2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
09 27 /15:28

Vokietija griežtina kontrolę pasienyje su Lenkija ir Čekija

Vokietija trečiadienį pranešė, kad sustiprins kontrolę pasienyje su Lenkija ir Čekija, Berlynui siekiant suvaldyti didėjančią nelegalią migraciją.
REUTERS-Scanpix nuotr.
REUTERS-Scanpix nuotr.

Federalinė policija „vykdys papildomą lanksčią, tikslinę (žmonių) kontrabandos maršrutų kontrolę pasienyje su Lenkija ir Čekija“, sakė vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser (Nensi Fėzer).

Kadangi pastaraisiais mėnesiais padaugėjo nelegaliai į Vokietiją atvykstančių asmenų, N. Faeser buvo daromas vis didesnis spaudimas sugriežtinti kontrolę.

Šių metų sausio–rugpjūčio mėnesiais federalinė policija aptiko 70 753 asmenis, kurie nelegaliai atvyko į Vokietiją – beveik 60 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Dėl šio antplūdžio Vokietijoje vėl kilo diskusijos, kaip geriausiai kontroliuoti imigraciją, ir tai priminė 2015 metų migrantų krizę, kai į šalį plūstelėjo dešimtys tūkstančių žmonių.

Pastaraisiais mėnesiais, pradėjus didėti migrantų skaičiui, Vokietija jau padidino policijos pareigūnų, atliekančių paieškos operacijas pasienio zonoje, skaičių.

„Mano tikslas – daryti kuo didesnį spaudimą kontrabandininkams ir apsaugoti žmones“, – sakė N. Faeser.

Vidaus reikalų ministrė neseniai iškėlė galimybę pasienyje su Lenkija ir Čekija įvesti fiksuotą kontrolę, kuri jau taikoma pasienyje su Austrija.

Visos jos priklauso Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei.

Šengeno erdvėje pasienio kontrolės atnaujinimas leidžiamas tik išimtiniais atvejais, o prieš pradedant ją vykdyti, apie tai turi būti pranešta Briuseliui.

N. Faeser sakė neatmetanti galimybės ateityje įvesti fiksuotą kontrolę, jei naujosios priemonės pasirodys esančios nepakankamai veiksmingos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min