Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijoje vykusio festivalio „Love Parade“ aukų padaugėjo iki 21

Festivalyje „Love parade“ šeštadienį žuvo 19 žmonių, dar apie 340 sunkiai sužeisti.
„Scanpix“ nuotr. / Festivalyje „Love parade“ šeštadienį žuvo 19 žmonių, dar apie 340 sunkiai sužeisti.
Šaltinis: BNS
0
A A

Vokietijoje vykusiame muzikos festivalyje „Love Parade“ per spūstį žuvusių žmonių trečiadienį padaugėjo iki 21, o žiniasklaida citavo preliminaraus tyrimo išvadas, jog bent dalis kaltės tenka organizatoriams.

Prokurorai pranešė naujienų agentūrai AFP, kad viena 25 metų vokietė praeitą naktį mirė nuo sužalojimų, patirtų šeštadienį per spūstį, kai ankštame tunelyje susirinkusioje žmonių minioje kilo panika. Tunelis buvo vienintelis įėjimas į techno muzikos festivalį.

Organizatoriai nepaisė nuogąstavimų dėl saugumo spragų renginyje, per kurį taip pat buvo sužeista daugiau nei 500 žmonių, rodo tyrimo rezultatai, kuriuos paviešino Vokietijos dienraštis „Sueddeutsche Zeitung“.

Tyrimo išvadose taip pat teigiama, kad „Love Parade“ organizatorius Raineris Schalleris neteisingai įvertino, kaip elgsis dalyviai, einantys per tunelį į festivalio teritoriją.

Akivaizdu, kad jis nenumatė, jog susidarys didelės spūstys, kai didžiulės festivalio platformos vienus žmones nustumdavo nuo išėjimo iš tunelio, tuo pačiu leisdamos į teritoriją veržtis kitiems.

„Sueddeutsche Zeitung“ rašo, kad VRM ataskaitoje bus paskelbta, jog platformos buvo per arti išėjimo iš 100 metrų tunelio ir trukdė žmonėms juo praeiti.

Be to, spūstis tapo dar didesnė, nes prie išėjimo iš tunelio buvo įrengtos maisto pardavimo vietos, prie kurių būriavosi žmonės. Organizatoriai taip pat nepasiuntė prižiūrėti tvarkos žadėto skaičiaus apsaugininkų ir neįrengė stebėjimo kamerų.

R.Schalleris teisinosi, sakydamas dienraščiui „Bild“, jog „nieko nevertė“ organizuoti festivalio, ignoruojant nuogąstavimus dėl saugumo.Organizatoriai taip pat nepasiuntė prižiūrėti tvarkos žadėto skaičiaus apsaugininkų ir neįrengė stebėjimo kamerų.

Jis pripažino, kad tokių nuogąstavimų būta, tačiau pareiškė, kad jų kyla prieš kiekvieną tokio dydžio renginį. R.Schalleris taip pat kaltino Duisburgo miesto savivaldybę, kurios meras Adolfas Sauerlandas davė leidimą surengti festivalį.

„Kai gavau valdžios leidimą po ilgiau kaip šešis mėnesius trukusių svarstymų ir diskusijų su visais dalyviais, kaip organizatorius turėjau manyti, kad viskas veiks“, – pareiškė R.Schalleris.
Jis taip pat kratėsi kaltinimų, kad sprendimą surengti festivalį bet kokia kaina nulėmė pelno troškimas.

„Love Parade“ visada buvo festivalis žmonėms. „Love Parade“ niekada neuždirbdavo pinigų. Visai priešingai: kiekviena jo diena kainavo 3 mln. eurų (10,4 mln. litų). Daugiausiai buvo išleista saugumo priemonėms“, – aiškino organizatorius.

Tačiau R.Schalleris pripažino, jog pradiniai apskaičiavimai, jog festivalyje galėjo susirinkti 1,4 mln. žmonių, tikriausiai buvo smarkiai perdėti.

„Tokie skaičiai yra apytikriai. Vykstant ilgam renginiui, žmonės ateina ir išeina. Jie ne visi būna tuo pačiu laiku. Faktas yra tas, jog iki 14 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku traukiniais atvyko tik 105 tūkst. žmonių, – nurodė jis. – Iš oro nufilmuoti vaizdai rodo, kad tragedijos metu teritorija buvo užpildyta tik 75 procentais.“

Paklaustas, ar pradinis padidintas dalyvių skaičius „buvo tik viešųjų ryšių triukas, o ne tikrasis skaičius“, R.Schalleris atsakė: „Negaliu to paneigti.“ 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min