Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 21d. 19:22

Vokietijos „Bild“ laikraštis ragina atimti iš Rusijos teisę rengti Pasaulio futbolo čempionatą ir dalyvauti „Eurovizijoje“

Rusijos futbolo sirgaliai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos futbolo sirgaliai

JAV ir Europos Sąjunga plečia sąrašą Rusijos ir V.Janukovyčiaus valdžios pareigūnų, kurie už Krymo okupaciją jau susilaukė sankcijų – ES baudžia 33 pareigūnus, JAV – 20. Ketvirtadienį Barackas Obama pagrasino, kad reikalui esant JAV smogs tokiomis sankcijomis, kurios gali pakenkti ne tik Rusijai, bet ir viso pasaulio ekonomikai. Tačiau ar Vladimiro Putino aplinkos žmonių neįsileidimas į ES ir JAV bei jų sąskaitų įšaldymas – tinkamiausios priemonės sutramdyti siautėjančią Rusiją? Vokiečių dienraštis „Bild“ teigia, kad kur kas geriau suveiktų kitos sankcijos:

1. Atimti teisę Rusijai rengti Pasaulio futbolo čempionatą

AFP/„Scanpix“ nuotr./Fabio Capello
AFP/„Scanpix“ nuotr./Fabio Capello

2018 metais Rusija bus Pasaulio futbolo čempionato šeimininkė. Ji skelbia jau investavusi 40 mlrd. eurų į stadionų statybas, kelių remontus ir infrastruktūros kūrimą. Rusai labai nori tapti pasaulio futbolo čempionais – jie savo rinktinei netgi nusamdė vieną talentingiausių trenerių – italą Fabio Capello.

Būtent todėl bent jau pagrasinimas atimti teisę rengti čempionatą skaudžiai kirstų Rusijai. Kartu reikėtų iš Rusijos perkelti ir rudenį planuojamas „Formulės 1“ lenktynes Sočyje.

2. Iš šalies išsiųsti Rusijos ambasadorių

Iš Vokietijos reikėtų išsiųsti Rusijos ambasadorių Vladimirą Graniką – taip, kaip vokiečiai padarė su Sirijos ambasadoriumi 2012 metais. Tai būtų maksimali diplomatinė bausmė Rusijos užsienio reikalų ministerijai.

3. Uždrausti į Vokietiją skristi Rusijos lėktuvams

Trečioji sankcija – Vokietijos oro uostuose nebepriimti Rusijos lėktuvų – net ir privačių. Vien „Aeroflot“ per savaitę į Vokietiją skraido 52 kartus, ir iš Rusijos į ES valstybę skraidina turistus ir verslininkus už juokingas kainas. Nebeleidžiant taip lengvai rusams atskristi apsipirkti į Vokietiją, Rusijos viduje prasidėtų spaudimas valdžiai pakeisti savo politiką.

4. Nebeleisti Rusijos įmonių reklamos

AFP/„Scanpix“ nuotr./Gelzenkircheno „Schalke“
AFP/„Scanpix“ nuotr./Gelzenkircheno „Schalke“

Vien „Gazprom“ kasmet sumoka 15 mln. eurų už savo logotipą ant futbolo klubo „Schalke“ marškinėlių. Rusijos verslą skaudžiai paveiktų draudimas reklamuotis kitose valstybėse – tai turėtų galioti ne tik „Gazprom“, bet ir, pavyzdžiui, rusiškai degtinei.

5. Išmesti Rusiją iš „Eurovizijos“

Dar viena sankcija, kuri paveiktų visą šalį, o tuomet jos gyventojai galėtų sukilti ir prieš savo valdžią – draudimas Rusijai dalyvauti „Eurovizijos“ konkurse. Šiemet Rusija minės jubiliejų – jie jau dvidešimtą kartą dalyvaus dainų konkurse. Europa tokią šventę iš jų galėtų atimti.

6. Nebepirkti dujų iš Rusijos

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Gazprom“
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Gazprom“

Praėjusiais metais Vokietija iš Rusijos įsigijo dujų už 29 mlrd. eurų. Kadangi žiema buvo nešalta, dujų saugyklos yra pilnos, tad rusiškų dujų boikotas Vokietijai žalos nepadarytų. Kita vertus, vietoj bendradarbiavimo su Rusija, reikėtų apsvarstyti galimybę statyti naujus dujotiekius į Norvegiją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min