Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vokietijoje pradėtas tyrimas dėl šveicarų šnipų

Vokietijos prokurorai pradėjo tyrimą dėl trijų šveicarų žvalgybos agentų, įtariamų šnipinėjus vokiečių pareigūnus, ieškančius mokesčių slėpimo atvejų, temdančių abiejų šalių santykius, pirmadienį pranešė vietos žiniasklaida.
Vokietijos pareigūnai sulaikė du sirus
Vokietijoje pradėtas tyrimas dėl šveicarų šnipų / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Naujas tyrimas, kurį pradėjo federaliniai prokurorai, yra susijęs su vieno šveicaro, įvardijamo kaip 54 metų Danielis M., areštu balandį. Šis asmuo, priklausantis šveicarų žvalgybos tarnybai NDB, kaltinamas nuo 2012-ųjų šnipinėjęs Vokietijos finansų inspektorius, pranešė vokiečių dienraštis „Sueddeutsche Zeitung“, bendradarbiaudamas su visuomeniniais transliuotojais NDR ir WDR.

Vokietijos federalinės prokuratūros atstovai atsisakė komentuoti situaciją naujienų agentūrai AFP.

Kaip teigiama tame straipsnyje, rugpjūčio pradžioje pradėtas tyrimas yra labai neįprastas šioms sąjungininkėms ir parodo, kaip rimtai Vokietija vertina Danielio M. bylą

Trijų naujų įtariamųjų, taip pat dirbančių NDB, tapatybės kol kas neatskleidžiamos.

„Scanpix“/AP nuotr./Sigmaras Gabrielis
„Scanpix“/AP nuotr./Sigmaras Gabrielis

Ši byla tarp kaimynių sukėlė įtampą, o Vokietijos užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis po Danielio M. arešto priekaištavo Šveicarijai ir sakė, kad ši byla yra „neįtikėtina“.

Vis dėlto diplomatijos vadovas reiškė viltį, kad ši byla „nesugriaus“ gerų dvišalių santykių.

Nuo 2006-ųjų kelios Vokietijos žemės įsigijo kompaktinių diskų arba USB atmintinių su vogtais duomenimis apie mokesčius slepiančius vokiečius. Ši informacija buvo sukaupta Šveicarijoje ir Lichtenšteine.

Jis sakė aptaręs šį klausimą su Šveicarijos diplomatijos vadovu Didier Burkhalteriu, o šis esą užtikrino jį, kad Vokietijos mokesčių inspektoriai buvo sekami tik iki 2014 metų.

Kaip pranešė Vokietijos žiniasklaida, tikėtina, kad Danieliui M. buvo pavesta nustatyti, kurie vokiečių mokesčių inspektoriai pirkdavo vogtus duomenis apie Vokietijos gyventojus, neteisėtai laikiusius savo pinigus Šveicarijoje.

Nuo 2006-ųjų kelios Vokietijos žemės įsigijo kompaktinių diskų arba USB atmintinių su vogtais duomenimis apie mokesčius slepiančius vokiečius. Ši informacija buvo sukaupta Šveicarijoje ir Lichtenšteine.

Šveicarija, kur konfidencialumas laikomas vienu iš kertinių bankininkystės akmenų, į pastarąją vagystę sureagavo itin piktai.

Dėl šio skandalo daugybė Vokietijos elito atstovų buvo priversti viešai atsiprašyti bei sumokėti visus mokesčius ir baudas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius