Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 30d. 18:24

Vladimiro Putino populiarumas pasiekė rekordines aukštumas – jį remia 83 proc. nuo Krymo okupacijos apsvaigusių rusų

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Kinijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Kinijoje

Rusijos prezidento Vladimiro Putino populiarumas šioje šalyje pasiekė neregėtas aukštumas. Naujausi sociologiniai tyrimai rodo, kad net 83 proc. rusų jį remia. Kaip rašo rp.pl, tiek rėmėjų V.Putinas neturėjo net tuomet, kai tik tapo šalies prezidentu. Ir visa tai – karinės intervencijos į Ukrainą fone.

Sociologinius tyrimus atliekantis centras „Levada“, save pristatantis kaip nepriklausomą nekomercinę organizaciją, pateikė gegužę atlikto tyrimo duomenis. Pagal juos, V.Putino populiarumas pasiekė aukščiausią tašką nuo pat 2000 metų gegužės vykstant antrajam karui Čečėnijoje, kai jis vos antrą mėnesį buvo politinėje arenoje. Tuomet V.Putiną rėmė 72 proc. apklaustųjų.

Įtakos tokiam pasitikėjimui turi konfliktas dėl Ukrainos. Kovą V.Putinu pasitikėjo 80 proc., balandį – 82 proc. respondentų. Gegužės mėnesį jau vos 16 proc. rusų nepalaikė savo šalies prezidento, 1 proc. nebuvo apsisprendę. Tad nuo kovo V.Putiną remiančių Rusijos piliečių skaičius po truputį auga.

Kovą V.Putinu pasitikėjo 80 proc., balandį – 82 proc. respondentų. Gegužės mėnesį jau vos 16 proc. rusų nepalaikė savo šalies prezidento, 1 proc. nebuvo apsisprendę.

Tarp kitų politikų, kuriais pasitiki apklaustieji, yra tik artimi prezidentui asmenys – gynybos ministras Sergejus Šoigu, užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, premjeras Dmitrijus Medvedevas.

Toliau rikiuojasi tokie žmonės kaip skandalingasis Vladimiras Žirinovskis, opozicijos lyderiu bandantis tapti miljardierius Michailas Prochorovas, televizijos laidų vedėja, ne kartą kritikavusi V.Putiną, Ksenija Sobčak, vienas iš opozicionierių Borisas Niemcovas, tinklaraštininkas Aleksejus Navalnas.

Kita konkuruojanti sociologinių tyrimų bendrovė WCIOM apklausė rusus dėl užsienio politikos. Net 82 proc. apklaustųjų pareiškė, kad šiuo metu Rusija daro didelę įtaką tarptautiniams reikalams. Beveik pusė rusų (42 proc.) mano, kad jų šalis dar šiame amžiuje privalo susigrąžinti sau imperijos statusą, kurį prarado subyrėjus Sovietų Sąjungai. Tokiai minčiai dažniausiai pritaria vyresni nei 60 metų amžiaus, tik pagrindinį išsilavinimą turintys ir Komunistų partiją remiantys gyventojai.

Kaip pasakė „Levada“ centro vadovas Levas Gudkovas, neįtikėtinas V.Putino populiarumas yra susijęs su jo naudojamais KGB metodais. „Tokius vadovėlius mačiau KGB akademijoje, juose aprašoma, kaip demoralizuoti, tarkim, disidentus ar žydų aktyvistus (sovietmečiu buvo stiprus žydų, siekiančių emigracijos į Izraelį, judėjimas). Tokias technologijas taiko ir V.Putinas dabar. Pavyzdžiui, begėdiškai meluoja, kai jam to reikia“, – L.Gudkovo žodžius cituoja rp.pl.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min