Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 6d. 14:20

Vladimiro Putino kraujo kerštas jo žentą pažeminusiam bankininkui

Matvejus Urinas po ketverių metų kalėjime.
„Twitter“ nuotr. / Matvejus Urinas po ketverių metų kalėjime.

Maskvos teismas pradėjo tyrimą dėl bankininko Matvejaus Urino nusikalstamos veiklos. Šį kartą jis kaltinamas iš „Multibank“ ir „Slavianskij“ bankų pasisavinęs 1,3 milijardo rublių. Kovo 5 dieną įvyko pirmasis M.Urino bylos posėdis. Tai jau trečiasis jam priskiriamas nusikaltimas. Viskas prasidėjo dar prieš penkerius metus, savo tinklaraštyje skelbia rusų žurnalistas Andrejus Malginas.

2010-ųjų lapkričio 14-osios rytą išvažiavimo iš Žukovskos miesto ir Rubliovo-Uspensko plento sankirtoje įvyko incidentas. Bankininkas M.Urinas šarvuotu „Mercedes-Benz“ automobiliu, lydimu apsaugos „Volkswagen“ mikroautobuso, išvyko darbo reikalais.

Ta pačia kryptimi judėjo ir BMW automobilis, jis aplenkė apsaugos mikroautobusą ir pradėjo važiuoti už M. Urino vairuojamo automobilio.

Kaip vėliau teigė bankininko apsaugininkai, BMW vairuotojas kelyje elgėsi neadekvačiai ir net išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą.

Mikroautobusas pasivijo BMW ir pareikalavo vairuotojo, jog šis pasitrauktų. Pastarasis pasitraukti nesutiko, tad apsaugininkai beisbolo lazdomis išdaužė automobilio langą ir ištempė vairuotoją lauk. Sudavę keletą smūgių vyrą paliko kelyje. Vairuotojui nuvykus į traumatologinį punktą įvykis buvo užregistruotas.

Bet tai nebuvo eilinis vairuotojas. Prie BMW vairo sėdėjo trisdešimtmetis, „Stroitransgaz“ valdybos narys, Nyderlandų pilietis Jurijus Jostas Faasenas. Reikia pridurti, jog tuo metu J.J.Faasenas buvo susižadėjęs su V.Putino dukra Marija.

Marija Putina
Marija Putina

Tą pačią dieną buvo suimti visi nusikaltimo dalyviai, įskaitant ir patį M.Uriną. Gruodį iš visų devynių M.Urino bankų buvo atimta licencija ir galimybė veikti.

Po incidento, 2011-ųjų balandį, bankininkui buvo skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, o visi, dalyvavę incidente kelyje, įkalinti nuo dvejų iki ketverių metų. Tačiau tai nebuvo galutinis nuosprendis.

2011-ųjų lapkritį nauju nutarimu teismas sugriežtino M.Urinui bausmę iki ketverių su puse metų, jo apsaugos darbuotojams palikdamas ankstesnes bausmes. M.Urinas buvo pripažintas kaltu dėl chuliganizmo, smurto ir svetimo turto gadinimo.

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Vladimiras Putinas
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Vladimiras Putinas

Tuo metu Marija Putina ištekėjo už J.J.Faaseno, persikraustė į Nyderlandus ir, kaip kalbama, pagimdė prezidentui V.Putinui anūką.

Tačiau M.Urino nelaimės dar nesibaigė. 2013-ųjų kovą jau įkalintam M.Urinui buvo paskirta septyneri su puse metų bausmės griežto režimo kolonijoje už 16 mlrd. rublių išgrobstymą.

Buvo teigiama, jog M.Urinas priklausė organizuotai nusikalstamai grupei, užsiimančiai sukčiavimu bankinių operacijų metu.

M.Urinas turbūt niekada nebeišeis į laisvę, kai baigsis paskirtoji bausmė, tikriausiai bus iškelta nauja byla. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min