Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2014 08 17 /2014 08 18

Derybos dėl Ukrainos – 5 valandos sunkaus pokalbio, kol kas jokių apčiuopiamų rezultatų

Vokietijos užsienio reikalų ministras prieš sekmadienio susitikimą dėl įvykių Ukrainoje perspėjo, kad tiesioginių Rusijos ir Ukrainos susirėmimų turi būti išvengta bet kokia kaina. Susitikimas truko penkias valandas, ir Ukrainos atstovas po jo sakė, kad derybos buvo labai sudėtingos.
Derybose dalyvaujantys keturių šalių atstovai
Derybose dalyvaujantys keturių šalių atstovai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prieš susitikimą Frankas-Walteris Steinmeieris pažymėjo, kad visos pusės turi būti „labai atsargios, kad nebūtų nuslysta dar giliau į tiesioginę konfrontaciją tarp Ukrainos ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų.“

„To turi būti išvengta bet kokia kaina“, – sakė F.W.Steinmeieris prieš Berlyno derybas, kuriose dalyvavo jo kolegos iš Maskvos, Kijevo ir Paryžiaus.

„Nėra jokių garantijų, kad šiandienos derybos atves į sėkmę, kurios trokštame“, – sakė jis ir pridūrė, kad derybos toli gražu neapsiribos Maskvos siunčiamos „humanitarinės pagalbos“ kolonos klausimu.

„Mums reikalingas tvarus sprendinys. Šį vakarą mėginsime suformuluoti žingsnius jo link“, – sakė Vokietijos diplomatijos vadovas. „Atsižvelgiant į šios dienos ir kelių pastarųjų dienų situaciją ir į tai, kad visos šalys rodo norą derėtis – būtų neatsakinga nepasinaudoti šiuo noru“, – sakė jis.

Ministras pridūrė puoselėjantis viltį, jog visi derybų dalyviai konstruktyviai atliks savo vaidmenį.

Derybos vyko nelengvai

Derybos vyko nelengvai, tai pripažino Ukrainos ministras Pavlo Klimkinas. Socialiniame tinkle „Twitter“ jis jau derybų metu paskelbė, kad šiuo metu vyksta vakarienė, vėliau bus pereita prie oficialiosios dalies. „Derybos tęsiasi vakarienės metu. Paskui grįšime į oficialiąją salę. Kiek visa tai tęsis – sunku pasakyti. Derybos nelengvos“, – rašė jis. 

Pasibaigus pokalbiui jis paskelbė: „5 valandos labai sunkaus pokalbio. Tačiau turbūt tam, kad pajudėtume iš vietos, reikia daug kartų kalbėti po 5 valandas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius