Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijoje imigrantų alga priklauso ir nuo tautybės

Vokietijos vėliava
„Scanpix“ nuotr. / Vokietijos vėliava
Šaltinis: 15min
0
A A

Imigrantų padėtis Vokietijoje prastesnė nei pačių vokiečių, skelbia welt.de. Naujausias tyrimas parodė, kad imigrantai neretai uždirba trečdaliu mažiau nei vokiečiai.

Patekę į darbo rinką migrantai Vokietijoje gauna gerokai mažesnę algą nei jų kolegos vokiečiai – apie 64 proc. atlyginimo. Tai parodė Niurnbergo darbo rinkos ir užimtumo mokslinių tyrimų institutas. 

Pradirbę aštuonerius metus migrantai lyginant su vokiečiais gauna apie 72 proc. atlyginimo. 

Tyrimą atlikę specialistai tikina, kad iš vokiečių sudaryta palyginamoji grupė buvo labiau kvalifikuota ir kiek vyresnė. Kita priežastis, anot tyrėjų, jog užsienio darbuotojų kvalifikacija neretai neatitinka Vokietijos reikalavimų. 

Nurodoma, kad migrantai pirmiausiai ieško tokio darbo, kuriame keliami mažesni reikalavimai, tai susiję su kalbos mokėjimu. Be to, darbdaviui gana sunku įvertinti pareiškėjo iš užsienio tinkamumą darbui. 

Migrantams sudaromos galimybės tobulėti, dalyvauti kursuose ir prisitaikyti prie Vokietijos darbo rinkos reikalavimų. Pagerinę vokiečių kalbos žinias migrantai randa geriau apmokamą darbą. 

Kilmė turi įtakos

Vertindami darbo užmokestį migrantams tyrėjai nustatė, jog vos atvėrus darbo rinką atvykėliams iš Vengrijos iš Čekijos buvo mokamas gana geras atlygis ir jie uždirba daugiau nei, pavyzdžiui, turkai ar migrantai iš buvusios Jugoslavijos. 

Darbuotojai iš Austrijos, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos ir JAV dažnai gauna tokį pat atlyginimą kaip ir vokiečiai. Pastebima, kad jie į Vokietiją dažniausiai atvyksta pakviesti tam tikrų kompanijų, ieškančių gerų specialistų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min