Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokiečius papiktino socialinė reklama su nuogu A.Hitleriu (video)

Reklaminiame klipe Adolfas Hitleris įkūnija AIDS grėsmę.
kadras iš vaizdo klipo / Reklaminiame klipe Adolfas Hitleris įkūnija AIDS grėsmę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinė reklama, raginanti saugotis ŽIV, kurioje buvo panaudotas Adolfo Hitlerio įvaizdis, privertė protestuoti Vokietijos labdaros ir gydytojų organizacijas, užsiimančias kova su AIDS.

Kaip pranešė „The Daily Telegraph“, skandalingą reklamos klipą sukūrė Hamburge įsikūrusi agentūra „das comitee“, o užsakė jį Vokietijos organizacija „Regenbogen e.V.“ (Vaivorykštė), inicijavusi plačią agitacinę kampaniją prieš AIDS, pavadintą „AIDS ist ein Massenmörder“ (AIDS – masinis žudikas)

Klipe matoma nesaugiu seksu užsiimanti pora, o pačioje pabaigoje parodomas ir vyriškio veidas. Netikėtai paaiškėja, kad vyras – tai A.Hitleris. Tokiu būdu žiūrovui bandoma įteigti, kad nesaugus seksas yra toks pat pavojingas kaip ir nacistinis diktatorius, o AIDS nužudo tiek pat žmonių, kiek jų nužudė A.Hitleris.

Tuo tarpu daugelis kritikų pažymi, kad ši analogija nėra aiškiai suprantama, o klipas, priešingai, tik dar labiau pažemina tuos, kurie jau užsikrėtę žmogaus imunodeficito virusu, užspausdamas ant jų „hitlerinę“ žymę.

Regenbogen e.V reklaminės kampanijos plakatai/Apie AIDS grėsmę perspėja trys diktatoriai.
Apie AIDS grėsmę perspėja trys diktatoriai.

Be klipo „Regenbogen e.V.“ atstovai kampanijai „AIDS ist ein Massenmörder“ naudoja ir plakatus. Jų idėja tokia pati: juose pavaizduota moteris, užsiimanti seksu su diktatoriais – A.Hitleriu, Josifu Stalinu ar Saddamu Husseinu – kurie simbolizuoja AIDS.

„Regenbogen e.V“ atstovai paaiškino, kad klipas ir plakatai buvo specialiai sukurti tokie, kad šokiruotų žmones ir atkreiptų jų dėmesį į pavojų užsikrėsti AIDS, o A.Hitleris, daugeliui vokiečių esantis faktiniu blogio įsikūnijimu, puikiai tinka šiam tikslui.

„The Daily Telegraph“ duomenimis, klipą su A.Hitleriu Vokietijos televizijos kanalai pradės demonstruoti nuo rugsėjo 7-osios, tačiau tik po 21 valandos, kadangi jame vaizduojamos seksualinės scenos. Pažymėtina, kad idėja panaudoti A.Hitlerį, J.Staliną ir S.Husseiną socialinėje reklamoje nėra nauja: ta pati agentūra „das comitee“ jau anksčiau vaizdavo šiuos asmenis plakatuose, kviečiančiuose atsisakyti drabužių iš natūralaus kailio. Plakatams panaudotos nuotraukos, kuriose diktatoriai įamžinti apsirengę drabužiais su kailinėmis apykaklėmis. Užrašai ant plakatų skelbė: „Kas nešioja kailinius, nevertina gyvybės“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min