Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Vokietija po išpuolio Berlyne planuoja saugumo sistemos pertvarką

Vokietijos vidaus reikalų ministras antradienį pristatė planus pertvarkyti šalies saugumo aparatą, siekdamas, kad federalinei vyriausybei būtų suteikta didesnė vidaus žvalgybos kontrolė ir būtų užtikrintas sprendimų dėl migrantų išsiuntimo vykdymas.
Vokietijos gynybos ministras Thomas de Maiziere bazės perdavimo ceremonijoje
Vokietijos gynybos ministras Thomas de Maiziere bazės perdavimo ceremonijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ministras Thomas de Maiziere'as taip pat paragino išplėsti federalinės policijos įgaliojimus vykdyti priežiūrą ir įkurti krizių valdymo centrą.

„Neturime federalinės jurisdikcijos tvarkytis su nacionalinėmis katastrofomis. Jurisdikcija dėl kovos su tarptautiniu terorizmu yra fragmentuota“, – rašo Th.de Maiziere'as straipsnyje, paskelbtame dienraščio „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ redakcijos skiltyje.

„Federalinės policijos veiklos sritis apsiriboja geležinkelio stotimis, oro uostais ir sienų kontrole“, – rašo ministras ir pabrėžia, kad „atėjo laikas“ peržiūrėti Vokietijos saugumo sistemą.

Po gruodžio 19-osios išpuolio Berlyno centre, per kurį, kaip įtariama, tunisietis Anisas Amri sunkvežimiu traiškė žmones kalėdinėje mugėje, greitai paaiškėjo, kad šis prieglobsčio prašytojas prasmuko pro saugumo tarnybų tinklą.

A.Amri nuo kovo mėnesio buvo stebimas, bet rugsėjį Vokietijos policija stebėjimą nutraukė, nusprendusi, kad jis tėra smulkus narkotikų prekeivis.

Taip pat paaiškėjo, kad tunisietis jau seniai turėjo būti deportuotas, nes jo prašymas suteikti prieglobstį buvo atmestas, bet Tunisas tik po atakos Berlyne pateikė būtinus dokumentus.

Th.de Maiziere’as sakė, kad turi būti steigiami federaliniai išvykimo centrai asmenims, kurių prašymai suteikti prieglobsti buvo atmesti. Čia jie būtų laikomi paskutines savaites ar dienas iki išsiuntimo iš šalies.

Ministras taip pat pabrėžė, kad federalinei policijai būtina suteikti platesnius įgaliojimus, siekiant pašalinti saugumo spragas.

„Dabartinės policijos funkcijos yra per siauros“, – sakė jis.

„Mums reikia bendrų taisyklių ir geresnės koordinacijos, pavyzdžiui, tikrinant pavojingus asmenis“, – sakė Th.de Maiziere’as.

Ministras taip pat sakė, kad federalinė vyriausybė taip pat turėtų perimti vidaus žvalgybos tarnybų kontrolę.

Th.de Maiziere’as yra artimas kanclerės Angelos Merkel, kurį rugsėjį vyksiančiuose visuotiniuose rinkimuose sieks ketvirtos kadencijos, sąjungininkas.

A.Merkel vyriausybė po gruodžio 19-osios atakos sulaukė kritikos bangos dėl savo liberalios migracijos politikos, atvėrusios kelią nuo 2015 metų į Vokietiją atvykti daugiau nei milijonui prieglobsčio prašytojų, taip pat už tai, kad A.Amri pavyko prasmukti pro saugumo tarnybų tinklą, nors jis kurį laiką buvo stebimas kaip potencialiai pavojingas džihadistas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius