„Rusija mus tikrina ir stebi, kaip mes reaguojame“, siekdama patobulinti savo veiksmus būsimam konfliktui, interviu „The Wall Street Journal“ (WSJ) sakė Vokietijos ginkluotųjų pajėgų generalinis inspektorius generolas Carstenas Breueris. Jis atsakingas už pajėgų vykdomų reformų reorganizavimą. Jos skirtos atremti augančią Vladimiro Putino režimo agresiją, kuri sukėlė didžiausią karinį konfliktą Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo.
Nepaisant to, kad konfliktas tęsiasi jau penktus metus, Rusija „jau perkelia savo ekonomiką ir ginkluotąsias pajėgas, ruošdamasi platesnio masto konfliktui su Vakarais“, įspėjo C.Breueris.
„Hibridinės atakos vyksta kasdien NATO šalyse“, ypač rytiniame Aljanso sparne, pridūrė jis. Pasak C.Breuerio, Vokietija, atsižvelgdama į savo geografinę padėtį ir didžiausios Europoje ekonomikos dydį, siekia prisiimti lyderio vaidmenį ir tapti „strategine jungtimi“, siejančia Skandinavijos, Baltijos ir kitų valstybių prie rytinių NATO sienų šalis su kitais Aljanso nariais.
C.Breueris yra vienas pagrindinių pretendentų į NATO Karinio komiteto pirmininko postą, kuris bus išrinktas rugsėjį. Pirmininkas yra pagrindinis Aljanso generalinio sekretoriaus patarėjas.
Pats Markas Rutte dar 2025 m. gruodį pareiškė, kad V.Putino režimas bus pasirengęs panaudoti karinę jėgą prieš NATO per penkerius metus. „Konfliktas prie mūsų slenksčio… Mes esame kitas Rusijos taikinys, – įspėjo tuomet M.Rutte. – Rusija grąžino karą į Europą. Ir mes turime būti pasirengę tokio masto karui, kokį išgyveno mūsų seneliai ir proseneliai.“
Pagrindinis mūsų priešas – ne Kinija
JAV šiuo metu laiko Kiniją savo pagrindiniu strateginiu priešu, pažymėjo Breueris: „Mums gi, geografinių priežasčių, pagrindinis priešas yra Rusija.“
Balandį Vokietijos valdžia pristatė pirmąją karinę strategiją po Antrojo pasaulinio karo. O trečiadienį vyriausybė patvirtino išorės ir vidaus žvalgybos tarnybų reformą. Jos gaus naujus įgaliojimus, kurie leis plėsti duomenų rinkimą, įsilaužti į ryšių sistemas, vykdyti aktyvius veiksmus siekiant užkirsti kelią diversijoms, teroro aktams ir užsienio priešininkų operacijų sužlugdymui – kovojant su augančia hibridinių ir kiberatakų grėsme.
