Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Vokietijos gynybos ministrė kritikuojama dėl naujametinio vaizdo įrašo

Berlyno gatvėse per chaotišką Naujųjų metų šventimą nufilmuotas Vokietijos gynybos ministrės vaizdo kreipimasis, paskelbtas socialiniuose tinkluose, pirmadienį sulaukė kritikos dėl netinkamo tono.
Christine Lambrecht 
Christine Lambrecht  / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vos girdimai per sproginėjančių fejerverkų garsus Christine Lambrecht apmąstė metus, kurie baigėsi „Europos viduryje siautėjant karui“.

Konfliktas Ukrainoje suteikė „daug ypatingų patirčių“ ir „daugybę susitikimų su puikiais ir įdomiais žmonėmis“, savo asmeninėje „Instagram“ paskyroje paskelbtame vaizdo įraše sakė Ch.Lambrecht.

Dienraštis „Tagesspiegel“ rašė, kad Ch.Lambrecht naujametiniame kreipimesi nepavyko „pataikyti į tinkamą toną“ ir karą pavertė „jaudinančia profesine patirtimi“.

Minutės trukmės įrašas, nufilmuotas mobiliuoju telefonu, „sugėdino Vokietiją“, teigė dienraštis „Bild“.

Kanclerio Olafo Scholzo socialdemokratų partijos narė Ch.Lambrecht žiniasklaidoje yra sulaukusi griežtos kritikos dėl savo reakcijos į Rusijos invaziją ir vangios Vokietijos paramos Ukrainai.

2022 metų sausio mėnesį ministrė buvo išjuokta dėl savo pareiškimo, kad Vokietija atsiųs 5 000 šalmų Kyjivui, nors ukrainiečių vyriausybė prašė sunkiosios ginkluotės, kad apsisaugotų nuo Maskvos.

Per eilinę spaudos konferenciją Gynybos ministerijos atstovas spaudai atsisakė komentuoti „privatų vaizdo įrašą“, kurį paskelbė Ch.Lambrecht. Jis tik teigė, kad kuriant klipą „nebuvo naudojami jokie oficialūs ištekliai“.

Po dvejų metų, kai dėl koronaviruso pandemijos buvo uždrausti fejerverkai, Vokietijos gyventojai vėl išėjo į gatves ir paleido tūkstančius raketų ir petardų.

Berlyno vaizdai tapo nerimastingu fonu Ch.Lambrecht vaizdo įrašui tuo pat metu, kai į Ukrainos sostinę taikėsi Rusijos raketos.

Visoje Vokietijoje per anarchišką šventimą buvo sužeista dešimtys žmonių ir žuvo mažiausiai vienas žmogus, o fejerverkai buvo nukreipti ir į pagalbos tarnybų darbuotojus.

Chaoso mastas paliko vidaus reikalų ministrę Nancy Faeser „apstulbusią ir supykusią“.

Ji sakė, kad bet kuris policijos ar gelbėtojų užpuolikas „turi būti nubaustas visu įstatymo griežtumu“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius