiniasklaida. Tačiau po vieno Turkijos žurnalo straipsnio ir Rusijos ambasados įsikišimo vaizdo medžiaga plačiajai visuomenei taip ir buvo neparodyta.

Vėliau su šiuo žmogumi susisiekė italų žurnalistas Antonio Russo, kuris atvyko į Tbilisį, pažiūrėjo vaizdo įrašą su gruzinės prisipažinimu, gavo jo kopiją, ir vėliau buvo rastas negyvas 35 kilometrus nuo Tbilisio.

Iš jo viešbučio kambario dingo kompiuteris, mobilusis telefonas ir kasetė su vaizdo įrašu.

Jį pagrobė ir pervažiavo sunkvežimiu. Iš žurnalisto viešbučio kambario dingo kompiuteris, mobilusis telefonas ir kasetė su vaizdo įrašu.

Ši byla taip ir liko neišaiškinta, be to, žuvo ir du ją tyrę teisėsaugininkai.

V.Putino atstovas spaudai į kalbas nesileido

„Die Zeit“ kreipėsi į Rusijos prezidento adminisrtaciją komentaro, taip pat ir apie keistas žmonių žūtis. „O, tai sudėtinga tema“, – pratarė viena administracijos darbuotoja. Ji sakė kreiptis į V.Putino atstovą spaudai.

Šis, gavęs klausimus, kelias dienas į juos apskritai nereagavo, vėliau per savo atstovę pareiškė, kad apie prezidento biografiją žinoma tiek, kiek skelbiama Kremliaus tinklalapyje.

Tačiau po 10 dienų žurnale „Russkij Pioner“ buvo paskelbta detali V.Putino biografija su pasakojimu apie jo oficialius tėvus.

Vasarį vokiečių žurnalistai nuvyko pas 88 metų Verą Putiną. Jos giminaičiai sakė, kad „spectarnybų žmonės“ jai uždraudė kalbėtis su žiniasklaida.

V.Putina yra pasakojusi, kad 1999 metais per televizorių pamatė V.Putiną ir atpažino savo sūnų.

Jie aiškino, kad prieš kelerius metus buvo atvykę vyriškiai paėmė V.Putinos kraujo mėginį, buvo paimtos visos nuotraukos.

Vienintelę likusią nuotrauką, kurioje vera Putina yra su savo trimečiu sūnumi, turi R.Daudovas.

Ekspertai pagal nuotraukas negali nustatyti, ar ten V.Putinas, ar kitas žmogus.

V.Putina yra pasakojusi, kad 1999 metais per televizorių pamatė V.Putiną ir atpažino savo sūnų. Jos teigimu, jis iki dešimties gyveno Metechos kaime, vėliau buvo nusiųstas pas senelius į Permę, kur lankė mokyklą. Tai patvirtina įrašai mokyklos dokumentuose. Pagal juos, 1959-1960 metais ten iš tiesų mokėsi Volodia Putinas, kurio tautybė – gruzinas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min