2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 08 30 /12:00

Vokiečių vyriausybė smerkia „nepriimtiną“ elgesį koronaviruso skeptikų demonstracijoje

Vokietijos vyriausybė sekmadienį pasmerkė „nepriimtiną“ kai kurių protestuotojų elgesį koronaviruso skeptikų demonstracijoje, per kurią buvo sulaikyti šimtai žmonių, be to, buvo pamėginta šturmuoti parlamento pastatą.
Berlyne žmonės protestuota prieš koronaviruso suvaržymus
Berlyne žmonės protestuota prieš koronaviruso suvaržymus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Ekstremistai ir problemų kėlėjai“ bandė šturmuoti Reichstagą, „simbolinį mūsų demokratijos centrą“, leidinio „Bild“ sekmadienio numeriui sakė vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis (Horstas Zėhoferis).

„Nepriimtina matyti ekstremistus ir problemų kėlėjus naudojantis tuo savo tikslams“, – pabrėžė jis.

Pasak policijos, Berlyne šeštadienį protestuoti prieš suvaržymus dėl koronaviruso, tokius kaip kaukės ir socialinis atstumas, buvo susirinkę apie 38 tūkst. žmonių – dvigubai daugiau nei tikėtasi.

Vėlai šeštadienį keli šimtai protestuotojų, prasiveržę pro užtvaras ir policijos kordoną, lipo laiptais įėjimo į Reichstagą link, tačiau policija paskutinę minutę sutrukdė jiems patekti į pastatą, panaudojusi paprikinį purškalą ir areštavusi kelis asmenis.

Reichstagas, kuriame susitinka vokiečių deputatai, šalyje turi didelę simbolinę reikšmę. Šį pastatą su garsiuoju kupolu naciai 1933 metais padegė, siekdami sunaikinti tai, kas tarpukariu dar buvo likę iš Vokietijos demokratijos. Smarkiai apgadintas pastatas buvo atstatytas po Vokietijos susivienijimo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Berlyne žmonės protestuota prieš koronaviruso suvaržymus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Berlyne žmonės protestuota prieš koronaviruso suvaržymus

„Nuomonių pliuralizmas [yra] visuomenės gero funkcionavimo požymis, – sakė H.Seehoferis. – [Bet] susirinkimų laisvė pasiekia savo ribą, kai trypiamos visuomenės taisyklės.“

Per susirėmimus su policija priešais Reichstagą ir, taip pat, prie Rusijos ambasados netoliese buvo areštuota maždaug 300 žmonių. Protestuotojai į policininkus svaidė butelius.

Berlyno miesto valdžia anksčiau buvo nusprendusi neleisti surengti šios demonstracijos, baimindamasi, kad gali susirinkti iki 22 tūkst. protestuotojų ir kad jie nesilaikys reikalavimų laikytis 1,5 metro atstumo bei dėvėti kaukes.

Šis draudimas papiktino organizatorius ir jų šalininkus. Jie užtvindė socialinius tinklus piktais pareiškimais, grasindami vis tiek surengti protestą arba netgi ragindami griebtis smurto.

Tačiau demonstracijos išvakarėse Berlyno administracinis teismas stojo į demonstrantų pusę ir pareiškė, kad nėra jokių požymių, jog organizatoriai „tyčia ignoruos“ reikalavimus laikytis atstumo ir sukels pavojų visuomenės sveikatai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min