Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 24d. 16:14

Vokietijoje įvyko šaudymo incidentas, bet jis nesiejamas su popiežiaus vizitu

Popiežiaus vizitas Vokietijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežiaus vizitas Vokietijoje

Vokietijoje šeštadienį užfiksuotas vienas šaudymo incidentas, kuris įvyko už maždaug kilometro nuo vietos, kurioje popiežius Benediktas XVI aukojo mišias. Vatikano atstovas spaudai pareiškė, jog tai nėra niekaip susiję su pontifiko viešnage.

Pasak policijos, Vokietijos rytiniame Erfurto mieste vienas vyras keturiskart iššovė iš orinio šautuvo, bet Vatikano atstovas Federico Lombardi teigė, kad šis „incidentas niekaip nesusijęs su popiežiumi“ ir kad „popiežius nebuvo (apie jį) informuotas“.

„Niekas nepastebėjo“, – pridūrė jis.

Užpuolikas šaudė likus maždaug dviem valandoms iki Benedikto XVI aukojamų mišių, kuriose dalyvavo apie 30 tūkst. žmonių.

„Pasak Vokietijos policijos, tei veikiausiai padarė sutrikusios psichikos asmuo“, – nurodė F.Lombardi.

Tuo tarpu Tiuringijos žemės policijos atstovas Dirkas Sauteris sakė: „Tarp 7 val. vietos (8 val. Lietuvos) ir 8 val. (9 val.) buvo šauta iš viso keturis kartus į du vienos saugos bendrovės darbuotojus.“

„Nė vienas žmogus nenukentėjo... Įtariamasis buvo uždarytas viename bute. Jis nėra to buto gyventojas. Pradėtas tyrimas dėl šio asmens mėginimo sukelti sunkų kūno sužalojimą, – pridūrė D.Sauteris. – Buvo paimti du oriniai ginklai.“

Per Benedikto XVI pirmąjį oficialų vizitą jo gimtojoje Vokietijoje imtasi itin griežtų apsaugos priemonių. Berlyne, Erfurte ir Breisgau Freiburge uždaryta daug gatvių, kuriomis turėjo būti vežamas pontifikas, taip pat budėjo labai daug pareigūnų.

Tačiau policijos atstovas Breisgau Freiburge, kurį Katalikų Bažnyčios vadovas planuoja aplankyti per savo keturių dienų vizitą, teigė, jog nėra konkrečių planų sustiprinti policijos pajėgas dėl pastarojo incidento.

Vyriausiasis inspektorius Uwe Vinconas sakė naujienų agentūrai AFP: „Dėl to neketiname leistis įbauginami.“ Jis pridūrė, kad incidentas Erfurte nesusijęs su „jokiais politiniais motyvais“.

Įtariamas užpuolikas buvo sulaikytas, kai popiežius jau buvo vežamas į oro uostą, iš kur jis išskris į Breisgau Freiburgą pietvakarių Vokietijoje. Šiame itin katalikiškame mieste pontifikas vėliau šeštadienį vadovaus jaunimo maldos budynėms.

Buvusios Rytų Vokietijos mieste Erfurte kreipdamasis maždaug 30 tūkst. džiūgaujančių ir vėliavomis mojuojančių maldininkų, Šventasis Tėvas pagerbė katalikus, kurie išsaugojo savo tikėjimą valdant nacių ir komunistų režimams.

„Jums teko ištverti pirmiausiai rudąją, o vėliau raudonąją diktatūrą, kurios veikė krikščionių tikėjimą kaip rūgštusis lietus“, – jis sakė tikintiesiems.

Erfurto katalikų bendruomenė buvo viena tvirčiausių, valdant komunistiniam režimui.

Per pirmąsias dvi savo vizito dienas Benediktas susitiko su Vokietijos žydų ir musulmonų bendruomenių atstovais, taip pat vadovavo ekumeninėms pamaldoms su protestantų lyderiais, demonstruodamas krikščionių vienybę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min