Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Vokietijos dienraštis: Baltijos šalims užteks politinio palaikymo, NATO bazės provokuotų Rusiją

NATO karių dislokavimas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje provokuotų Rusiją ir dar labiau užaštrintų konfliktą Rytų Europoje. Todėl vietoj to Aljansas turėtų nusiųsti Kremliui signalą, kad trys Baltijos šalys nėra buferinė zona. Tokį redakcijos komentarą antradienį paskelbė Vokietijos kairiųjų liberalų dienraštis „Sueddeutsche Zeitung“, kurį cituoja Tvn24.pl.
Vėliavų pakėlimo ceremonija prie prezidentūros.
Trijų Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonija prie prezidentūros. / Butauto Barausko/BFL nuotr.

Komentare rašoma, kad Baltijos šalys jau seniai siekia, jog jų teritorijose būtų dislokuoti NATO kariai, geriausia – JAV pėstininkai. Pirmadienį Vokietijos kanclerė Angela Merkel užtikrino, kad Vokietija remia Baltijos šalis dėl augančios įtampos regione kilus Rusijos konfliktui su Ukraina. Kanclerė pabrėžė, kad NATO įsipareigojimai nėra vien popieriuje.

„Sueddeutsche Zeitung“ pastebi, kad Lietuva, Latvija ir Estija yra NATO narės ir gali – jeigu Maskva pabandytų panašiai kaip Kryme ar Ukrainos Rytuose sukelti neramumus pasitelkdama vadinamuosius žaliuosius žmogeliukus – tikėtis NATO pagalbos pagal sutarties penktąjį punktą. Tačiau komentaro autorius pabrėžia, kad sutartis, parašyta juodu ant balto, yra viena, o Vakarų Europos arba JAV karių išsiuntimas yra jau visai kas kita. Juolab kad iki šiol panašūs Rytų Europos šalių norai būdavo dažniausiai ignoruojami.

Aljansas neturi laužyti savo įsipareigojimų Rusijai bei siųsti karius į Rytų Europos šalis, nes tai būtų „provokacija, žingsnis į konflikto užaštrinimą, o ne sprendimą“.

Vokietijos dienraščio teigimu, JAV apsiribojo išsiųsdama pajėgas į manevrus Baltijos jūroje. Ir tai esą buvo tinkama reakcija.

Dienraščio komentaro autorius neįžvelgia ir šaltojo karo grėsmės. Pripažįstama, kad Vakarų ir Rusijos santykius yra ištikusi gili krizė, tačiau kalbėti apie šaltąjį karą nėra jokio pagrindo. Kaip ir bijoti Rusijos atakos prieš kurią nors NATO šalį. Tad ir Aljansas neturi laužyti savo politinių įsipareigojimų Rusijai bei siųsti karius į Rytų Europos šalis, nes tai būtų „provokacija, žingsnis į konflikto užaštrinimą, o ne sprendimą“.

Vakarai privalėjo jau seniai nusiųsti Baltijos šalims ir Kremliui „aiškų politinį signalą“, kad trys mažos valstybės – Lietuva, Latvija ir Estija – kitaip nei Ukraina, nėra „buferinė ar strateginė pilkoji zona“. Be to, jokiais būdais šios šalys nėra „dalis Maskvos užnugario“, net jeigu jose ir gyvena daug rusų. Tai NATO narės – lygiai tokios pat, kaip ir visos kitos.

Vertindamas A.Merkel vizitą Latvijoje Vokietijos laikraštis tvirtina, kad tam seniai buvo atėjęs laikas. O rugsėjo pradžioje numatomas JAV prezidento Baracko Obamos vizitas Taline esą yra geriausias įrodymas, kad Amerika rimtai vertina Baltijos šalių nuogąstavimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais