Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijos diplomatijos vadovas: Kijevas sutiko su naujomis paliaubomis

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris
Šaltinis: 15min
0
A A

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris trečiadienį paskelbė, kad Kijevas sutiko svarstyti naujas paliaubų šalies rytuose sąlygas. Tai jis pranešė po susitikimo su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jeanu-Marcu Ayrault, Ukrainos diplomatijos vadovu Pavlo Klimkinu ir prezidentu Petro Porošenka.

„Mes turime pažadą, patvirtintą Maskvoje, kad paliaubos nuo ketvirtadienio truks mažiausiai savaitę“, – sakė F.-W.Steinmeieris, dieną po pranešimo, kad Donecko ir Luhansko separatistai patvirtino vienašališkas paliaubas.

Anksčiau Kijevas ir separatistai buvo sutarę įgyvendinti taikos susitarimą nuo rugsėjo 1 dienos.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras paragino Kijevą siekti susitarimo Minske įgyvendinimo, aiškindamas, kad „negali būti jokio plano B“.

2015 metų vasario mėnesį Baltarusijos sostinėje Minske pasiektas susitarimas numato dalinę autonomiją save pasiskelbusioms Rytų Ukrainos respublikoms ir Kijevo nekontroliuojamus rinkimus.

P.Klimkinas pabrėžė, kad susitarimas su Rusija gali būti įvykdytas tik tada, jei „bus susitarta dėl konkrečių žingsnių“.

Konfliktas Rytų Ukrainoje, kurio metu Ukrainos karinės pajėgos bando atsiimti separatistų ir Rusijos karių užgrobtas teritorijas, jau nusinešė 9500 gyvybių.

Lankysis Kramatorske

P.Porošenka antradienį paragino parlamentą priimti teisės aktą dėl vadinamosios decentralizacijos, pagal kurį separatistų kontroliuojami Donecko ir Luhansko regionai įgytų daugiau autonomijos.

Tačiau įstatymų leidėjai mano, kad ši priemonė ir kitas teisės aktas dėl rinkimų separatistiniuose regionuose faktiškai atvers kelią Rusijai perimti karo zonos kontrolę, todėl atsisako pritarti įstatymų projektams.

Susidariusi diplomatinė aklavietė atsispindi ir kovos veiksmuose, kurie nė vienai iš konflikto šalių nepadeda sustiprinti savo pozicijų, tačiau beveik kasdien pareikalauja žmonių gyvybių ir atneša naujus sugriovimus.

Maskva sako, kad taikos sutarties sąlygos gali būti suderintos tik tiesioginėse Kijevo ir separatistų derybose.

Ukrainos užsienio reikalų ministras sakė, kad Kijevas nori „aiškios vizijos ir iš jos išplaukiančių žingsnių, kurių įgyvendinimą garantuotų Rusija“.

Maskva sako, kad taikos sutarties sąlygos gali būti suderintos tik tiesioginėse Kijevo ir separatistų derybose, tačiau P.Porošenka atsisako derėtis su maištininkais.

Prancūzijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį planuoja apsilankyti vyriausybės pajėgų kontroliuojamame rytiniame Kramatorsko mieste.

Temos Ukraina, Kijevas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min