TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietija turi planą, kaip kovoti su radikaliais islamistais

Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomasas de Maiziere
„Scanpix“/AP nuotr. / Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomasas de Maiziere
Šaltinis: 15min
2
A A

Po serijos su vadinamąja „Islamo valstybe“ (IS) susijusių išpuolių Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere paskelbė apie naujas antiteroristines priemones, skelbia BBC.

Th.de Maiziere sieks užtikrinti greitesnę nusikaltėlių deportaciją ir efektyviau išnaudoti vaizdo stebėjimo priemones. Tiesa, uždrausti dėvėti burkas ir nikabus viešose vietose neplanuojama.

Iki šiol Vokietija beveik neturi apribojimų aprangai – moterys Vokietijoje gali laisvai dėvėti burką. Draudimas dėvėti burką šiuo metu egzistuoja Prancūzijoje, Belgijoje ir kai kuriuose Italijos miestuose.

„Mano pasiūlymais siekiama greitai užtikrinti kuo didesnį saugumo lygį. Dėl visų kitų priemonių privalės susitarti partijos“, – teigė jis.

Tačiau siūlymas panaikinti dvigubą pilietybę ir galimas medicininį konfidencialumą apibrėžiančių taisyklių sušvelninimas jau sukėlė didžiulį ažiotažą Vokietijos visuomenėje.

„Siūlau, kad iš vokiečių turinčių antrą pilietybę ir aktyviai dalyvaujančių kariniuose teroristinių grupuočių veiksmuose, Vokietijos pilietybė būtų atimta“, – spaudos konferencijoje pranešė Th.de Maiziere.

Šalies Krikščionių demokratų sąjunga, Socialdemokratų ir Žaliųjų partijos atvirai prieštarauja dvigubos pilietybės panaikinimui – saugumo klausimas itin politizuojamas liekant vis mažiau laiko iki kitąmet vyksiančių visuotinių rinkimų.

Nerimas dėl privatumo

Gydytojų pareiga laikytis paciento konfidencialumo yra įtvirtinta Vokietijos konstitucijoje, tačiau siekiama pakeisti įstatymus taip, jog sveikatos apsaugos darbuotojai galėtų perspėti atitinkamas tarnybas, jei jie numano, kad pacientas rengiasi teroristinei atakai ar turi ryšių su teroristinėmis grupuotėmis.

Frankas Ulrichas Montgomery: „Dėl įtemptos saugumo situacijos šalyje neturėtume skubėti priimti neapgalvotų politinių ir teisinių priemonių.“

Savižudis, susisprogdinęs Ansbacho mieste vykusiame muzikos festivalyje, šaulys, Miuncheno prekybos centre nužudęs devynis žmones, tyčia Prancūzijos Alpėse keleivinį lėktuvą sudaužęs pilotas – visi šie Vokietiją sukrėtusių išpuolių kaltininkai turėjo psichologinių problemų.

Šiuo metu gydytojai, kurie pažeidžia su paciento ligos istorija susijusį konfidencialumą, gali būti nubausti pinigine bauda arba būti metams pasodinti už grotų.

Frankas Ulrichas Montgomery, Vokietijos medikų asociacijos prezidentas, teigia, kad pacientų konfidencialumas yra pamatinė, konstitucijoje įtvirtinta teisė: „Dėl įtemptos saugumo situacijos šalyje neturėtume skubėti priimti neapgalvotų politinių ir teisinių priemonių.“

Bijomasi didelės atakos

Tuo metu Bavarijos žvalgybos tarnybos vadovas Manfredas Hauseris teigia, jog rizika, kad Vokietijoje įvyks dar viena ataka, yra didelė. Jo tarnyba tiria šimtus dokumentų, rodančių, kad IS galimai siuntė į Europą pabėgėliais apsimetusius teroristus.

Reaguodamas į teroristinių išpuolių grėsmę, M.Hauseris sukūrė daugiau nei 15 tūkstančių naujų darbo vietų policininkams, atnaujino jų ginklus ir kitą techniką.

Kol kas Vokietijoje nebuvo tokio masto atakų, kaip kaimyninėje Prancūzijoje, kur teroristai nužudė 147 žmones Paryžiuje ir 85 Nicoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min