Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 29d. 11:20

Vokietijoje pavogto visureigio kelionė baigėsi Lietuvos pasienyje

Vokietijoje pavogto visureigio kelionė baigėsi Lietuvos pasienyje.
VSAT nuotr. / Pasienis

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės pasieniečiai sulaikė nuo kolegų Lenkijoje sprukusį visureigį. Netrukus paaiškėjo, kad Europą pervažiavęs automobilis vos prieš dieną buvo pavogtas Vokietijoje.

Pirmadienį popiet VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos budėtojai telefonu gavo informaciją iš Lenkijos pareigūnų, kad Budzisko užkardos pasieniečiams nestojo stabdomas juodos spalvos visureigis „Honda CRV“ su vokiškais valstybiniais registracijos numeriais, teigiama VSAT pranešime spaudai.

Informacija apie bėglį buvo perduota pasieniečių patruliams, kurie tuo metu buvo prie kelio Kalvarija – Suvalkai. Pareigūnai ant važiuojamosios kelio dalies ištiesė dygliuotą priverstinio stabdymo juostą , o taip pat sustabdė pro šalį važiuojantį krovininį automobilį, kurio vairuotojui buvo nurodyta transporto priemone užtverti kelią.

Netrukus kelyje pasirodė ir apibūdinimą atitikęs automobilis „Honda CRV“. Jo vairuotojas, pastebėjęs priekyje užtvertą kelią, staiga sustabdė visureigį, paliko jį likimo valiai ir puolė bėgti. Apie sprunkantį pažeidėją pasieniečiai pranešė kolegoms užkardoje, taip pat informavo Kalvarijos policiją bei kolegas Lenkijoje.

Į įvykio vietą buvo iškviestos papildomos pasieniečių pajėgos, atvyko ir Lenkijos sienos apsaugos tarnybos pareigūnai. Imtasi tikrinti vietovę, kurioje, manoma, galėjo slapstytis pabėgęs vairuotojas.

Po keliolikos minučių VSAT patruliai, sekę sniege paliktais pėdsakais, vairuotoją pastebėjo ir sučiupo buvusiame rokadiniame kelyje, einančiame palei Lietuvos ir Lenkijos valstybės sieną. Juo anksčiau naudojosi sienos apsaugą vykdę pasieniečių ekipažai. Sulaikomas bėglys nesipriešino.

Paaiškėjo, kad automobilį vairavo 25 metų Jonavos gyventojas. Pasieniečiai patikrino turimas duomenų bazes ir išsiaiškino, kad sulaikytasis automobilis vos prieš dieną, sausio 25-ąją, buvo pavogtas Vokietijoje.

Dėl vagystės VSAT Lazdijų rinktinės pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Vogtą automobilį vairavęs ir nuo pasieniečių sprukęs jonaviškis buvo dviem paroms uždarytas į areštinę. Vakar Lazdijų rajono apylinkės teismas vyrui skyrė kardomąją priemonę – įpareigojo periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Vokietijoje vogtas automobilis laikinai saugomas Lazdijų rinktinėje.

Temos: 1 Vokietija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min