-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vokietija suteikė leidimą tiesti „Nord Stream“ per šalies teritorinius vandenis

Vokietija pirmadienį suteikė leidimą tiesti „Nord Stream“ dujotiekį per šalies teritorinius vandenis ir žemyninėje dalyje iki Lubmino (prie Greifsvaldo). Per šalies teritorinius vandenis bus nutiesta 50 km dujotiekio.
„Nord Stream“
„Nord Stream“ / „Nord Stream“ nuotr.

Antrąjį leidimą, reikalingą tiesti vamzdyną per Vokietijos Išskirtinę ekonominę zoną, tikimasi gauti per artimiausias savaites.

Pasak „Nord Stream AG“ vykdančiojo direktoriaus Matthiaso Warnigo, dujotiekio projektas buvo plačiai aptarinėjamas su valdžios institucijomis ir specialistais, daug konsultuotasi, kad būtų užtikrinta, jog jis būtų saugus ir nepakenktų aplinkai.

Vokietija išdavė leidimą tiesti vamzdyną per šalies teritorinius vandenis po trejus metus trukusių poveikio aplinkai vertinimų. Per tuos metus „Nord Stream“ konsultavosi ir aktyviai bendradarbiavo su Straslundo Kasybos institucija, Meklenburgo-Vakarų Pomeranijos valdžia ir kitomis suinteresuotomis grupėmis bei visuomene.

Leidimą tiesti 50 km ilgio dujotiekio atkarpą Baltijos jūroje ir antžeminę dalį prie Lubmino (prie Greifsvaldo) išdavė Straslundo kasybos institucija. Įrengti vamzdyną Vokietijos Išskirtinėje ekonominėje zonoje leidimą turės išduoti Federalinė jūros ir hidrografijos agentūra. Minėtos valdžios institucijos su „Nord Stream“ tarptautinio poveikio aplinka vertinimo ataskaita (Espo ataskaita) supažindino ir visuomenę. Projekto viešieji svarstymai buvo surengti 2009 m. birželį, vėliau „Nord Stream“ pateikė papildomus komentarus ir atsakymus į svarstymų metu iškeltus klausimus.

„Nord Stream“ jau yra gavusi leidimus tiesti vamzdyną per Danijos, Švedijos ir Rusijos vandenis bei Suomijos Išskirtinėje ekonominėje zonoje. Bendrovė turi gauti dar vieną leidimą iš Suomijos, leisiantį tiesti vamzdyną šios šalies teritoriniuose vandenyse.

Nuo 2012 metų, kai turėtų būti baigtos dujotiekio statybos, juo iš Rusijos į Vokietiją ir visą Europos energetinį tinklą kasmet bus pateikiama 55 mlrd. kubinių metrų dujų. „Gazprom“ jau yra pasirašę ilgalaikius kontraktus per „Nord Stream“ maršrutą tiekti dujas ES šalių – Vokietijos, Danijos, Olandijos, Belgijos, Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės – vartotojams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius