Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir visa ES pereina į puolimą prieš Rusiją

Vladimiras Putinas ir Angela Merkel
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas ir Angela Merkel
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Sąjungos Taryba pranešė išplėtusi juridinę bazę, kad būtų galima Rusijai įvesti griežtesnes sankcijas. Apie tai pranešta ES Tarybos tinklalapyje. Tuo tarpu ilgai Maskvai nuolaidžiavusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel po Malaizijos lėktuvo numušimo, kuriuo įtariami Rusijos remiami teroristai, pareikalavo, kad Prancūzija nebetiektų Maskvai „Mistral“ laivų, ir pranešė, kad Vokietija stabdo šaulių centro statybas Rusijoje.

ES pasirengė griežtesnėms sankcijoms

ES Tarybos sprendimas leidžia įšaldyti aktyvus tų juridinių asmenų, kurie palaiko veiksmus, keliančius grėsmę Ukrainos teritoriniam vientisumui ir nepriklausomybei.

ES Taryba turi iki liepos pabaigos patvirtinti pirmąjį tokių Rusijos bendrovių sąrašą.

Šią savaitę 28 šalių lyderiai, susitikę Briuselyje aptarti Ukrainos krizės ir kandidatų į aukščiausius ES postus, susitarė įšaldyti naujas ES Europos investicinio banko (EIB) ir Londone įsikūrusio Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (EBRD) investicines programas Rusijoje.

Šiuo metu ES yra uždraudusi 72 asmenims patekti į ES šalis ir įšaldžiusi jų aktyvus. Taip pat įšaldytos dviejų Rusijos okupuotame Kryme esančių ir jos konfiskuotų bendrovių aktyvai. 

Jungtinės Amerikos Valstijos trečiadienį paskelbė įvedančios naujas, daug griežtesnes sankcijas Rusijai ir paragino tą patį padaryti ir ES.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusijai skirtas „Mistral“ tipo laivas nuleidžiamas į vandenį
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusijai skirtas „Mistral“ tipo laivas nuleidžiamas į vandenį

A.Merkel trūko kantrybė

Tuo tarpu ilgai Rusijos pezidentą Vladimirą Putiną įkalbinėjusi liautis eskaluoti įtampą rytų Ukrainoje ir remti teroristus Vokietijos kanclerė Angela Merkel pagaliau prarado kantrybę.

Po Malaizijos lėktuvo numušimo, kuriuo įtariami Rusijos remiami teroristai, Vokietijos lyderė pareikalavo, kad Prancūzija nebetiektų Maskvai „Mistral“ laivų, ir pranešė, kad Vokietija stabdo šaulių centro statybas Rusijoje, teigia „EUobserver“.
 

„Unian“ praneša, kad Prancūzija su Rusija 1,2 mlrd. eurų kontraktą dėl dviejų lėktuvnešių „Mistral“ statybos pasirašė 2011 m. Planuojama, kad pirmasis laivas „Vladivostok“ Rusijai bus pastatytas dar šiais metais, o antras laivas „Sevastopol“ turėtų būti pastatytas 2015 m. Prancūzijos valdžia, nepaisydama spaudimo ir vis griežtėjančių sankcijų Rusijai, yra ne kartą pabrėžusi, kad šį kontraktą įvykdys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min