2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Vokietijos gynybos ministras atvyko į Ukrainą iš anksto neskelbto vizito

Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius (Borisas Pistorijus) antradienį atvyko į Kyjivą iš anksto neskelbto vizito, patvirtinti Berlyno paramos su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.

B. Pistorius atvyko traukiniu ir turi surengti derybas su ukrainiečių gynybos ministru ir prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

Berlynas, antras pagal svarbą karinės pagalbos Kyjivui teikėjas po Jungtinių Valstijų, nori pateikti garantijas pasaulio dėmesiui nukrypus į karą Artimuosiuose Rytuose ir kilus susirūpinimui dėl blėstančios paramos Ukrainai.

Vizitas organizuotas Rusijai vykdant daugiau oro atakų Ukrainoje, o Kyjivui rengiantis tikėtinam intensyvesniam šalies energijos objektų atakavimui ateinančiais žiemos mėnesiais.

Tai antras B. Pistorius apsilankymas Kyjive nuo šių metų pradžios, kai jis buvo paskirtas Vokietijos gynybos ministru. Diena anksčiau Ukrainoje su iš anksto neskelbtu vizitu apsilankė JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas (Loidas Ostinas).

Be politinių derybų, B. Pistorius dalyvaus vainiko padėjimo ceremonijoje Kyjivo Maidano aikštėje ir apsilankys kariškių mokymo centre.

Po tam tikro pradinio dvejojimo Vokietija smarkiai padidino savo paramą Rusijos užpultai Ukrainai ir jau skyrė Kyjivui daugybę ginkluotės, nuo sunkiųjų tankų iki oro gynybos sistemų bei šaudmenų.

Rusijos karas Ukrainoje taip pat paskatino Vokietijos vyriausybę peržiūrėti savo karines pajėgas. Kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) paskelbė apie 100 mlrd. eurų ginkluotosioms pajėgoms sustiprinti.

Jausdamos kaltę dėl Vokietijos vaidmens Antrajame pasauliniame kare, šalies vyriausybės ginkluotųjų pajėgų nepriskirdavo prie svarbiausių prioritetų, tad daug metų kariuomene per daug nesirūpinta.

Spalio 7-ąją kilus Izraelio ir palestiniečių islamistų organizacijos „Hamas“ karui, Vokietija tvirtai remia Izraelį.

Tačiau O. Scholzas praėjusį mėnesį pažadėjo, kad Berlynas vis tiek tęs savo paramą Kyjivui tiek, kiek bus būtina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min