Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietija plečia kompensacijas gaunančių Holokausto aukų gretas

Holokausto aukų memorialas Berlyne
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Holokausto aukų memorialas Berlyne
Šaltinis: BNS
0
A A

Vokietija ir žydų materialiomis pretenzijomis Vokietijai besirūpinanti organizacija „Jewish Claims Conference“ (JCC) ketvirtadienį pasirašė visiškai naują sutartį, pagal kurią bus teikiama pagalba pagyvenusiems Holokaustą išgyvenusiems asmenims, lig šiol negavusiems jokios kompensacijos ir gyvenantiems daugiausiai rytinėje Europos dalyje.

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble ir JCC vadovas Julius Bermanas dalyvavo renginyje ceremonijoje Liuksemburgo sutarties 60-mečiui paminėti; pagal Liuksemburgo sutartį Vokietija prisiėmė atsakomybę dėl nacių nusikaltimų ir mokėjo reparacijas.

Per iškilmingą ceremoniją Berlyno muziejuje jiedu pasirašė naują sutartį, kuria išplečiamas išmokas turinčių gauti asmenų ratas, į kurį įtraukiami asmenys, kurie daug metų jame nebuvo, nes gyveno už vadinamosios Geležinės uždangos; jiems dabar numatomos kompensacijos.

„Holokaustą patyrusieji ir dabar dar gyvi buvo jauni, kai pakilo iš pelenų, bet gerokai senesni už savo laiką“, – pasakė J.Bermanas.

„Senatvė yra gana sunku, bet daugelis išgyvenusiųjų dar ir dabar patiria visas bado ir priverstinių darbų jaunystėje pasekmes. Jų finansai nukentėjo dėl prarasto išsilavinimo ir prarasto šeimos turto. Pasibaigus jų profesinei veiklai ir užauginus vaikus, jie turi daugiau laiko prisiminti terorą ir netektis“, – kalbėjo jis.

Pagal naująją sutartį kompensacijas gaus papildomai 80 tūkstančių Holokaustą išgyvenusių asmenų rytų Europoje.

Taip pat maždaug 100 tūkstančių žydų, nukentėjusių nuo nacių, oficialiai suteikiama teisė į rūpybą namie.

JCC nurodo, kad šiuo metu tebegyvena apie 500 tūkstančių Holokausto aukų.

Pagal Liuksemburgo sutartį, pasirašytą 1952 metų rugsėjo 10 dieną, Vakarų Vokietija prisiėmė atsakomybę už nacių vykdytą genocidą ir išmokėjo daugiau kaip tris milijardus markių (apie 1,5 mlrd. eurų) Izraelio valstybei ir JCC.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min