2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Vokietija pasmerkė naujametinius išpuolius prieš ugniagesius ir policijos pareigūnus

Vokietijos vyriausybė pirmadienį pasmerkė Naujųjų metų išvakarėse įvykusius incidentus, per kuriuos buvo užpulti policijos pareigūnai ir ugniagesiai, dažniausiai naudojant fejerverkus.
Dėl fejerverkų Berlyne sužeista 18 pareigūnų
Dėl fejerverkų Berlyne sužeista 18 pareigūnų / „DPA“/„Picture-Alliance“/„Scanpix“

Šeštadienį visoje Vokietijoje gyventojai pratęsė tradiciją viešose vietose iššauti daug fejerverkų sutinkant Naujuosius metus. Tai įvyko po dvejų metų, kai fejerverkų pardavimas buvo uždraustas siekiant išvengti ligoninių perkrovos ir atgrasyti nuo didelių viešų susibūrimų COVID-19 pandemijos metu.

Šventes lydėjo daugybė atvejų, kai avarinių tarnybų darbuotojai buvo užpulti fejerverkais. Berlyne priešgaisrinė tarnyba suskaičiavo mažiausiai 38 tokius išpuolius ir sakė, kad buvo sužeista 15 pareigūnų. Policija teigė, kad sužeista 18 pareigūnų, pranešė Vokietijos naujienų agentūra „dpa“.

Berlyno merė Franziska Giffey sakė, kad „toks pasirengimo naudoti smurtą ir naikinti mastas... kenkia mūsų miestui“. Ji tviteryje parašė, kad jos administracija aptars galimybę išplėsti rajonų, kuriose draudžiama naudoti fejerverkus, skaičių.

Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser, kuri padėkojo policijai už tai, kad įsikišo ir vien Berlyne suėmė daugiau kaip 100 žmonių, pareiškė, kad „nusikaltėliai dabar turi aiškiai pajusti teisines pasekmes“.

Vyriausybės atstovė spaudai Christiane Hoffmann teigė, kad kancleris Olafas Scholzas ir jo administracija, „žinoma, griežtai smerkia šiuos, kai kuriais atvejais masinius išpuolius“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min