Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiro Putino agentai norėjo pagrobti Rusijoje investavusį verslininką Billą Browderį

Billas Browderis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Billas Browderis
Šaltinis: 15min
0
A A

Verslininkas ir nuožmus Kremliaus kritikas Billas Browderis teigia, kad Rusijos specialiosios tarnybos ir šios šalies kriminaliniai susivienijimai jį planavo pagrobti ir išgabenti į Rusiją, rašo naujienų svetainė theguardian.com. B.Browderis yra Didžiosios Britanijos investicinio fondo „Hermitage Capital Management“ generalinis direktorius. Būtent šiame fonde teisininku dirbo Sergejus Magnickis – žmogus, atskleidęs didžiausią Rusijos istorijoje mokesčių aferą.

2008 m., kuomet S.Magnickis dėl kelių šimtų milijonų dolerių vertės mokesčių aferos apkaltino Rusijos vidaus reikalų ministrą, teisininkas buvo suimtas.

S.Magnitskis mirė 2009 m. kalėjime, kuomet jam nebuvo suteikta reikalinga medicininė priežiūra.

S.Magnickis mirė 2009 m. kalėjime, nes jam nebuvo suteikta reikalinga medicininė priežiūra. Iki šiol Kremliaus kontroliuojami teismai nėra ištyrę S.Magnickio bylos.

Lapkričio 21 d. Niujorko apygardos teismui buvo įteikti dokumentai, kuriose yra atskleistos bandymo pagrobti B.Browderį detalės. Šiuo dokumentus teismas gavo iš prisistatyti nepanorusio asmens.

Juose teigiama, kad nežinomi asmenys bandė samdyti privačius tyrėjus, kurie rastų B.Browderį, o tuomet jis būtų pagrobtas ir išvežtas į Rusiją.

„Aš ir nemažai „Hermitage“ personalo darbuotojų ir teisininkų buvome arba išmesti per prievartą, arba turėjome pabėgti iš Rusijos dėl tikėtinų grėsmių“, – pasakojo B.Browderis.

„Dėl to, kuomet JAV teisėjai mane informavo dėl perspėjimo, gauto iš šaltinio, išsigandau. Supratau, kad suteikta informacija rodo grėsmę. Rusijos kriminalinis pasaulis, kuriam, tikėtina, kad padeda Rusijos vyriausybė ir specialiosios tarnybos, planavo mane pagrobti ir perduoti kita šaliai“, – teigė B.Browderis.

2013 m. Rusijos pareigūnai pradėjo S.Magnickio teismo procesą po jo mirties. B.Browderis, net jam ir nedalyvaujant teismo procese, buvo nuteistas devyneriems metams kalėjimo.

Nuo to laiko Rusijos valdžia dukart nesėkmingai bandė paskelbti B.Browderio paiešką per Interpolą. 

Nuo to laiko Rusijos valdžia du kartus nesėkmingai bandė paskelbti B.Browderio paiešką per Interpolą. Vis dėlto Interpolas šiuos Kremliaus prašymus atmetė kaip politiškai motyvuotus.

Dėl aktyvios B.Browderio veiklos po S.Magnickio mirties JAV Senatas 2012 m. paskelbė vadinamąjį „Magnickio sąrašą“, į kurį įtrauktiems Rusijos pareigūnams, kaltinamiems dėl žmogus teisių pažeidimų, uždrausta atvykti į JAV.

„Panašu, kad Putinas taip supyko ant manęs dėl priimto Magnickio įstatymo, kad įsakė specialiosioms tarnyboms panaudoti visas įmanomas priemones, kad būčiau grąžintas į Rusiją“, – tikina B.Browderis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min