Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijos dienraštis „Süddeutsche Zeitung“: „Vladimiras Putinas Ukrainoje lyg niekur nieko toliau žaidžia su degtukais“

Angela Merkel ir Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Angela Merkel ir Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, nepaisydamas Vokietijos ir kitų Europos Sąjungos šalių įspėjimų, toliau Ukrainoje žaidžia su degtukais. O Europa atrodo bejėgė, rašo Vokietijos dienraštis „Sueddeutsche Zeitung“, kurį cituoja Tvn24.pl.

Laikraščio komentaras pasirodė po Vokietijos kanclerės Angelos Merkel pasisakymo Bundestage trečiadienį, kuriame ji papriekaištavo Rusijai dėl nenoro bendradarbiauti su Vakarais. Kaip pastebima, tokios A.Merkel kalbos Kremliui jokios įtakos nedaro ir rezultatų neatneša, panašiai kaip ir visų kitų ES šalių diplomatinės pastangos.

„Europiečiai stebi, kaip prezidentas V.Putinas Ukrainoje toliau žaidžia su degtukais, darydamas būtent tai, dėl ko yra įspėjamas. Europa atrodo bejėgė“, – rašo dienraštis.

Tai, kad V.Putinas sutiko kalbėtis su JAV, ES ir Ukraina, gali būti vertinama, kaip Vakarų diplomatų pergalė. Bet vis dėlto tai gali būti tiesiog V.Putino noras pademontruoti savo jėgą, – komentarą baigia „Sueddeutsche Zeitung“. 

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad tokia situacija susidarė ne todėl, kad Europos sostinės negalėtų sutarti tarpusavyje ir veikti vieningai. Greičiau atvirkščiai – ES kaip niekada vieningai pasmerkė Krymo aneksiją. „Palyginti greitai Briuselis suformulavo atsakymą į krizę, parengė trijų pakopų planą, apimantį ekonomines sankcijas, jeigu bus veržiamasi toliau“, – rašo „Sueddeutsche Zeitung“.

Tokiu būdu ES bandė paveikti V.Putino ekonominę logiką, bet neatrodo, kad tai jai pavyko.

Dienraščio teigimu, Vakarai tiesiog parodė V.Putinui, kaip jis turėtų elgtis. Rusijos prezidentas nesiima jokių veiksmų, kurie priverstų Vakarų šalis griežtinti ekonomines sankcijas, bet kartu daro viską, kad destabilizuotų situaciją Ukrainoje. Tam, kaip rašo „Sueddeutsche Zeitung“, savo repertuare jis turi sutelktą kariuomenę Ukrainos pašonėje ir užsiima Rytų Ukrainos gyventojų rusų kurstymu.

„Tai, kad V.Putinas sutiko kalbėtis su JAV, ES ir Ukraina, gal ir gali būti vertinama, kaip Vakarų diplomatų pergalė. Bet vis dėlto tai gali būti tiesiog V.Putino noras pademontruoti savo jėgą“, – komentarą baigia „Sueddeutsche Zeitung“. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min