Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiro Putino populiarumas Rusijoje per mėnesį sumažėjo 6 proc.

Vladimiras Putinas
AFP/Scanpix / AFP/Scanpix / Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Centro „Levada“ sociologai užfiksavo akivaizdų V.Putino reitingų pablogėjimą lyginant su spalio mėnesiu. Lapkričio pabaigoje centras apklausė Rusijos gyventojus: ar jie balsuotų už prezidentą V.Putiną, jei rinkimai vyktų kitą sekmadienį? Teigiamai atsakė 53 proc. visų apklaustųjų (spalį teigiamai atsakė 56 proc.).

19 proc. apskritai nenorėtų balsuoti, o 17 proc. – nežino, kam atiduotų savo balsą.

Iš tų respondentų, kurie žinojo, už ką balsuotų, V.Putinui lapkritį simpatizavo 82 proc. apklaustųjų. Tačiau prieš mėnesį V.Putino reitingai buvo rekordiškai aukšti – net 88 proc. apsisprendusių rinkėjų jam būtų atidavę savo balsus.

„Levada“ centro direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Graždankinas paaiškino, kad spalio mėnesį V.Putino reitingai kilo dėl pasiektų formalių paliaubų Ukrainoje.

V.Putino veiklą prezidento poste teigiamai vertino 85 proc. Rusijos gyventojų, o neigiamai – 14 proc.

Sumažėjo ir pasitikėjimas prezidentu V.Putinu

Kartu su rinkėjų reitingais smuko ir pasitikėjimo V.Putinu rodikliai. To paties „Levada“ centro duomenimis, V.Putino veiklą prezidento poste teigiamai vertino 85 proc. Rusijos gyventojų, o neigiamai – 14 proc. Spalį šie skaičiai buvo akivaizdžiai palankesni V.Putinui: atitinkamai iki 88 proc. ir 11 proc.

Pats V.Putinas, duodamas interviu agentūrai TASS, yra sakęs, kad „nenori būti nuolatinių svarstymų apie reitingus įkaitu“. Tame pačiame interviu jis prasitarė, kad neatmeta, jog dalyvaus 2018 m. Rusijos prezidento rinkimuose, nors iki gyvos galvos šio posto tikrai nesiruošia užimti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min